Споделена история от Тинейджърски

Никой не ме покани на бала
Здравейте! Знам, че това, което искам да ви споделя, звучи някак абсурдно и глупаво, но то ме притеснява вече 9 месеца.
Та, 12 клас съм. И както знаете, с настъпването на един важен за нас етап- получаването на диплома за висше образование, идва и маскарадът на българските кандидат-студенти, а именно балът. Вероятно някои от вас ще ме разкритикуват, че трябва да седна и да уча за изпити. Повярвайте ми, подготвам се за кандидатстване в Холандия и ученето не ми е тежест.
Проблемът е, че никой не ме покани да му бъда дама на бала. Аз съм от сравнително малък град и тук минаването на 24 май през градската градина до заведението си е събитие. И като момиче аз винаги съм искала някой ден, на моя бал, и аз да мина с някой кавалер, както са минавали и моите родители. Преди 9 месеца едно момче от класа ми покани една моя приятелка да му бъде дама. И след това последва и друга покана. Другите момичета, които не бяха поканени още на същия ден писаха на момчетата и се разбраха. Аз съм доста срамежлива и не поканих никой. Смятах, че това не е моя работа. И останах без кавалер. Сега, 9 месеца по-късно съм в същото положение. Нямам братовчеди или приятели момчета които да ме придружат. Нямам по-голям брат, нито пък бих могла да мина с някой съученшк от другите класове, тъй като всички вече са се уговорили. Знам, че е глупаво и това е просто един парад на суетата, където всеки иска да изпъкне, но се чувствам ужасно когато съучениците ми не спират да говорят за бала и се уговарят. Много познати ме питат въпроси от рода дали съм си избрала рокля, а това още повече ме депресира. Моля Ви, споделете някакво мнение...

Коментари

1.   Хей, и аз съм така какво да ти кажа, класът ми е малък и момчетата са по-малко от момичетата и няма с кого да мина. Много се бях депресирала също по тази тема като теб. Виках си има време то ще стане нещо, но вече сме януари и изобщо няма такова. Даже съм си мислила да видя високо момче на пътя и да го попитам дали ще ме придружи. Това е само мисъл общо взето -хах Имам брат, с който съм говорила по тази тема да ми е кавалер, ама изобщо не е съгласен Не искам да се лишавам от бала, тъй като е за последно наистина. Мислила съм си, ако наистина няма с кого да мина да отида направо в ресторанта, без да минавам из града. Но все се надавам да блесне решение и да се появи принцът

2.   Разбирам че оптималния вариант е да отидеш с кавалер на бала, но не е чак такава трагедия ако нямаш. Щом казваш че нямаш познати момчета, остават два варианта. Първият е да бъдеш сама. Вторият е да помолиш баща си.

3.   Никога не съм разбирала шума около този проклет бал! Аз не ходих на бала си, и не съжалявам! Какво толкова специално има в тази вечер? Пиете, пушите и ядете. А някой от вас и бурно завършват вечерта сещаш се. :) Какво специално има в тея балове? Това е обикновена вечер защо тази вечер е ТОЛКОВА важна за вас? Момиче не се скапвай заради една проклета вечер просто не си струва ще ти предложа няколко варианта.

НЕ ХОДИ, на бала си.
Покани, ТИ момче!
Ти отиди САМА!

4.   аре стига с тоя шибан бал 12ти клас съм и мен въобще не ме интересува скапания бал, всички говорят за него не мпже да си караме нормално часовете. Тая се оплаква, че нямало кой да я покани я си еби майката тъпа кифла!

5.   И аз нямам дама за бала. Не мисля, че е нещо много важно. Това за баловете е пълна простотия за харчене на пари, аз лично не искам да го правя, но родителите ми настояват. Може да опиташ с по-малките, какво пък? Аз лично няма да си правя труда да търся дама, но щом ти е такъв проблем опитай с някое момче 2001/2002

6.   Както приятелките ти са говорили с момчета направи така и ти. Иначе и аз съм от малък град и бях сама и още 2 момичета от класъм ми така. Изобщо не ми пукаше. Исках си последен ден с класа да се видя и да се напием, пък кой каквото иска да говори.

