Споделена история от Тинейджърски

Работа ако нямаш 16
Здравейте!
Сега лятото много искам да работя юли и август месец, като свърша училище. Но проблемът е, че навършвам 16 години чак в началото на септември. А пък навсякъде където искам да работя и мога искат 16 години. Нашите са съгласни, даже ме подкрепят. Моля ви помогнете ми! Къде мога да си намеря работа, въпреки че нямам 16?
ПП: От Варна съм. Някой ако знае нещо, да ми каже.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами мила аз съм на 15 и работя в магазин за дрехи и всеки ден ми дават 80 лева, и някоя дрешка от магазина без пари. Това си е доста за продавачка ама каре :) Иначе аз ти препоръчвам или това или да разхождаш кучета.. Като твоя връстничка ти казвам че това са най-хубавите работи. Сега има и такива които по центъра раздават рекламни листовки. Но, това е смешна работа и ти плащат 2 лева и толкова няма даже. Аз ти казвам ето тези:
Сервитьорка Да разхождаш кучета Магазинерка

2.   работа, ако нямаш 16 е забранена... гледай си детството, уроците и сега лятото - книгите и игрите. Ще работиш цял живот!
И аз бях като теб навремето и точно някакви дребни мутри, които притежаваха всички заведения и много магазини ме светнаха - отказаха да ме назначат, и след 16 отказаха, защото трябва да се уча - била съм добро момиче и така - наговориха се и в целия град разбрах, че няма да намеря работа.
Използвах лятото си да уча много чужди езици - това дългосрочно ми дава толкова повече пари, отколкото можеше да изкарам като ученичка - не само пари, а ми отвори много врати. Може да бяха прости мутрите, но и те бяха разбрали, че знанието е много важно - сега тези чичковци са малко старички, но не пропускам да ги навестя, когато ходя в градчето си.

3.   Аз пък мисля че така най-сетне тинейджърите ще се научат да ценят парите! Нали знаеш че парите наготово ги харчиш без да ти мигне окото, а парите за които си се трудил ги харчиш разумно! Аз съм твърдо ЗА! Вие не гледате ли Нова ТВ? :d Там дадоха репортаж как заплатата за месеца на една 15 годишна е по-голяма от тази на майка и!

Това не ви ли стига! Аз съм номер 1 от коментарите и досега съм събрала към 400 лева!

4.   Номер 1 на коя планета работиш, където на 15 год. ти плащат по 80 лв на ден, че и бонус дрешка?

5.   - листовки
- сервитьорка
- продавачка на сергия
- компаньонка (не разбирай сексуална, а примерно на възрастна жена)
- почистване на входове

Имаш ли желание, имаш варианти, щом има варианти, няма начин да не ги намериш - УПОРИТОСТ!!!!

6.   Магазинерка/продавачка няма да те вземат, не само заради възрастта, а защото там искат постоянен човек, а не сезонен работник(за лятото). За входовете, споменати по горе въобще не се замисляй, все пак си младо момиче, няма да се излагаш. Ако твои роднини/родители държат нещо започни да им помагаш и се разберете за някакво заплащане. Другото най-достъпнон е сервитьорка. На повечето места искат ТД, а ти се водиш малолетна и по закон нямаш право. Но като се има предвид каква корупция е навсякъде и колко хора работят без договори, за да си спести работодателя някой лев от осигуровки на доста места биха те взели сервитьорка. Щом ти е за пръв път пробай в малко квартално кафе, а не в големите централни. Щом ще си без ТД задължително искай да ти плащат на ден, не на месец! Аз бях сервитьорка на 13 още. Успех

7.   №6 Мислиш, че много ги разбираш нещата ама момичето е на морето Варна, а там магазините търсят сезонни продавачки и какво ли още не.

8.   Номер 7 Да, разбирам ги нещата и ако ти мислиш, че ще вземат на работа в магазин малолетна, която по никакъв закон няма право да работи и няма как да я укрият ако им цъфне една проверка си в голяма грешка.