Споделена история от Тинейджърски

Грим за училище
Здравейте! Искам да попитам какво мислите за ходенето с тъмно червено или тъмно лилаво червено на училище? Много се харесвам с такива, но се притеснявам от реакцията на учителите ми... Някои са ме виждали, защото ме имат във фейсбук, но на живо и в училище да ме видят така... Какво е вашето мнение, мога ли да ходя с такива?

Коментари

1.   Червило ли? Ми ако искаш слагай, аз преди съм слагала, защото съм била пуберка, ама сега не го възприемам да ходиш с ярки червила на училище. По-скоро наблягай бледи цветове или гланц или нищо. Все пак в училище не умират да те гледат с какво си нагримирана или не...

2.   Аз лично имам такова. Между кафяво и червено, бордо и си ходя на училище с него. Никой не ми е правил проблеми, но е важно и с какво друго го носиш. Ако ще го комбинираш с коректор и спирала примерно е едно, ако го комбинираш с дебела очна линия и изкуствени мигли е друго. Учителите ги интересува дали слушаш в часа им, не с какъв грим си дошла.

3.   Действай смело, няма от какво да се притесняваш.

4.   Авторката: Нося единствено спирала и червило. Ще го комбинирам просто със спирала. Ползвам и очна линия, но не и за училище и много рядко, а когато си слагам такава е много тънка колкото да подчертая окото.

5.   Първо, зависи на колко си. Ако си на 13-14, мнее. Все пак това е училище. Второ, попринцип не се влияй от чуждите мнения и коментари, но гледай да не се изложиш с тези цветове. Трето, гледай да не се набива много на очи (хаха, почти като 2рото).

6.   Ще стана на 17 след два месеца. Не съм на 13-14. Да се изложа няма как. По принцип рядко нося грим, но ако нося и слагам червило нося точно такива цветове , а на училище рядко слагам или ако сложа е нещо телесно, но реших да разнообразя и да пробвам с тъмно лилаво, но точно от учителите си се притеснявам. Реших се все пак да опитам и ще видим утре. Благодаря за мненията Ви.
Авторката.

7.   Тъмните цветове по-добре ги остави за извънкласно време. Идеални са за купони. За училище заложи на нещо по-леко и не толкова натрапчиво. Не, че някой ще ти каже нещо, но просто изглежда смешно и не на място.

8.   Опитай веднаж, носи си кърпички в училище. Ако ти направят проблем, то тогава го махни, ако не-вече ще знаеш че може. Аз лично си нося понякога когато ми се прииска, но аз живея в чужбина и тук не правят проблеми за такива неща. По този начин изразяваш себе си и това е личен избор. Стига да не нарушавал дрес-кода на училището не би трябвало да има проблем

9.   Здравейте. Отново е авторката. Варна сме грипна от днес, но вчера отидох на училище с тъмно лилавото червило, всички се очудиха, защото не ме бяха виждали така на училище, но ме харесаха. Учителите също им допадна. Вече знам, че мога да ходя с такива цветове на училище и мисля да продължа, не всеки ден разбира се, но когато ми се прииска ще си го слагам.

10.   Аз когато бях на твоите години също имах червило и фондьотен - момче съм. в днешно време и някои момчета се гримират за да са известни

11.   Грешка... В днешно време някои момчета се гримират защото са обратни.

12.   По-скоро за извън училище - за парти или излизане с приятели. Аз установих, за себе си поне, че се чувствам малко некомфортно, когато си сложа тъмно червило в училище. Просто ми се струва, че всички ми зяпат устните... Можеш да го носиш с теб и да си го слагаш след часовете.

13.   Това е грим за купон, за дискотека, за някакви вечерни излизания. Да се гримираш така рано сутрин и да идеш на училище е доста смешно. Все едно да идеш на официална вечеря по бански. Човек трябва да знае кои дрехи и кои гримове са подходящи за съответния повод. Няма лошо, че харесваш по-тъмния грим, но просто трябва да знаеш за кои случаи е подходящ и за кои не. Е, за училище не е, но ще изглежда много готино в дискотеката.