Споделена история от Тинейджърски

Тези гаджета...
Здравейте, аз съм момиче на 13 години. Миналата година родителите ми ме преместиха в друго училище, защото било по елитно, но се оказа, че въобще не е вярно. Не понасям съучениците си, също и учителите. В предишното ми училище се чувствах много по-добре, но родителите ми смятаха че приятелите ми ми влияят зле, аз не мисля така. Ходя с огромно нежелание в новото училище. Също така старите ми приятелки са имали доста гаджета, аз никога не съм имала. Не смятам че съм чак толкова грозна. В класа ми момчетата са отвратителни и постоянно се заяждат, особено смен. Знам че е защото някои от тях ме харесват въпреки че не е нормално когато харесваш момиче да го замеряш с разни неща и да го обиждаш. Всички те ме отвращават, но има едно момче от горния клас което харесвам, но не го познавам много добре. Знам че ще кажете че съм малка за гаджета, но повечето ми връстници имат гаджета и на мен ми се иска. При мен обаче винаги се случва така че тези които не харесвам ме харесват, а тези които харесвам не ме харесват. Кажете ми какво мислите вие за тази работа с гаджетата. Съжалявам ако има правописни грешки.

Коментари

1.   Момчетата на твоята възраст са неразвити и още много глупави ако става въпрос за отношение с момиче, а на всичкото отгоре навлизат в пубертета и хормоните бушуват... това е причината за просташкото поведение, но това е друга тема...
И да, наистина си още мн малка за гаджета, не гледай другите, гледай себе си. Тук не визирам годините ти, просто не знаете все още значението на това да имаш връзка с някого, смисълът не е само целувки, натискане и създаване на самочувствие пред другите (задоволяване на нагоните), това е нещо много повече... но това ще го разбереш съвсем скоро, след още няколко години... Та съветвам те едно - гледай си уроците, слушай мама и тати, "мисли каква искаш да станеш когато пораснеш" и не позволявай да ти се присмиват или подиграват, понеже не си като тях, не се и опитвай да им подражаваш, защото те уверявам не е нужно да правиш това, още си дете, не бързай да порастваш. Има време за всичко...
М. 20

2.   Да искаш гадже е едно, да можеш да имаш е друго, трето и четвърто е да си го хванеш ;))

3.   Когато трябва ще станат нещата. Недей да бързаш да си хващаш някой просто ей така, защото повечето ти приятелки си имат гадже или "защото така трябва" и е модерно. Ти реално искаш гадже само ей така, за да си имаш, за да не останеш назад от приятелките ти. Няма да ти казвам, че си малка, защото не си. Тва вече си е нормална възраст за гаджета и такива работи. Ама си помисли реално сега, в тоя момент имаш ли нужда от гадже или просто ей тъй ти се е приискало, защото и другите имат.

4.   Момчетата от класа ти постоянно те обиждат и се заяждат с теб, защото те харесват? Това да не ти е някой филм? Силно, ама много много силно, се съмнявам, че някое от тези момчета изобщо те понася, а за харесване да не говорим.

5.   Още си на 13 порастни малко и тогава мисли за гаджета..

6.   Мило момиче, и с мен са се отнасяли зле, бях като теб затворен Момчетата само те обиждат а това не е правилно, Ти си на 13 и тези момчета са те използвали, така е било при мен когато се занимавах с момичета бях точно като теб. Сега съм млад мъж на 25 и всичките проблеми са изчезнали