Споделена история от Тинейджърски

Живота ми е каша, искам да умра.
Здравейте! За първи път пиша тук, искрено се надявам да ми помогнете.
БЛАГОДАРЯ АКО ПРОЧЕТЕТЕ ЦЯЛАТА ИСТОРИЯ
Като цяло съм съвсем нормално момиче на 13 години. Но от една 1 година живота ми се обърка адски много. Ще се опитам да бъда крайно ясна. Преди една година ме вкараха в една фен група. Там имаше едно момче, което харесах много. Писах ми на лично съобщение но той ме взимаше като фен, понеже до някаква степен "беше известен". Влюбих се много в него, приятелите ме съветваха да ми призная. Направих го но той каза че няма как да се получи, понеже си имал приятелка пък и съм била малка за него. Следях живота му постоянно, гледах му сторитата в социалните мрежи и т. н. Както и да е беше прости тръпка за 1-2 месеца. Но сега идва големия проблем, влюбих се в неговия най-добър приятел. И под влюбваме имам предвид постоянно мисля за него, какво прави, как е, с кого е? Казах на мойте приятелки за него, всички го смятаха за много красив както и аз не можеше да се одрече. Дори едната ми приятелка го харесваше, мен това не ме бъркаше понеже двете си говорехме за него постиянно и мен това ме правише адски щастлива:) С времето приятелката ми спря да се интересува от него. Но аз не я все повече се превързах към него. Реших да му призная. Реагира добре не ме отряза както приятели си. Той ме познаваше най вероятно защото каза че съм харесвлаа приятели му. Стана ми адски неудобно, помислих си "ами те сега ще ме обсъждат и ще ми се смеят:( той поиска да направим група с него където да си пишем там аднах и няколко мой приятели. Както и момичето което го харесваше(най-добрата ми приятелка). Именно тя след тази група спря да го харесва понеже той се държа малко надменно смисъл има голяма самочуствие. Но спрямо нас беше много мил ако беше някакво друго момче до се да ни "теглил майните". Писали сме си много пъти на лично съобщение, казвал ми е че съм сладка, мила, мъниче и такива мили думи. Само да каза малко късно но... И двете момчета са на 17-18 и са от съседния град на 15 км разстояние сме. Един път второто момче дойде в града ми с няколко приятели предложи ми да се видим много се зарадвах но нямах смелост. Но в крайна сметка се видяхме макар и за 5-10 Мин беше най-хубавите в живота ми той ме прегърна седна до мен говорихме си сякаш се познаваше от деца. След тази среща всичко преключи. Трябваше да му пиша иначе той нямаше да се сеги за мен. А аз имах нужда от него. Разбрах всички за него къде живее, къде работи, с кого излиза, къде учи, някоя информация той сам си я беше казал. Един ден ми беше предложил случайно да отидем с приятели да пием кафе на мястото където работи. Исках да се възползвам от това не никой не искаше да го вижда сякаш всички го мразеха или ги беше срам от него. Тааа през това време аз нито за миг не спрях да го обичам именно това съсипа живота ми взех да рева постоянно. Чуствах се ужасно, необичана не само от него а от семейството и приятелите си. След това взеха и проблемите в семейството(нашите не знаеха че харесвам това момче беше ме страх да им призная защото беше турчин и не знаех как ше реагират). Имахме си други семейни проблеми, загубих и близки роднини(починаха) имах лоши отценки в училище и нашите ми се караха нормално. Но просто на моменти искам спокойствие, искам момчето което харесвам да не беше в живта ми. Милиони пъти съм се пробвала да го забравя но не става. Наблегнах на любовния си живот повече защото именно той ме тормози най-много!
П. С. Моля без хейт, имам нужда от помощ и съвет.

Коментари

1.   Ами момиче виж сега. Съжалявам за роднините които са починали мисля, че от всичко което изброи това е най-лошото нещо и единственото което не може да се оправи, обаче е ясно, че момчето за теб е много по-важен проблем(поне така ми звучи). Поне по това което си написала ми изглежда, че е един от онези случаи в които момичета си харесват някое популярно момче което всички смятат за много готино. Общо взето ти си една от многото момичета които го харесват. Това обяснява егото му, а относно това, че се е държал мило с теб по принцип може и да се дължи на фактът, че го харесваш и си готова да му простиш всичко, което не е правилно, но по-късно ще го разбереш сама. Първият правилно е казал, че си прекалено малка за него. Човекът вече работи, а ти още не си завършила и основното си образование... Най-вероятно все пак си му симпатична щом е искал да се види с теб, но повярвай ми, популярните боклуци като него(не го знам какъв е, може да е свестен, но повечето са боклуци въпреки, че много хора ги харесват) както казват на един човек, че е страшно важен, така го казват и на още 50 човека, така че това да си му симпатична не е нещо много специално. Мисълта ми е, да си го избиеш от главата колкото се може по-бързо понеже само ти вреди. Сигурен съм, че ако наистина искаш можеш, просто най-вероятно не си оптвала наистина. Блокирай го от всякъде и почни да се занимаваш с нещо което ти е интересно, излизай с приятели и ако искаш да си оправиш оценките почни да учиш. Това е което мога да ти кажа, всичко друго зависи от теб и твоята воля. Желая ти успех.

2.   Миличка, малка си още да се терзаеш толкова. Не казвам, че не е нормално да се влюбиш. На твоята възраст предполагам, всеки един е изпивал това чувство, тези шибани пеперуди в стомаха, които на моменти стават не пеперуди, ами бръмбари направо :х
На тази възраст още преоткриваш себе си, тепърва настъпват големи промени в тялтото ти, започваш да откриваш интересите и потребностите си. Несподелената любов кара възрастни хора да страдат, а какво остава за теб, объркано момиче в началото на тийнейджърските си години. Аз те разбирам, знам какво е чувството постоянно да даваш, а да не получаваш, да обичаш, но да не бъдеш обичан. Такава любов само ще претовари психиката ти. Чувала ли си за израза „Любов с любов се забравя“? Помисли над него. Кой е казал, че някъде по света няма други такива момчета, които да получат твоята обич?
Да се влюбиш е най-прекрасното нещо на света, а ти се опитваш да го превървнеш в нещо лошо, в някакво бреме.
Постарай се да не мислиш за него, намери си хоби, или се съсредоточи върху другите проблеми, които имаш, или най-вече оценките в училище, защото предполагам си 7 клас и ти предстои НВО, от което малко или много ти зависи бъдещето. В крайна сметка ако нищо не стане, се отдай на течението, защото времето лекува всичко! ;)
Може и да споделиш на някой роднина, на който имаш повече доверие. Споделената мъка е половин мъка!
Успех от мен!
Жена, 20 години

3.   Съвсем нормални терзания за момиче на твоята възраст. Не се впрягай много, малка си, чувствата бързо отлитат. Ще си спомняш за тези проблеми с умиление след години...