Споделена история от Тинейджърски

Защо аз
Незнам какво да правя вече животът ми е един ад. Нямам никакви приятели в даскало, стоя сама на последния чин изолирана от всички винаги е било така немога да се сприятелвам, сякаш ме е страх някой да не ме нарани, този дефект дойде от детската градина но сега да не ви занимавам с това Поне в къщи да беше по добре мама върви след мен като в някой филм на ужасите и неспира да ми крещи колко съм била мърлява Няма с кого да си говоря и да си споделям. Според майка ми вече съм голямя и трябва да се оправям сама с проблемите си(на 15 съм). Моля ви дайте някъкви съвети и без глупости. Благодаря предварително

Коментари

1.   И аз бях като тебе. С времето и промяната на средата, всичко ще си дойде на мястото.

2.   1 е прав. Освен това спри да искаш да се харесваш на хората, гледай себе си - намирай си занимания, които си ги правиш сама - ходи да бягаш, чети много книги лятото. Понякога една книга ще ти даде много повече и като знание, и като емоция от разговора с човек. Гледай си живота, гледай да завършиш добре, да влезнеш в добър университет - грижи се за тялото и външния си вид, но за себе си, не за хората!!!
Ако промениш нагласата си и спреш да търсиш приятелството и одобрението на другите, скоро ще станеш интересна за интересните хора. А сега имаш време да си четеш, да работиш над себе си, вместо да киснеш с някакви идиоти, които да те подтискат и с които да се съобразяваш

3.   Отпусни се, бъди себе си, дори да не знаеш кая си точно. Имам предвид говори и прави това, което ти идва от вътре и го чувстваш на момента. Хич да не ти дреме за хорското мнение! Аз съм така от сума ти време, макар че беше по-различна ситуацията ми преди. Бях супер свито, срамежливо, прилежно момиченце, дето се свиваше и угаждаше на мама, докато се чудеше аджеба защо е толкова задръстена и безинтересна в очите на останалите. И в един прекрасен момент, когато останах сама и нямах приятели, осъзнах едно нещо- подтисках себе си! Бая време съм карала само на "опаковъчни" приятели, т. е. такива, с които се виждаш, разменяш 2-3 думи в даскало и толкова, но не излизаш с тях и т. н. Имаше го момента, когато веднага след даскало се прибирах от комплекси за външния ми вид и подобни. Седях вкъщи, зомбясвах пред компа и какво спечелих? Нищо. В момента, в който се отворих към света и започнах да говоря и да се държа така, както ми идва, без да се замислям или моделирам и всичко започна да си идва на мястото! Идеята е да не се притесняваш, да не се комплексираш, да не се депресираш колко си задръстена или самотна, или каквото и да било подобно, а да се отпуснеш и да не ти дреме. Идва ти шега наум? Казваш я! Чуваш приятен разговор на отстрещния чин, в който можеш да се намесиш с нещо интересно, което знаеш по въпроса или просто за да иззразиш мнение? Правиш го! Никой не е казал, че подобни групички междучасията са строго забранена зона за "аутсайдери"! Преди всичко сама си го правиш, помни го. Каквото не ти харесва и във външността ти и в характера ти можеш винаги да го оправиш и да изкараш от себе си най-доброто. Просот бъди търпелива и малко по-уверена в себе си. С депресии и самосъжаления до никъде няма да стигнеш, а света е хубав, дори да се разхождаш сама в парка!