Споделена история от Тинейджърски

Наргиле баровете мнения?
Здравейте на всички. Пише ви момиче на 16 години и ще се радвам ако отделите малко време за моята тема и отговорите.
Въпросът ми е за наргиле баровете. Ходя на наргиле от някъде 13/14 годишна родителите ми не знаят. С класа ми често ходим ходя и с приятелки понякога. Огделно пуша, но не всеки ден само по рожденни дни, екскурзии с класа, така де не е всеки ден може би веднъж два пъти в месеца. Наргилето според вас колко вредно е? Повече от цигарите ли или е като електронната цигара? Беше ми интересно не че ако разбера, че е много вредно ще спра да пуша. На наргиле ходя всяка събота с най-добрата ми приятелка тя е на 15 години. Всяка събота ходим в различен бар. Но най-добри според мен са Махарани, Сахара, бар Дубай, Момо и Дамаскус.
Така, че ако има някой информиран за рова колко е вредно наргилето моля напишете. Също така питам според вас как би реагирал един родител ако разбере, че детето ми на 16 години пуши наргиле. Все пак не е цигара, пура тем подобни. ТеИ вече съм ги минала, но взеха да ме подозират заради миризмата на цигарите и затова с приятелката ми решихме да минем на наргиле, да не мирише лошо и да не е толкова врвдно. Благодаря на всички, които прочетоха историята ми и отделиха внимание да ми отговорят

Коментари

1.   8 години пушех цигари, след това 3 години бях само на наргиле в което в прочем пак има никотин по-добре е от цигарите, но пак не е изцяло безвредно особено ако тютюна е с ниско качество, дори така не може да се нарече когато е 3 качество по скоро спада в рубриката талаш и е кофти като цяло. Т. е. с две думи не е безвредно както мислят всички. А ако бях на мястото на ваще бих реагирал не толкова приветливо, но като се знам аз какъв съм бил на 16 няма да е остро с каране наказания и тем подобни по скоро градивен разговор. Бих ти препоръчал да не прекаляваш, но все пак това е твоя живот и последствията ти ще ги понесеш. Ти познаваш най- добре родителите си и според това можеш да прецениш как ще реагират. Успех

2.   Две момичета сте на 15-16 години и в наргиле барове, което означава, че ходите да се зарибявате с момчета.Наргилето е далеч по-безвредно, отколкото да стоите и сами да пушите цигари на ъгъла, но гарантирам ви, че момчетата по тези места няма да ви дадат нищо полезно. Напротив опростачването ви е в кърпа вързано.

3.   Кофти са ароматизаторите, но от веднъж седмично едва ли би ти станало нещо.

4.   Не знам защо е толкова разпространено, че наргилето е едва ли не планински въздух. Тютюнът си е тютюн, независимо от вида му, преминаването му през воден филтър и т. н. Няма такова животно като безвреден тютюн. И си е наситен на никотин, и на канцерогени. Да не говоря за плодовите евтинджоси. Има обилна информация в нета, можеш сама да добиеш представа за какво става въпрос, макар, че както сама каза това не би те отказало.

5.   Ами, какво да ти кажа? ! Според мен, е най-добре да престанеш да пушиш. Никой няма да ти каже, че е безвредно или пък полезно. Всичко, което е приятно, е вредно.

6.   Аз само от любопитство се включвам, всички ли лапат едно и съща тръба или всеки си лапа своя, за едниократна употреба?

7.   6, всеки лапа своя "тръба" (мундщук), която слага когато е негов ред.

По принцип наргилето, според мен по моето лично усещане, е вредно долу-горе колкото средно силни цигари или съвсем малко повече. Със сигурност е по-безвредно от пури.

Като цяло ако пушиш веднъж седмично не мисля, че ще ти има нещо.

8.   Номер 6, всеки получава по едно нещо, не знам как се казва, но си го закачаш на тръбата и дръпваш, после го махаш, за да си го закачи следващия. Тва е, ако искаш нали. Може и всички да дърпат без тия нещица, ама.... по-добре да си дърпаш с него, че да ти е по-сигурно. Ако не се гнусиш от хората, с които си, може и без тях.