Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми ме съсипват, моля даиде ми някакъв съвет !
Здравейте, аз съм момиче на 19 години. Главната причина за която пиша тук и прибягнах до този сайт е защото търся отчаяна нужда от съвет и подкрепа защото не издържам повече. Израснала съм в малко градче и никога не съм била проблемно дете, нито пуша нито пия не излизам по някои шумни места и т. н. и не съм имала проблем с родителите ми докато не навърших 16 години, тогава се запознах с приятрля ми. Още от началото на връзката ни си знаех че родителите ми няма да го приемат с отворени обятия но реших да пробвам да бъда с него и се получи но те не го приеха може би защото е по голям от мен с 10 години, но наистина само той ме разбира и подкрепя в всичко което правя. Вече 2 години и половина се крия от родителите ми защото баща ми е много строг и може да се каже и лош. Страх ме е че ако му кажа ще му направи нещо защото на няколко пъти ме беше подозирал и сме се карали за това даже го беше и заплашвал. Проблема не е само този. Другият ми сериозен проблем е че започнах университет. И проблема там е че първият семестър го карам редовно, аз наистина исках да уча но не редовно а задочно за да мога да си намеря работа и да започна да се справям сама с живота, защото както написах по гор, от малак град съм и не съм се сблъсквала с толкова много хора с различни характери на които трябва да огаждам за да е нормално всичко, но това ме натоварва супер много. Скарахме се с мойте родители за това че другият семестър искам да се запиша задочно и в къщи стана страшно. Всички се вдигнаха срещу мен за това задочно а не разбират че аз не се чувствам добре. Баща ми каза че ако се запиша така, повече нямам баща, да не го търся да не влизам в родната си къща даже и след време не иска да вижда от мен нито диплома нито внуче, и съм сигурна че е способен на това. Може би той един вид не ми позволява да имам работа и собствено мнение защото иска да съм под негов контрол, не искат да се уча сама от живота и от предизвикателствата му, искат да не допускам грешки. Разбирам, всеки родирел иска детето му да е добре, но аз не се чувствам добре така. Не искам да се стига до там че да "нямам баща" искам да е наред всичко да се разбирам с родителите си и да ме подкрепят, те не го правят. Найстина се нуждая от някакъв съвет... какъвто и да е. Моля ви...!

Коментари

1.   Не се обиждай, но ти и сега нямаш баща. Един любящ баща никога не би постъпил така с детето си. Колкото и банално да звучи, послушай сърцето си. След време може да съжаляваш, че си позволила на семейството си да ти обърка живота. Казва го човек, също с проблемни родители

2.   Защо родителите ти не харесват приятеля ти? Трябва да има някаква причина.

3.   Много са прави родителите ти, не бъркайте това че ги е грижа за теб с тормоз. Задочното не си е работа, а и при редовно има много варианти да работиш, млада си и бързаш но ако ги послушаш след време ще мислиш по друг начин.

4.   И как изобщо са те приели в университета с тоя правопис?

5.   Прави са вашите,че приятелят ти не ти влияе добре кой знае колко пъти си бягала от училище и си правила други глупости заради него ,за да си на тоя хал сега .Не знам как въобще са те приели да следваш при положение ,че и децата в първи клас пишат по -грамотно ?

6.   Допускам, че може би има сериозни причини вашите да не одобряват приятеля ти. Ти със сигурност си знаеш какви са. Но родителите ти определено не подхождат правилно с теб, е както и маса други бг родители - нищо ново за жалост..
Сега родителите ти всъщност му правят услуга на този като искат да те спират да го виждаш, защото ти още повече се навиваш емоционално... Ако имаха малко повече акъл, щяха да те оставят да си го изживееш, та до 1-2 години да ти дойде акъла в главата...

За работа те съветвам да заминеш лятото на някаква бригада, примерно в САЩ или където предлагат, поинтересувай се, проучи го сама този въпрос обаче, и действай.
Според мен имаш нужда тотално да се откъснеш, защото трябва да си избиеш от главата тези нагласи да угаждаш на някого, било то колегите ти в университета, родителите ти, та дори и приятеля ти - щом е 10 години по-голям от теб, то значи те е хванал още като си била на 16, а той пък е бил на 26, вече голям мъж, който съзнатело е търсил женичка, която още не е формирана изцяло като характер, личност, както сама казваш -не си се сблъсквала с толкова много и различни характери, следователно нямаш достатъчно опит с човешката природа. Нямаш достатъчно увереност да налагаш своето Аз и следователно еси склонна да угаждаш, което всъщност означава да слушкаш и да правиш каквото ти се казва за да получаваш одобрение...
Започнеш ли да си изкарваш сама парите ще видиш как и мисленето ще ти се промени и ще ти се отворят очите за това, което ти пиша и за още много неща...