Споделена история от Тинейджърски

Лятна работа за 12 годишен?!
Аз съм на 12 и бих искала да знам дали ще се намери някоя работа за да изкарвам пари! Нещо подходящо за моята възраст ако има! Ако няма, жалко! Ще трябва да порасна още малко значи!
Но все пак предварително ви благодаря!

Коментари

1-50 от 72

1.   Има работа за тебе разбирасе да си стоиш в къщи и да си четеш книгите даденити за през лятото....

2.   1 е прав - абсолютно е забранено!!! Глобата е 200 000 лв. и никой работодател няма да те вземе. Гледай си книгите!

3.   Ами можеш да миеш входовете на блокове и да ти плащат! Една моя съседка, детето и де, беше даже по-малко от теб и миеше входа и ние и плащахме.

4.   Ами може да помагаш на родителите си! Например като изхвърляш боклука, подреждаш чистиш могат да ти дават малко повече джобни! Успех! :)

* Жажа

5.   ( от автора) За 1 и 2 искам да ви кажа че нямам предвид работа като да работя в някоя закусвалня или нещо такова! за това знам че никой няма да ме вземе!!! Благодаря за коментарите на 3 и 4!

6.   а, сори, не съм те разбрала - браво иначе!!! Може да помогнеш, ако имаш село, на дядковци и баби. Поне 5 лв. ще ти дадат, много ще ти се и радват!!!
Добри са и другите идеи. Още -ако си добър по някакъв предмет, може да даваш уроци на деца в лятната ваканция, които са на поправителен, или които са назад с материала. Ако живееш в голям град като София например - можеш да разлепиш по стълбовете, че си момиче на 12, че помагаш почасово при гледането на деца, играеш си с тях и т. н. с-у заплащане, четеш им приказки, можеш да изредиш. Пиши, че си отговорна, че можеш да правиш сандвичи например и ако имаш малко братче и сестриче, братовчедче, за което си се грижила - и за това пиши в обявата. Много родители през ваканцията нямат идея какво да правят със скитащите си хлапета!!!!

Разлепи обява, че разхождаш кучета!!! Че храниш котки, хамстери, рибки, поливаш цветя, ходиш на пазар за стари хора и т. н. - сега хората отиват на почивка, няма кой да наглежда старите по апартаментите, кучета и котета!!!

Надявам се да съм била полезна, сори за недоразумението! И браво за инициативата - който търси, намира

П.П. - ако имаш проблем с формулировката на обявата за гледане на деца, надомна помощ, гледане на животинки, пиши тук. Като момиче, много добре можеш да печелиш с гледане на дребни някакви деца!!!

7.   Абе, и аз съм на същата възраст и нещо искам да поспечеля нещичко :D Мама предложи /тя има хубава работа и много клиенти/ някои от децата на клиентите да идват у нас за седмица-две и аз да ги гледам срещу заплащане :D А пък ако умееш да правиш сладки, някакви шейкове и прочие.. Може от два-три кашона да си направиш щанд някакъв и примерно един шейк да ти е 50ст-левче. А може и като ходиш на село, там предполагам има някакъв събор, може да направиш томбола - плащаш 50 ст, теглиш листче и каквото пише, това получаваш. :) Хайде успех от мен :)

8.   7. - много добра идея имаш, но най-много ще препечелваш с децата, вярвай ми. Родителите на мъници имат сериозен проблем във ваканцията и им е писнало да се молят на баби и дядовци - можеш най-малкото по 5-10 лв. на малчуган на ден да си докарваш! Като тантуркаш 2-3 дечковци, ти си. Но е отговорна задача, трябва да си играеш с тях, дори дане ти се играе, да им огаждаш, да ги търпиш като ревнат и т. н.

За селската томбола - по принцип и в квартала можеш да направиш, но знаеш - трябва и награди да има...

9.   Моите деца по едно време на подобна възраст разхождаха кучета. Но зависи от къде си и да ли не се страхуваш. То си е и отговорно, че може някое да се загуби. Но общо взето мисля, че става. Пробвай да разлепиш обяви. Има шанс и да се отзове някой.

10.   Не чухте ли снощи по новините за новият закон дете до 18 няма право да РАЗХОЖДА и да е собственик на куче задължително трябва да го придружава възрастен.

