Споделена история от Тинейджърски

Какъв е смисъла на живота
Според мен смисъла не е да продължиш поколението. Според мен е да изпитваш удоволствие от съществуването си да се забавляваш. А според вас?

Коментари

1.   Всеки има различна мисия, виж учените като Айнщайн, Едисън, Нютон, Тесла и т. н.

2.   Според мен е да помагаш, да даваш, да правиш хората около теб щастливи и да помагаш на всеки :)
*dreamer15*

3.   Да се забавляваш, силно казано. Как ще си намериш работа, а заплатата дали ще те удовлетворяват? На тези години е по-добре да се отдадеш на ученото.

4.   И това, но има нещо по-дълбоко. Нещо повече. Много повече. Няма как всичко на този свят да е създадено, цялата тази природа, целият този свят. Няма как да сме създадени, само за да се кефим на живота, да станем семейни и да преусреем според мен.

5.   Стигнал съм до заключение че всеки е изпратен с различна цел на земята няма универсална причина.

6.   Живота не е точно забавление, не и както много млади го разбират, щастието е там където никой не го търси, затова и тъжни хора пишат книги в които предполагат какво би било то....

7.   Няма смисъл от живота

8.   Предполагам имаш предвид вселенския смисъл на живота? Понеже вероятно вселената е безкрайна - безброй галактики, звезди, планети и т.н., смисълът е в безкрайното разнообразие на всичко. Размножаването на биологичните видове е част от това всичко, както и удоволствието, но също има неудоволствие и страдание. Самият ти може да придадеш личен смисъл на собствения си живот, както си и направил - намираш го в удоволствието. Но понеже животът не е само удоволствие, ограничавайки се само до този смисъл ще те постави в позиция да си предимно недоволен от своя.

9.   Ще прозвучи тъпо ама, няма смисъл. Дори вселената е възникнала без причина. Но това не означава да отидеш да се самоубиеш...

10.   Дори да мога да ти го обясня няма да можеш да го разбереш ;))

11.   Смисълът е да ти е кофти!
"Колкото по-зле - толкова по-добре!"

12.   Представям си го така, главният смисъл на всеки живот е да бъде изживян, човек да не се отказва, да не си отнема сам живота и да извлече максимума от всички събития, които му се случват. Отделно от този главен смисъл си мисля, че има и друга причина да сме тук, която за всеки е различен.

13.   Смисъла е човек да се влюби истински, а не жените да си хванат някой богаташ, който не обичат, само за да им купува скъпи неща и мъжете само да го карат на секс за една вечер. Ако един човек не се влюби, а прави така е все едно не е живял. Аз съм жена и ако имам дете ще е от мъж, който обичам независимо колко пари има. Думата поколение не ме интересува.

14.   За всеки смисъла е различен. Някога и аз мислих като теб, но с годините разбираш, че само едни детски очи могат да те зарадват наистина. Особено когато нито храна, нито алкохол, нито купони, нито дрехи и парфюмчета или екскурзийки те радват вече... всички тези неща писват. Още повече когато познатите ти се изпоженят и останеш стар ерген или мома и останеш сам. Смисъла за мен е детенце. След появата на детенцето някак си отворих очите за света. Сякаш преди това имах очи, но не виждах. Започнах отново да се усмихвам, да ходя на кино с по-голямо желание, да пътувам с по -голямо желание...
но според мен темата е провокация, защото се налага мнение още във въпроса, така че... авторке, успех със себеоткриването и личния ти проблем с това да бъдеш майка. Дано вземеш правилното за теб решение. Не е важно ние имаме ли деца или не, важно е ти дали искаш и дали имаш. Другото е все тая. Кураж.

15.   Смисъла е да се чудия какъв смисъла и да не разбереш. На клоните не им е отредено да знаят за дървото.

16.   Няма такъв. Щеше да има смисъл, ако животът беше вечен.

17.   Реално и от яденето няма смисъл защото така или иначе огладняваш... и от къпането.... и от пиенето... щото нали изтрезняваш в един момент. Май нищо няма смисъл ;-)

18.   Това е перфектно за някое есе

20.   Ако всички само се размножаваха, без да се възпроизвеждат купонът рано или късно щеше да свърши. А може би нямаше въобще да "съществуваш".

21.   Всеки има различна гледна точка. Не знам, според вас дали преди милиони години животът е бил с такава цел? Смисълът на живота за един човек е да е щастлив, любов, работа... знаете. Но за това ли сме на тази Земя? За това ли съществуваме? За да успеем? Защо сме "сложени" на тази планета и дишаме?? Въпроси, чийто отговор все още ни убягва....

22.   Номер 9, разбира се, ей така си се е пръкнала. Като теб, ей така безсмислено. Ако ти имаш създател, защо аджеба :D и милата вселена да няма, при все че тя съществува, когато много от нас (хората) които ги е имало, вече ги няма, по-перфектна е с други думи.

23.   A хората които изпитват удоволствие от продължаването на поколението, не само от самия сексуален акт, но и от това, че гледаш как расте нов живот, нов човек пред теб, какво да правят?