Споделена история от Тинейджърски

Тъпча се постоянно..
Аз съм на 13. Преди време свалих килограми, но напоследък се тъпча като свиня и ме е страх да не ги кача обратно! Днес за закуска ядох филийка(по-малка от стандартните е) пълнозърнест хляб с лютеница, парче шунка и малко сирене. След това изядох една фурнета с кайсия и крем(тези които се водят хл), а за обяд изядох една пълнена чушка(ям само пълнеж)... Знам че е много. И не знам как да спра. Дайте идеи как да намаля храната. Не искам пак да стана дебела...

Коментари

1.   В студеното време е нормално тялото да иска повече храна т.е. енергия. Ако не искаш да си дебела – спортувай. Дори бързото ходене е полезно. Бързо до задъхване. Важно е и постоянния контрол на теглото.

2.   Малко намали въглехидратите и наблегни на повече протеини и се движи повече. Дори и ходенето пеша помага.

3.   Ако си яла само това за цял ден, няма от какво да си притесняваш-дори ми е вижда малко.
Пролетта и лятото ще е жега и ще караш на салатки и плодове и ще ти е леко.
За да не ти е гузно сега прави упражнения редовно

4.   Количеството не е много, но истината е, че не знаеш как да се храниш...

5.   Повече от ясно е че пишеш тази тема щото искаш хората да ти кажат че не си яла много и че няма да качиш килограми. Като толкоз не искаш да си дебела вземи да тренираш.

6.   Не се шашкай мило момиче аз съм същия само че съм на 25 - млад мъж напоследък само ям и почти не се движа - но скоро имам рожден ден (пролетта е) надявам се и аз да отслабна . Когато бях колкото теб ях само 55 килограма и почти не качвах но съм висок около 1.80 и това си оказва влияние Сега съм 98 кила и по принцип съм спортист Всеки ден тичам за да сваля .

7.   Човек, освен ако не си около метър и половина това са малко калории за теб, особено ако и спортуваш нещо, изобщо не се тъпчеш и от това няма да надебелееш.

8.   Така започва анорексията. Внимавай! Количеството храна, което си изяла изобщо не е толкова много, а мисълта, че се вглеждаш в количеството и го преувеличаваш говори лошо за психическата ти нагласа. Единствено имай предвид въглехидратите да не са ти основна храна. И ако харесваш някой спорт или физическо занимание го прави

9.   Ако намалиш въглехидратите за сметка на протеините, ще се чувстваш по-сита. Трябва да са в определно съотношение. Прочети за Зоната.

10.   Няма страшно бременна си.

11.   Благодаря на всички за отговорите

12.   Спри да ядеш и няма да деблееш. Аз ям веднъж дневно и за сметка на това в момента косата ми пада, ноктите ми се чупят, кожата ми е толкова суха, че буквално става на рани, НО пък съм слаба-нали това искаш.
Очевидно с темата си избиваш някакви комплекси. Ясно е, че храната, която си изброила не е много (за един средностатистически човек). Не ядеш правилно, но количеството не е много. Смени си режима на хранене и не се филмирай. Да спреш да ядеш не е вариант и ти го казвам от личен опит.

13.   Аз ако ти кажа колко ям.... вероятно за седмица не изяждаш толкова.

14.   Номер 10 говориш глупости, как ще е бременна момичето е на 13 години - Ти чуваш ли се какви ги говориш? Това че я е страх да качи килограми авторката иска съвет а не да й се подиграваш.
Номер 6 съм

15.   Номер 14
Воля трябва!
Защо си мислиш, че не може да забременее? Има всякакви хора. Преди години показаха по новините 12 ли 13 годишна майка в родилното отделение и обесняваше как щели да си играят с бебето!
А авторката трябва да се стресне малко, защото като се разходиш по улиците и се чудиш защо заприлича днешната младеж на угоени шопари! На ръст от 160см. крачат като юрдеци и тежат 160кг.

16.   Как много. Това си е нормална порция. Една филия за закуска и форнета, те форнети те са колкото 3 пръста големи. И за обяд чушка. Какво му е многото?