Споделена история от Тинейджърски

Цветна бременност???
Здравейте!
Направо минавам на темата, защото много се притеснявам.
Момиче на 18 години съм и в края на ноември имах полов контакт, момчето се изпразни върху корема ми, но все пак се притеснявам да не е станало нещо, защото не успях да видя добре какво направи преди това. След тази случка съм нямала никакъв полов контакт. Седмица по-късно ми дойде цикъла! На следващия месец цикълът ми пак дойде, но беше странно. Попринцип при мен първия ден ми идва много та чак сменям по 4 превръзки, а онзи път първия ден течението не беше силно, а цвета не толкова наситен. Продължи си 5 дена! Мина месец оттогава и сега ми дойде, но първия ден пак течението е слабо и не толкова наситено червено. Освен това и 3 поредни вечери повръщам (на 7 седмица от половия акт) + лека диария. Отслабнала съм и с 4 килограма.
Прочетох в нета от какво може да са тези симптоми и ми излезе цветна бременност. Вече не издържам, от нерви не мога да мисля за нищо друго. В момента съм в цикъл и щом приключи смятам да си направя тест, но ще се радвам и на вашите мнения относно това. Има ли шанс да карам цветна бременност и дори да не разбера? Моля ви за съвет. Благодаря!
Моля модераторите да публикуват историята ми!!!

Коментари

1.   Няма нужда да се притесняваш. Направи си тест за бременност. Ако е отрицателен, ще те е яд, че си се тревожила толкова време за нищо. Ако е положителен, имаш два варианта - или да направиш аборт, или да си родиш детенце. И двата варианта са чудесни спрямо желанията ти. Виждаш, че има решение за всичко, така че няма нужда да се притесняваш за каквото и да е било.

2.   По добре отиди на генеколог от колкото да си правиш тест за бременност

3.   Сега има такъв вирус, много от близките ми го изкараха, гледам, че и мен ме почва. Надали всички ние сме бременни.
Мисля, че може и да е станала някоя беля, заради това по-бледо и слабо течение, за което говориш. Не съм лекар, не се случва на мен, не мога да преценя добре. Адекватното решение е да си запазиш час за гинеколог, а междувременно можеш да направиш от тестовете в аптеката. Цветната бременност е малко коварна, в ранен период домашният тест може да покаже грешно, затова е най-сигурно да отидеш при лекар. Не се наплашвай още, струва ми се, че може и да ти се размине, но занапред ползвай презервативи. Не мисля, че си струва след всеки акт да изживяваш цялата тази драма с притесненията, само защото не сте ползвали кондоми.

4.   Направи си тест, яде ли ти се много, имаш ли болезнени гърди, придърпване в корема? Спорд мен не си бременна.

5.   Колко месеца подред, след половия акт, трябва да ти дойде за да се успокоиш, че не си бременна? !? !? Стегни се малко. Направи си тест като се притесняваш, но няма шанс да си бременна. Та той даже е свършил извън теб. Нямаш основания да се притесняваш. А колкото повече четеш в интернет, толкова по-бременна ще си се представяш. Ползвай презервативи следващия път и си пази здравето ;)

6.   Направи си просто тест за бременност. Силно се съмнявам да си. Не се стряскай. На твойте години и аз си мислех, че е лесно ей така забременяването. Истината е- не го ли правиш целенасочено бебеправенето, не става просто ей така.

7.   Била ли си в овулация? Свършил ли е в теб? Не? Значи шансът е нищожен. С редовен, макар и малко необичаен цикъл? Никакъв.