Споделена история от Тинейджърски

Много космата
Здравейте! Първо-Честита Коледа. Пожелавам на всеки да си изкара весело на празниците, а новата година да  донесе на вас  и семейството ви здраве, щастие, любов и сбъднати мечти.
Така, сега ще ви опиша моя проблем. Аз съм момиче, което вече излезе от пубертета, ако това има значение. Имам сериозен генетичен проблем-много съм космата. Това ме прави много тъжна и се чувствам ужасно в тялото си. Като мъж съм. Не ме разбирайте погрешно, поддържам се, прикривам се и хората около мен не забелязват проблема ми (поне така си мисля). Като малка обаче  получавах много подигравки. Бях дете, не започнах веднага да ходя на козметични процедури. От думите, с които ме нарекоха, колкото повече разтях, толкова повече осъзнавах, че не съм нормално и привлекателно момиче. Ходила съм и на ендокринолог, тестостерона ми е доста висок, но ми казаха, да ходя само на козметик. Имало някакво лечение в София, но с химикали, които увреждат бъбреците. Изключих това като вариант. В продължение на няколко години ходех на козметик, но вече спрях, защото там давах доста пари, а трябваше да ходя много често, защото космите ми растат ужасно бързо. Сега си ги махам вкъщи с епилатор-ръце, крака. За брадичката и горната устна-лентички. Но дори това не е достатъчно. Имам косми по бузите, лицето, абе направо да си го кажа-брада. Е не си представяйте, че имам брада като на мъж, но нещо такова по-леко си го имам. Там пък се изрусявам, колкото и абсурдно да звучи. Под брадичката в областта на гушата също имам големи косми, като на момчетата. Дори ме е срам да повдигна много главата си. Сега ще ми кажете да си махам космите там. Да, козметичката ми е правила и това, но "брадата ми" пак излиза много бързо, кожата ми се обрива, зачервява, няма смисъл, не мога да се отърва от това. До тук пак горе-долу добре, но съм окосмена и по други места-гърба, гърдите, дупето. Ужасно е. Това не са мъхове, а косъмчета, които доста си личат. Нормалните хора, имат такъв размер на ръцете, а аз на тези места... Дори гърдите, дупето и гърба ли да си епилирам или изрусявам? Та аз буквално това трябва да го правя всяка седмица, а и е абсурдно. Чувствам се отвратително като се гледам в огледалото, срам ме е. Дори не мога да си представя, ако един ден имам партньор, той сигурно ще ме изостави като ме види така. Не искам да се показвам пред никого. Крия се. Винаги обличам дрехи които да ме прикриват.   Момичетата на моята възраст се разголват, аз пък обратното правя. Всички са толкова привлекателни с хубави и чисти тела, а аз се чувствам като прокълнат върколак, навсякъде косми. Защо на мен? Защо? Комплексирана съм, знам, че никой не би искал да е с такова момиче, такава жена. Има ли въобще такъв мъж, който би приел такова грозно тяло?

Коментари

1.   Има фотоепилатори, с които след няколко процедури ти премахват космите напълно, проблема обаче е, че са доста скъпи- мисля че около 900 лв, но според мен си заслужава ако този проблем те тормози толкова много. Аз лично не съм ползвала, но имам приятелки, които са доволни, също можеш да прочетеш отзиви в интернет, знам че makeupbuthow е правила клип за такъв фотоепилатор

2.   Имах същив проблем, лазер на цялото тяло и вече нямам 1 косъмче, освен вежди и коса

3.   Мило момиче, пише ти един новороден орангутан :).. Така ме наричаше бившият ми приятел, с който бях 3 голодини. Имам косми навсякъде-ръце, крака, бедра, дупе, гръб, корем. И аз като теб прекарвам часове в обезкосмяване, до ден днешен не съм си правила изследвания, но съм сигурна че и аз имам проблеми с тестостерона, но и такъв ген. Единственият плюс е, че имам гъста и хубава коса. Мога да ти кажа, да не се притесняваш за всеки влак си има пътници. Имам прекрасен съпруг вече 11 години, той от своя страна няма едно излишно косъмче. Само на краката и ръцете, корема го обезкосмява, но на гърба си няма дори и мъх, за което доста често му завиждам. Дишай, радвай се на тялото и живота си, не е нужно да се вглъбяваш и да страдаш постоянно.

4.   Чувствам се по същия начин, абсолютно едно към едно с теб.. ще следя темата с интерес, иначе ще си правя изследвания като намеря време и да видим, това може да е признак за поликестазни яйчници и т. н. , така че ако не си си правила такива, по -добре отиди, но за напълно примахване на това чудо мога само да си мечтая сигурно, дори да се разбере какъв е проблема, а това е ужасно...