11.   АЗ съм на 11 годишна и си търся работа за лятото! Предложете нещо!

12.   Номер 10, не съм чула? Какво искаш да ми кажеш, че не мога да си разхождам кучето в парка? При положение, че съм на 15 години, това звучи не само смешно, а и тъпо. Боже.. каква простотия

13.   № 12 простотия е обаче, като не можеш да носиш наказателна отговорност за действията на кучето си, май са прави с това. Вярвам, че не мен наричаш тъп...

14.   Разбира се, не теб. Но пудела ми е толкова опасен, че няма как.. :Д Ххаха.. Леле, тия хора са откачили още повече.

17.   Направо да ни забранят и да дишаме, докато не навършим 18, та да се знае веднъж завинаги :D

18.   На разбитата ни държава.. точно това й пречи :д /пак номер12/ И съжалявам, че го обърнах леко на чат :Д(:

19.   Продавай трева : )))

20.   №19 е прав, на толкова години не подлежиш под наказателна отговорност:)
Шегувам се разбира се.
Цял живот има да работиш. Почивай си сега, докато можеш. Никъде няма да те вземат на сериозна работа и без това. Освен да помагаш на някой роднина.

21.   ( от автора) Благодаря ви за предложенията! Някой от тях наистина ми помагат!

Благодаря ви много! :)

27.   аз сам на 10 и това лято ще сабирам билки и ще ходя до някакви пунктове да ги връщам

28.   Оу, да. Ей сега се сетих нещо. Може да събираш картон и да го предаваш. Или пък пластмаса. Или найлон. Айде успех!!

31.   Аве кви 200 000лв. глупости...!!! един приятел който е на 13 години работи в минесота и му плащат по 120лв. за 2 седмици и един който е на 11години работи като дърводелец и му плащат 40лв. за 3 дни туй са глупости 200 000лв. глоба ти добре ли си!!! OMG.!!! 1

32.   Ето каква е моята идея. Трябва да правиш всичко, а може и да продаваш ненужните си вещи

33.   Аз ще ти предлоя да изработваш нещо и моjе да го продаваш, стига да имаш талант. Изполавай дърво, камък, тел и каквото друго се сетиш.

34.   Ами например да береш грозде, арония, или пък да береш растенията след като узреят.

35.   Много ми харесва тази идея с кучетата!

36.   Аз съм на 13 и изработвам за 1 март мартенички за др празници друго изработвам картини с някави различни материяли плета гривни измисля интересни неща слагам маса на място което се вижда и продавам

37.   Има и вариант със сглобяване на химикалки: -)

38.   Събирай джобните си.

41.   А това с сглобяване на химикалки: как става тоест от къде да взема , че да ги сглобявам и къде да ги дам ....обясни по подробно аз също съм на 12 и си търся лятна работа

42.   Аз съм на 12 години и си търся работа! Видях някъде този коментар : Аз мога да предложа само един вариант. На 16 съм и сестра ми, която е на 13 години, по едно време раздаваше рекламни листовки на някакъв клуб. Спечели 70 лева за 5 дена.. можеш да се поразровиш. Да това е коментара. Много ме устройва! Проблемът е, че незнам как да си намеря тази работа! Ако значте, моля пишете! :)

43.   Здравей!
3 и 4-ти коментар са прави-ти можеш да не работиш някъде навън. Можеш да чистиш входовете, да помагаш вкъщи, дори (ако имаш възможност) можеш да разхождах кучетата на съседите ви.
Но иначе трябва да изчакаш-поне още 4-5 години. От там нататък вече можеш да си търсиш по-елитна работа.
Успех!

44.   Може да спестяваш от джобните си аз на ден спестявам по 1-2 лв. За сега имам около 100 лв. спестени.

