Споделена история от Тинейджърски

Акнето ми не минава.
Здравейте, момче съм, 12 клас, дано не ви е странно, че пише момче. Вече съм тотално отчаян и не знам какво да правя и какво да променя. От няколко години вече ползвам кремове, измиващи гелове и т. н, уж продукти за борба с акнето, но не минава. Много пъти съм ходил и на почистване на лицето, пилинг и тем подобни. Не е тежко акнето, но като ми се появят по 2 много болезнени пъпки и още 3-4 други наведнъж и болезнените са ми предостатъчни. Най-вече по челото и брадата ми излизат, че и мазна кожа имам. Чел съм, че и начина на хранене е бил важен, да си призная от нищо не се ограничавам и доста сладко ям. Имам чувството, че както си продължават да се появяват, никога няма да спрат да излизат. Има периоди, в които нямам нищо по лицето (до 4-5 дни на месец максимум). Моля ви давайте някакви съвети, идеи, споделяйте опити, много ще съм ви благодарен.

Коментари

1.   Значи има два варианта, единият е да ти трябва по-силно мазило, а другата, да е необходимо с определени инжекции да ти оправят хормоналния баланс. Не знам дали в България има такава практика. В Австрия е така, става бързо и лесно.

2.   А пробвал ли си да почнеш да спортуваш и да се храниш с качествена храна?

Също така да си хидратиран винаги и да имаш достатъчно витамини в организма.

3.   Болезнено познато... Това, което те съветват другите може да ти помогне, но може и да не е от никаква полза. Казвам го, защото години наред се мажех с какво ли не, смених трима дерматолози, ходих по козметици, бях вегетарианка за година и половина и ходих да бягам навън, както и правех упражнения вкъщи, ограничих млечните продукти и нищо. Но кожата ми се оправи от самосебе си в последната година, обаче не на 100%. Лицето ми е добре, в момента е чисто, но все още имам малко акне по гърба... :( Някои хора се оплакват, че след започване на редовни тренировки акнето им се е влошило, вероятно е до типаж кожа.
Може би трябва да посетиш дерматолог и да си направиш изследване на хормоните. Чела съм за бактерия, която се завъжда в червата и отпраща токсини в кожата, които избиват под формата на акне, но не знам къде в България можеш да направиш изследване за това. Много често акнето не е причина, а следствие на нещо. По- добре спри пилинга, особено ако е химичен. Чела съм за микронидълинг и диамантено дермабразио за белези от акне, но никога не съм пробвала. Може да прочетеш за тях.

Black Sabbath

4.   Спри да ядеш сладко! Особено шоколад! Пии доста вода и си прави някакви маски на лицето! има рецепти в интернет, за маските не съм сигурен дали ще помогнат, но за другото със сигурност!!!

5.   Здравей. Да ти кажа имах страшно упорито акне и нищо не действаше, докато не открих кремчето Скинорен. Струва около 15лв и ме отърва от срама и притеснението да ходя вечно с големи пъпки. Нищо друго преди това не беше дало успех. Пробвай.

6.   Здравей! Аз имах доста тежко акне. Цялото ми лице беше пламнало. Изключително грозна гледка. През годините съм използвала много и най-разнообразни продукти без някъкъв ефект. Моя близка приятелка ми препоръча спирт Зинерит (от аптеката) и откакто го използвам пъпките значително намаляха. Използвам го в комбинация с крем на Акне аут. Двата продукта ги нанасям сутрин и вечер. Нещо друго много важно в борбата с акнето е хигиената. Трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да почиствал грима си с тоник или мицеларна вода преди сън. Друго важно нещо е хидратацията и не само за акнето, водата е изключително полезна за тялото ни. Трябва да изпиваш поне по 2 литра вода на ден. И ако можеш избягвай сладкишите( аз не мога, но все пак има ефект). Пожелавам ти успех!

7.   Почти на 20 години съм и още си имам пъпки и белези от минали такива. Когато разговарях с козметичката си, тя просто потвърди моята теория, че някои хора цял живот си остават такива и това е... А други се сблъскват с 2 пъпки през живота си.
Е, то това е несправедливост!