Споделена история от Тинейджърски

Поредната такава история..
Здравейте, на скоро отидох на бар с приятелки и на тръгване с колата ни заговориха едни момчета. Излизаха от същия бар и може би това беше причината да се закачат с нас. Аз шофирах, тъй като не пия, не пуша и принципно съм по затворена, притеснителна и да ходя по барове и дискотеки не е моето нещо. Момчета ни заговориха, закачахме се малко с колите, пускаха дълги фарове, аварийки и тем подобни и на следващия светофар решиха да ни поканят на по кафе. Аз бях единствената, която не беше сигурна дали трябва да го правим, въпреки че момчетата изглеждаха симпатични, макар и леко съмнителни. Приятелките ми ме навиха и седнахме да изпием по нещо за бързо. Всички на масата мълчаха, само аз ( най-притеснителната ) и едното момче от групата опитвахме да поддържаме разговора, до колкото можем. После разменихме контактите си и по късно той ми писа. Не ме свалят често и около мен няма особено много мъжко внимание, за това ми трябваше съвсем малко, за да започна да изпитвам малко по дълбоки симпатии към някой мъж. Така и стана! За 2-3 дни, през които с въпросното момче не сме си писали кой знае колко, аз лека полека започнах да го харесвам, да го сънувам и тъй нататък. Да, обаче той не се държи никак заинтересовано в чата. Казва, че ще ми пише, но не го прави. Когато му пиша отговаря, но чата определено не потръгва с лекота. Аз не се натягам и знам, че трябва да спра да му пиша. Проблема е, че не разбирам такъв тип ситуации. Имат смелостта да те заговорят на живо ( което е рядкост в днешни дни, при наличието на толкова други, по лесни алтернативи ) провеждате някакъв разговор очи в очи, след това чак иска контакти от теб и на края едно голямо нищо. И защо е всичко това тогава, като дори в чатовете не сме си писали сериозни неща, с които да опознаем отсрещния, а просто общи въпроси от сорта на ( Какво правиш, какви планове имаш днес ) и тук там някоя суха шега. В случая дори не мога да приема “ Той не те харесва “ като някаква причина, защото както споменах дори не се познаваме добре. Мина ми през ума, че може просто да е бил джентълмен и за да не ме реже пред всички е поискал координатите ми. Онази нощ не изглеждаха и като момчета, които си търсят някоя за ноща, така че не разбирам какво се случва. Ако има значение на 21 години съм, той е на 30. Помислих си, че разликата в години може да го е изплашила и да е решил, че няма смисъл, но още в началото на чата ни не видях да е особено заинтригуван от мен, въпреки че той писа първи тогава. Някой може ли да тълкува това поведение, защото наистина не разбирам цялото това шикалкавене не в конкретната ситуация, а като цяло! Ако не харесваш някой, защо прпсто не му го кажеш директно, по възпитан начин, така че да не го нагрубиш. Ако искаш нещо, защо не покажеш или заявиш директно, какво искаш. Защо си усложняваме животите по този начин? Ако всички бяхме една идея по директни, сякаш нещата щяха да се случват по лесно. Познавам прекалено много хора в такава ситуация, има прекалено много истории дори и тук в сайта от порядъка “ той не ми пише “ и така нататък. Какъв е проблема не разбирам? ! Първо се показва някакъв интерес, а след това без видима причина този интерес изчезва...

Коментари

1.   Напълно съм съгласна с тази твоя мисъл за споделянето, и да се казват нещата направо в очите, но уви, не всеки има смелостта да го прави или просто му е безразлично за отсрещната страна или човек. А, за този твой случай с мъжа, не мисля, че трябва да си го слагаш толкова навътре, понеже не мисля, че си заслужава да отделяш и без това от скъпото ти време, което имаш на земята, за някакъв, който дори и сигурно не знаеш семейното му положение или нещо важно от личният му живот. Не те коря за нещо, просто ти казвам, че трябва да мислиш повече за себе си, защото никой няма да ти плати тези мисли и чувства, който влагаш. Първо, той трябва да предяви внимание към теб, за да има някаква полза от това. Второ, след мъжа не се бяга, защото няма какво да му хванеш отзад. И трето, не е единствения мъж на света все пак, излизаш навън, и надали ще е единствения, който ще ти обърне внимание. Затова горе главата, и не го мисли толкова.

2.   "леко съмнителни" "меко казано"... Мъже на 30 да задяват момичета по тоя тинейджърски начин...

Иначе, мистерията не е голяма. Когато повече момчета се съберат си вдъхват кураж да се правят на свалячи. По абсолютно същият начин както по-голяма група момичета, сте решили да приемете "офертата". Става по-лесно. Това не гарантира нищо, като дори че всички сте необвързани. Това не значи и, че всеки във групата задължително ще си хареса някой отсреща. Но за да върви "купона", може да го играе. Другото е, че дори да се е стигнало до свалки, защо предполагаш, че някой му пука коя си и иска да говори с теб? Защо си мислиш че дори трябва да те уважава достатъчно да ти каже директно какво не му допада? Аз имам познати от години и години които няма да ти кажат ако си ги засегнал с нещо, а ще мълчат и играят сърдити, просто психология на 5-годишни. По-лесното е да се избегне конфликт, особено когато другия не цели нещо от теб.

Изобщо ако си по-"задръстено" момиче много внимавай с тоя начин да си търсиш приятели. Това е все едно да ползваш алкохол, за да се отърсиш от личните скрупули. Защото като на другия ден се събудиш, трябва да живееш ситуацията която си създала на друг акъл. По-добре съзнателно да работиш над себе си и прецениш точно какво ти допада като човек и взаимоотношения. Има момчета които също обичат да общуват, да опознаят другия, да говорят на различни теми, но не очаквай да те търсят и свалят по подобен начин. Също, не очаквай да ги намериш в изобилие, като "обожателите" с които днешните момичета парадират... Какво искат, не ти ли е ясно...