46.   може ако имаш вещи който не ти трябват да ги продадеж на гаражна разпродажба аз например съм вече завършила 5 клас и имам две кукли барби 6 плюшени мечета 1 пудел 1 друго кученце 1 драконче 1 тигърче магиосник от мечо пух 1 забавна наука морзовата азбука 1 голям пъзел 200 парчета на хана монтана 1 детска малка раница магаренце и много многа детски книжки

47.   ако е за пари имам приятелка която е на 14 и е дистрибутор на AVON и печели доста пари
отначало по 20 - 30лева но по - нататък към 70лева и така

48.   Започнете да просите бе деца.. ще си събирате много пари пример : в града ако просите така ще съберете по 7 - 8 лева някаде там

49.   Аз съм на 13 и лятото работех със Со2 и печелих по 5 лева на ден а понякога 7 лева защото чистех станцията

51.   може даси направя собствен саит за детегледачка и даси напиша номера да ми се обадят и адреса дами дадът да отида там кадето ще гледам детето ас съм на 14сет ас много се разбирам с деца надявам се до 2016 да съм направила тази мечта :]

52.   Най-лесно е да отидеш в някой от по-големите магазини и да питаш дали има листовки за раздаване и пускай по пощите. Айде късмет!

53.   Много ми трябва работа

54.   Аз съм на 12 години и много искам да правя нещо обичам да работя но е трудно да се намери работа, ако някой има работа за мен ще съм му благодарна! ?
И само да кажа че живея в Банкя ако някой има нещо за там!

56.   Номер 4, това не работа! Това са си задължения на всеки член от семейството. Пък и той не е малък, че да му се възнаграждава чистенето ли пък изхвърлянето на боклук! ..
И аз ще му дам съвет малко като номер 6. Няма нищо лошо, ако сам се е решил (много рядко се случва) да си спечели някой или друг лев, а не само да търси от майка му и баща му. Ако обичаш малки дечица, може да споделиш във фейсбук примерно или да разлепиш обяви, че можеш да гледаш деца. Кажи и на вашите ако някой те потърси, защото те трябва все пак да се разберат с клиента, преди той да си повери детето на един 12 годишен :Д. Вариант е също да разхождаш кученца, ама това не е много разпространено из България, така че не съм сигурна дали някой ще те потърси. През лятото пък някои хора търсят работници да им берат реколтата. може да се съгласиш да береш малини, например (помня, че имаше една такава обява в нашия град) на някоя по-малка земя. И така. Късмет :) Ако се потрудиш със сигурност ще намериш нещо!!! Но все пак не забравяй ученето ;)

60.   Така.. аз съм на 13 и миналото лято раздавах флаери... по 5 часа на ден за 30 лева... и освен това гледах деца и давах уроци на 7-8 ученика, които бяха на поправителни... общо взето за лятото изкарах към 1700 от време на време чистихме с еда приятелка офиси близо до нас... И все пак не забравяй, че работата не е всичко... трябва и да учиш.. а както разбирам, би трябвало скоро да кандидатстваш. Така че учи, работи.. и се забавлявай! :)
Ц. О.

61.   Вие бъдете доволни, че на 18 ставате пълнолетни, защото в другите държави или по-точно в Италия чак на 21 се става пълнолетен.
Има варианти, но повечето не са за 10-13 годишни, изисква се много време и труд :)

67.   Номер 48
Да бе да и аз съм на същата, искам да си намеря работа но и да не намеря кво да направя, но йикога не бих прибягнала до просия пък и това е грях... На 11 съм и си търся работа

68.   Аз съм на 10 години и си търся работа, предлагам ти ако имаш косачка през пролетта и лятото да косиш трева или да събираш листа. А през зимата може да чистиш снега. Може ли някой да ми напише предложения, ще съм много благодарен! Благодаря предварително!!!

69.   Абе хора кво се правите на големите предприемачи ако е ришил да спестява нямаше да му е нужен съвет, той има време и енергия е му се работи не виждам проблем а още по малко повод за хейт

70.   аз найстина се нуждая от работа също съм на 12 и сестра ми се сгодява и аз нямам пари за нищо и трябва да изкарам някакви пари съжалявам че ви задължавам да ми пишете но просто е много сложно

71.   Предлагам ти да миеш съдовете вместо майка си и тя да ти дава по два лева например.
Аз правая така.
Можеш още да плетеш гривни и да ги прадаваш по едно левче:)))
Пожелавам ти много успехи и да си добра ученичка;))))

72.   Прави картички, мартенички, гривни... Едни хубави ръчно изработени картички за рожден ден например са добра идея. Можеш да ги продаваш в интернет - по olx. bg/ ebay. com. Иначе това с флаери и др. не е законно и могат да глобят и работодателя ти, и родителите ти.

1-50 от 72