Споделена история от Тинейджърски

Не харесвам тялото си
Здравейте! Искам да споделя, че въобще не харесвам тялото си и не знам какво да правя. Висока съм 1. 74 и тежа 50 кг. Така погледнато изглежда нормално, но когато се погледна в огледалото се ядосвам адски много. Имам корем и паласки срам ме е да се съблека. Идва лято, приятели ме викат на плаж, а аз отказвам, понеже ме е срам да покажа тялото си. Правя упражнения скоро почвам да ходя на фитнес, но не знам какво да направя, за да спра да се виждам дебела. Всички около мене ми говорят колко съм слаба и колко хубаво тяло имам, но те ме виждат с дрехи.. Как да превъзмогна срама си?

Коментари

1.   имаш сериозен проблем - анорексия се казва и го имат много момичета. Потърси психиятър, психолог, търси помощ, защото при тази височина и тегло си много под нормата, а паласките и коремът са във въображението ти. Фитнесът е добра идея иначе - ще се стегнеш, а и дано някой инструктур ти каже, че имаш проблем.
Коремът може да е подут и от глад - когато не се храниш и бактериите в червата нямат работа, почва надуване - всички сме виждали гладуващи деца в Африка с подуто стомахче.
Жал ми е за теб, защото имам позната, която така едва не си отиде... така се почва - още си 50 кг. , скоро можеш да си 25, ако не се лекуваш.

И най-лошото е, не само, че ти спира мензисът и може да останеш и безплодна, но и, че разграждаш мозъчни клетки и съединения при такава анорексия, които не можеш да върнеш. Доказано е при гладуващи африканци, че са останали за цял живот ментално овредени.
Казвам ти - гледай да се оправяш, имаш проблем!!! (нормалното ти тегло е повече от 55 и нагоре!!!! )
Работи над самочувствието си - търси помощ!!!

2.   Не се срамувай от тялото си, глупаво е. Недей да спазваш диети, защото наистина си в нормата и яако отслабнеш повече ще е много по-кофти. Спортувай щом мислиш, че си отпусната, но не прекалено много. И разбери, обичай се такава каквато си и истинският човек ще те обича също, не заради тялото, а заради самата теб. Повярвай ми. Аз пък съм прекалено слаба и хич не харесвам това, тъй че се радвай на фигурата си.

3.   божке даи да се сменим мене няма да ме е срам да сум с тва тяло. я вземи се стегни таквиз слоници 80 килограмови на твоита възраст се подвизават по баровете. глеи си кефа ходи си купи една кофа сладолед утре и си хапни добре или 3 шоколада ще ти олекне и ще се чустваш страхотно

4.   Ох, проблема ти няма нищо общо с анорексия... съвсем нормална си, просто може би не харесваш формата на тялото си, която за всеки е индивидуална. Просто се храни често по много малко, пий много вода, движи се, не се измъчвай, на фитнес само ще натрупаш малко мускулна маса, ако искаш да отслабнеш освен пътечката друг изход няма....

5.   А защо не харесваш тялото си? Някой казвал ли ти е нещо неприятно за външния ти вид?
Имам приятелка, която е висока 1. 72 (или там някъде) и теглото и варира между 47 и 53 кг. Много е слаба. Хубава е, но когато падне под 50 кг, изглежда болнава, кожата на лицето и се опъва, зъбите и изпъкват - не и се отразява добре. Тя не се харесва и през повечето време не се радва на себе си и на живота си. Жени, които са много по-пълни и непривлекателни, са щастливи и се чувстват пълноценни. Тя не се храни редовно, с което си причини редица стомашни болести. Ако качи 2-3 кг, не иска да излиза.
Не си причинявай подобни проблеми. Ако не се приемеш и не се харесваш, ще превърнеш дните си в мъчение. Съмнявам се, че имаш паласки или корем при тези килограми, но ти си момиче и е нормално формите ти да са по-нежни и заоблени. Просто се обичай! Движи се, поспортувай, излизай с хора, които са добронамерени към теб. Желая ти късмет и весело лято :)!

6.   Не се вманячавай.. насочи вниманието си в друга посока и ще видиш, че ще е по-добре. Мисли например повече за образованието си в тази възраст. А теглото си ти е супер, не се дръж като кухите лейки дето само външния вид ги интересува.

7.   4, не се шегувах за анорексията. Да, има хора, които са си слабички по структура и при 174 см тежат САМО 50 килца, но авторката мрази едва ли не тялото си, не се харесва, намира някакви палазки, кореми и т.н. - иска да отслабва - не се обича и е страшно комплексирана. Това вече е сериозен сигнал за анорексия!

8.   От авторката : Благодаря на всички за съветите : ). Номер 5, никой не ми е казвал нищо. Храня се нормално, не пазя диети изобщо. Ханша ми е широк и не се харесвам.. както вече казах паласките корема.. Иначе попринцип не мога да кажа че не харесвам външния си вид, но това адски много ме дразни и ме кара да се чувствам зле

9.   виж и аз не сам от най-слабите но ако приятелите ти ти се смеят или те обиждат значи не са ти истински приятели

10.   екстра си си според мене! да не ти пука ; )

11.   Супер си си бе.. аз какво да кажа като съм 1. 70 и съм 60 кг :ддд има едно предаване супер дебели срещу супе рслаби
трябва да го гледаш... ; Д

13.   11. Правилото е ръста в см минус 110 при жените, при жените спортиски лека атлетика трябва да е минус 115/1120. Извод: всичко ти е ок.
Ех този анорексичен американски вятър...
Лола

14.   Здравей, мила. Аз съм точно колкото теб висока и съм 52- 53 кг. Не се притеснявай, не си болна. Храни се по малко, но често и здравословно. Не забравяй упражненията. Фитнесът също е добра идея. Харесвай и обичай тялото си, за да го харесват и другите. Не се лишавай от нищо, стига количеството да не е прекалено. Пожелавам ти прекрасно лято и слънчеви дни на плажа!

Smiling girl

15.   Имам същият проблем като теб, но съм момче.. :)))) Постоянно правя упражнения, плувам, тичам... абе въобще.. гледам да съм по-малко пред компютъра.. опитай да се заинатиш да спортуваш иии може да стане =)))) успех ии пиши какво е станало =)))

16.   Хах аз съм същата ;ддд и съм 55 кг. Все като се гледам не се харесвам.. гъза и корема ми са ужасни.. с целулитт.. ;дд мани

17.   Я се успокойте. Аз също не харесвам тялото си. За 10ти клас съм, висока съм 167см и съм 53 кг. Имам паласки и корем. Ок де.. Ама това не е фатален проблем. Винаги можем да си оправим и теглото и всичко. Просто трябва да тренираме, да ядем здравословно и готово. Какво толкова? Това се оправя. Не е нещо, което не може да се промени.