Споделена история от Тинейджърски

Смях без причина
Здравейте!

Момиче на 14г. съм. Имам проблем и тва е, че се хиля като ненормална, дори без причина. Просто както сме си в час и почвам да се хиля, особенно когато е пълна тишина. Винаги в ума си се моля да не ме накарат да прочета нещо, защото най-много 2 изречения да прочета и почвам... и така просто седя на чиня и се смея чак до сълзи и всички ме гледат, а приятелката ми стои до мен чак и тя почва да са хили заедно с мен. Не мога да се сдържам. Колкото и да се хапя или щипя, или дори да мисля за нещо тъжно, като зайчето ми и кучето ми, които много обичах, но починаха, просто не мога да спра да се смея. Дори родителите ми са ме питали да не се дрогирам, защото и вкъщи се смея постоянно без причина. Наскоро имах проект по английски, който имах да представям с една приятелка пред класа. Едвам казах всичко, е почти всичко, накрая малко се издъних и се скрих зад кадастрона да се хиля, и побутнах приятелката ми да го каже последното без мен. И през цялото време докато говорех щях да избухна в голям смях и поради това едвам говорех. Предстои ми презентация по физика и не знам какво ще правя, понеже ще има повече говорене.

Кажете как да се сдържам или нещо, защото се чувствам като пълна идиотка и ми иде да потъна в земята.

Коментари

2.   И аз съм същата, с разликата, че съм по-голяма. Когато по време на час говорят за разводи, смърт, изнасилвания и разни такива проблеми, които са реални и ужасни, аз почвам да се смея и после ме гледат странно. Знам, че не трябва и че се смея на сериозни неща, които и на мен могат да се случат, обаче нямам спирачка. И по-лошото е, че измислям разни сценарии и ми става супер смешно. Гледам преподавателя, сещам се за нещо и ме напира на смях. И вкъщи като съм е същото, стоя си спокойно и почвам да се хиля. Не знам какъв съвет да ти дам, обаче няма да си винаги така. И спокойно, не си някаква ненормална, а просто на момента те е напушило на смях.

3.   Ще те посъветвам да отидеш на лекар и да ти направят изследвания. По принцип го намерих под формата на английски под възможна причина какво може да ти има — „Gelastic seizure
“, но наистина съвета ми е да си направиш изследвания и да говориш с лекари за това.