5.   И аз имам такъв проблем и то отскоро. Правих изследвания на хормони, обаче тестостерона не излезе да е в повече. Преди нямах такива проблеми, там където имах косми бяха руси, пък сега... срам ме е да изляза навън, особено като знам колко добре поддържани момичета има, разголват се, пекат се на плажа, а аз... и постоянно се питам защо изведнъж се получи така и с какво съм го заслужила. Като прибавя и една травма отпреди година и сегашното състояние, направо ми идва да се хвърля под някой влак :д за някои хора това може би не е проблем, обаче за мен е и то доста голям. Ненавиждам косми, дори подкрепям мъжете, които се епилират :д Успявам да си ги махам вкъщи обаче е болезнено и трябва да го правя през седмица и половина-две. Направо съм се отчаяла. И много добре те разбирам как се чувстваш. Малко са хората с такъв проблем, предполагам. Единствено, когато отидох на ендокринолог ми казаха, че имам нарушение на щитовидната жлеза и като прибавим стреса...
Но не се тревожи, един ден ще си намериш приятел. Космите се премахват, колкото и да ти е неприятно, че ги има.

6.   Мацка аз съм момче, но имам повечко косми от колкото са на мода днешно време и на гърба имам и ми беше гадно постоянно да се депилирам с кола маска поне за лятото, като ходя на плаж и се реших да си взема фото епилатор. Има ги за по около 600-800лв
и бих казал че вършат работа. Още зимата когато няма следи от тен (задължително трябва да е възможно най-бяла кожата без следи от слънчев загар) си направих 6 процедури до пролетта и за лятото бях Ок. Излизаха тук таме някакви малки и невзрачни, но ги минавах с бръснач за 2 мин и готово. То при професионална лазерна или фотоепилация ще е по добре но за цялото тяло няколко процедури ще ти излязат доста скъпичко и не знам дали ще можеш да си го позволиш. Та така за мен, след като свърши лятото ги изоставих малко и почнаха да порастват, но дори и баз да съм ги пипал от септември месец са много по меки и редки и мисля, сега като ги почна пак 6 процедури за лятото ще е много по-добре а и като цяло. А повярвай ми че съм мъж и моите са доста по дебели и здрави от твоите и при теб ефекта ще е по-добър от моя. Само да не си руса, че на светли косми почти не действа. Ами това е от мен дано съм помогнал че за момиче наистина е неприятно такова окосмяване за каквото говориш. Помисли в/у това което ти казах, ако имаш някакви въпроси ще следя темата.

7.   И аз имам косми на дупето и гърба и ги махам. Няма какво да се вайкаш и самосъжеляваш, махай ги просто.

8.   Вземи си фотоепилатор. Най-евтините са около 200 лева, но ще си го ползваш поне 15-20 години. Аз също съм си космата за момиче и фотоепилатора много ми помогна. Трябва да го ползваш веднъж на 2 седмици, докато космите се махнат напълно и после го ползваш само като пораснат отново след около 30 дни, а може и по-дълго. Досега съм ползвала на Philips и съм много доволна, препоръчвам ти го.

9.   Мило момиче, не се измъчвай! За всичко си има решение! Фотоепилацията е добър вариант и не е толкова скъпо. Махай примерно на гърба, кръста и лицето като за начало, после ако решиш- и цяло тяло. Или започни със зоните, които те притесняват най-много. Това са просто косми, махат се. Има толкова хора, чийто хормони ги прецакват къде къде по-лошо.

10.   Защо не опиташ с лазерна епилация, да, скъпо е, но може да спестяваш, ако това ти е цел, ще събердш пари. Резултатът трае около 10-15 години. Аз също съм по-космата, правя си кола маска и вече ми е писнало от тези процедури. Въ, намерявам да си направя лазерна епилация на интим, поне там да не се занимавам. Успех ти желая, направи го най-вече заради себе си, ти да се чувстваш уверена и добре в кожата си. :))

11.   От авторката: искам да си взема фотоепилатор, но наистина не мога да си го позволя, то с този студентски живот....

12.   Щом си студентка - хвани се някъде временно на работа - може почасово. Аз си взех фотоепилатор Филипс на промоция 450 лв и съм доволна. За 6 месеца употреба гадините изтъняха и се разредиха. Определно изглежда по-добре и нещата са под контрол. Бях много скептична към машинката, но определно смятам, че това е най-добрата ми инвестиция. За жалост не ги имаше тези машинки като бях на 15 и до сега (на 33 съм) само се депресирах от вида си.