7.   Да си сама не е срамно. Да си с някой на всяка цена понякога е по-обидно от това. Преди време една майка придружи сина си като дама на бала. Ако не ми вярваш виж в нета ;)

Накратко - не си го слагай ;))

8.   Случайно "парадът на суетата" да е от Градската градина до ресторант "Бонония"? :)

9.   Тогава ще си с господина/класния най-отпред. Другите да го духат

10.   номер 4 по полека с изразите моля Псуваш като каруцар

11.   Голяма работа като нямаш кавалер на бала няма да се свърши светът! И аз не съм имала кавалер ама не съм умряла. А и като всичко отмине никой няма да го интересува имала ли си или си нямала кавалер и колко пари са дали вашите за роклята и прическата ти. А пък като минат няколко годинки и всеки от вас поеме по пътя си и кариерата и граденето на семейство станат приоритет пък съвсем няма и да си спомняте за това.

12.   Говори с вашите, възможно е майка ти или баща ти да има колеги с момче на подходящата възраст и да ти намерят кавалер. Друг вариант, ако толкова много искаш да си намериш, направи регистрация в сайт за запознанства и си пусни такова описание. Ще си намериш поне 5 кавалера. Трета възможност - запиши се на мъжки спорт, обмени фб с останалите, початете малко и все ще набереш смелост да помолиш някое мило момче. Не е чак толкова голяма драма. Ако пък никъде не намериш, просто да те придружат няколко приятелки по пътя до ресторанта, какво толкова.

13.   12 клас и диплома за ВИСШЕ образование? Как го правите това?! А сега по темата. Хич, ама хич да не ти пука! Първо едва ли ще си единствената без кавалер, второ не сме 1980, че ако случай някое момиче няма кавалер на бала на нея да гледат като на прокажена. Ако това ще те успокои на моя бал почти нямаше двойки, май с изключение на едно момче, което си беше поканило приятелката, която дори не беше от нашето училище. Останалите си отидохме като на един голям купон без да спазваме някакви традиции. Е, добре бяхме се облекли официално, имаше коли и балони, обаче нямаше паради така, че да ни види половината град, нито пък ходихме по двойки. Всеки си отиде както иска, кой сам, кой с няколко съученици. Аз например отидох с най-добрата си приятелка. Да, бяхме си двете и беше голям купон в колата. Така, че изобщо не се тревожи за такива неща. Знам, че сега на теб ти изглежда като най-важният момент в живота ти, но повярвай ми, не е. Церемонията по връчването на университетската диплома е много по-важно, нищо че не си с официална рокля, а с тога. Обаче там няма купон, а леко скучна и официална академична церемония. И все пак е много по-важна от някакъв си бал!

14.   Здравей, и аз съм 12-ти клас (момче). Тук не сме като в американски филм. Дори за пръв път чувам, че някой/я е очаквал/а да бъде поканен/а от някого за бала. Обикновенo се събира една компания (най-често класа) от момчета и момичета и отиват заедно. Друг е въпросът, за какво ти е бал? Да отидеш, с или без някого, за да гледаш как някакви си повръщат на главите и се бият взаимно или сами. Не, мерси. Да дам 2000 лева за облекло, резервация и прочее, за да гледам сеир. Тези пари могат да отидат за много по-полезно нещо. Навярно ще ходиш в университет... тези пари са ти 4 семестъра платени. Възможно е да искаш да изкараш шофьорски курсове, да имаш кола и т. н. Представям реалността от своята, незаможна гледна точка. Семейството ми няма много пари, затова им съчувствам, което е още една причина да не ходя на бала. Ако сте заможни, отиди. И изобщо не се притеснявай, че нямаш придружител. Колата за бала на един мой познат беше на баща му ръждясалия пикап, на който дори не му работеше бибитката (звуковия сигнализатор). Затова трябваше да викаме "би-бииип" от колата, което направи всичко много по-забавно. Всичко си има своите плюсове..

15.   Защо не си наемеш жиголо, никой няма да знае, че е такъв.