Споделена история от Тинейджърски

Възрастен мъж ми писа
Здравейте,
Историята е дълга, но ще се опитам да ви я разкажа накратко: това лято почнах да ходя заедно с мой роднина на фитнес, а той там има много приятели. Нека да наричаме роднината ми Б. И така, аз започнах да ходя сравнително редовно. Ноември месец компанията от фитнеса се събираха. Аз съм на 15 и не мисля, че имам работа с по 10 години по-големи от мен хора. Поне нямам какво толкова да си кажа с тях. И така, организаторът на това събитие беше Б. 2-3 дни преди събирането един негов близък приятел ми писа, а него ще наричаме С. И така, С ми писа дали няма и аз да ходя, нали вече съм била част от колектива и някакви такива. Аз му казах не и че така и иначе не ме пускат. До тук нищо смущаващо. След това му казах, че ако до година не ме забравят да ме поканят ще отида и той вика, цитирам "аз няма

Коментари

1.   Кое му е страното, човека може от любезност да ти е писал и поканил, все пак ходиш на фитнес с тях от доста време?
Не ти е правил предложения или не е продължил след това да те притеснява? Това, че ти е казал, че след 1 година няма да те забрави, също е акт на любезност.
Ако не те търси повече и не те притеснява, не виждам защо толкова си се притеснила?

2.   Може просто да иска приятелски отношения, но ми се струва и леко съмнително. Но ако тръгне да ти пише по-често и има отново нещо по-съмнително, ти предлагам да говориш със С., че не искаш някакви по-специални отношения.

3.   Съжалявам, че половината история я няма, но не беше така, като я написах и пуснах за публикуване! Явно от spodeli са направили проблем.
От авторката

4.   Според мен този е някакъв скучаещ комплексар, който си търси с кой да се заяжда в нета, като таргета му е подрастващи момичета като теб, защото е по-лесничко, а и едновременно с това и се самозалъгва, че си Общува с жени. Не му се връзвай повече - не му отговаряй Нищо на провокациите. На такива като него просто не им се обяснявай изобщо.

6.   Но като цяло исках да отбележа, че той ме беше канил на кафе в историята, но точно тази част са махнали. И аз не му отговорих и не смятам и да го правя.
От авторката

7.   Само не разбрах 25 годишните вече за възрастни ли минават? Май хем ти е интересно хем те е страх.

9.   Казваш му истината: че извън тренировките си имаш други интереси и приятели, и че ще ти е скучно с толкова големи хора. Ако продължава да те притеснява, просто се дръж любезно, резервирано и твърдо. Ако те покани на кафе, благодариш за поканата и казваш, че нямаш време, а и желание, понеже предпочиташ да излизаш с твои връстници и не мислиш, че родителите ти ще одобрят и точка.