Споделена история от Тинейджърски

Нарочно ли губя най-добрата си приятелка?
Здравейте!

Много съм объркана и точно в този момент и аз не знам какво искам. С моята най-добра приятелка се познаваме от както се помним. В началото имахме някои караници, но бяхме малки и глупави. Бяхме си само двете.. но

Преместиха се едни наши приятелки и може би за това е всичко сега... Аз искам да се събираме всички, да не се делим, но тя сякаш иска аз да не се интересувам от тях и да си говоря само с нея. Не, че не сме се делили и по моя вина, но.. Знам, че съм я пренебрегвала и сме се нахвърляли срещу нея, но сега не е така. Понякога се чувствам между чука и наковалнята. Защо съм се интересувала от другите, защо съм се радвала щом ги видя. Ами аз просто повече време прекарвам с нея и темите ни понякога се изчерпват и когато видя др. фр. имам да им съобщавам много неща.

Искам някаква почивка, но ме е страх да не охладнеем. Да не после всичко да свърши толкова лесно... Защо ревнува щом изляза с някоя от тях, без нея. За мен това не е проблем, ако го направи и тя. Чувствам се ужасно.. чуваме се по-рядко и сякаш нарочно го правя, но не знам защо.

Подарявали сме си подаръци, където и да ходим. Споделяме си, смеем се заедно, но сякаш ми е омръзнало. Сякаш приятелството ни се изчерпа. Знам, че е много трудно да намериш приятел, който да те подкрепя. Вече не знам какво да правя.

С риск да прочетеш това, не искам да ми се сърдиш, търся някаква помощ, защото аз не мога да се справя. Опитвам се да изляза от тази ситуация, но не ме обвинявай. Вината знам, че не е само моя.

Помогнете ми. Обвинявайте ме и вие, но искам съвети, докато не е станало късно.

Коментари

1.   има такива обсебващи хора - имат голям проблем - ниско самочувствие и страх да не бъдат изоставени - не си виновна ти!

2.   Хей... какво мислите? :))

3.   Съгласна съм с №1. Би трябвало да те разбере, опитай се да и обясниш все пак. Ако те цени и не иска да те загуби като приятел, ще те разбере.

4.   Може би не иска да те изгуби като приятелка. опитай се да и намекнеш, че не тя трябва да определя с кого си, а ако не те разбере и кажи какво мислиш за нея. ако ти е истинска приятелка ще те остави да си излизаш с другите ти приятелки. едва ли ще остане с теб... пък може и да остане с теб и това значи, че не е много подходяща приятелка за теб

5.   здрасти, ами мисля че всеки един от нас с такива приятелки или приятели от детството в един момент стига до "задънена улица" вече разговорите са трудни, по телефона все по-кратки и не както преди, общо взето всичко става все по-бавно и по-трудно и сякаш се очуждавате поради простия факт че постоянно сте заедно или постоянно знаете какво стана с другата. В такива моменти като твоя не мисли че само ти си виновна, просто става навик да иска да е с теб и да си говорите, ревността е нормална реакция, но поговори с нея и не оставяй влага да се блъсне в стената, просто не забравяй да и казваш, че тя ти е най-близката риятелка, и че няма да я оставиш и че тя е твоята подкрепа и това ще я успокои и накара да се замисли така че просто бъди спокойно но нее оставяй влака както казах, бъдете пак заедно но говорете повече за това ;)

6.   Моята приятелка е същата. Когато аз си говоря с другите нея я дразни, а когато тя си говори с другите аз съм длъжна да не се дразня, но вече не ми пука. Ние все още сме най-добри приятелки, но не и позволявам да ме командва. Ти също не и позволява и не забравяй ти не си единствената виновна, че се е стигнало до там.