Споделена история от Тинейджърски

Не изглеждам на възрастта си
Здравейте! На пръв поглед това, което ще ви пиша не е толкова важно-имам и други по-сериозни проблеми. На 17 съм, преди бях много нисък, след 13 години почнах да раста бързо и станах от 140 (тогава) до 172 (сега). Това е добре, дай боже да раста още. Проблемът обаче е друг-в лицето и гласа изглеждам по-малък. Главата ми е малка и ми се струва, че не е пропорционална с тялото ми. А има и друго-като сравня предишни снимки, правени само през една година промяната на лицето и физиономията ми са поразителни, особено между 13 и 14 години. След това обаче-от 14 и половина-15 до сега те са същите-не виждам промяна, освен това, че ми расте брада, а тогава още нямах. Друго нещо, за което се притеснявам е гласът ми-още в 7-ми клас на повечето ми връстници им беше мъжки, а моя-детски. Тогава очаквах голяма промяна в него, но нямаше такъв филм-леко надебеля преди 8-ми клас и така си остана-нито детски, нито мъжки. Сега съм вече в края на 10-ти клас и сравнявайки го с клипове от лято 2008, където аз снимам забележителности и говоря, не виждам разлика. За сравнение-скоро видях двама познати, чиито гласове тогава бяха по-тънки от моя, а сега са по-дебели. На останалите пък вече си им бяха по-дебели. Гледайки тази година снимката на личната ми карта, правена в 8-ми клас (октомври 2008), двама съученици казаха "Същия си". Мъчейки се да ги убедя колко съм се променил преди тази снимка една съученичка пък каза "Напротив, според мен не си се променил много от 8-ми клас". Сравнявайки сегашни със тогавашни снимки, наистина няма голяма промяна, както споменах и по-горе. Възможно ли е да имам нова голяма промяна между 17 и 19, както между 13 и 15 или не? Познавате ли момчета, чиито глас и чиито лице са възмъжали между 17 и 19? Ще ви попитам и друго. Напоследък ям много ябълки-по 2-3 пъти на ден. Една жена, от която ги пазаря ми каза, че щом ги ям всеки ден ще си остана със същото лице. Това ми прозвуча брутално. Вярно ли е това и да спра ли да ги ям, за да има развитие в лицето ми? Знам че е глупаво това, което писах, но все пак ме измъчва-не се чувствам дете, но и не се чувствам мъж.

Коментари

1.   здравей, моят приятел има доста смущаващ глас. като го чух за пръв път ми се стори че фъфли и че говори носово мислех си че е болен и за това така му се чува гласа, но не гласът му си остана такъв. не е детски или някакъв много дебел мъжки глас просто е малко носов странен.
Тази година става на 27 и никой не може да повярва, че е на толкова. Преди 2 години когато ходихме с него и майка ми да си взимам рокля за бала, той се беше обръснал и магазинерката го пита дали вече си е избрал костюм за бала и кога е неговият и дали съвпада с моя. Той само се засмя и каза, че неговият бал е минал доста отдавна. така че има младолики хора. Когато бях на 15 полицаите ме мислеха, че съм на 10 беше ми доста кофти. Сега няма голяма разлика в лицето, леко се изменило, напълнях малко и това е

2.   Да, познавам момче като теб и сега е много атрактивен млад мъж, но не се освободи от комплексите си.

Първо, не вярвай на бабичките по пазарите - ябълките са много полезни за зъбите, за всичко - яж колкото можеш!!!

Братовчед ми беше като теб, стигна до там, че скъса всичките си снимки от училище.
Оправи се като почна да тренира сериозно на твоите години. Тръгна и с такива момчета, спестха си пари и за собствени тежести. В началото той пи белтъчини на прах даже, доста направи мускул, извисочи се така или иначе. Виж баща си - най-малкото ще станеш колкото него, братовчед ми така дръпна, че сега е 10 см. по-висок от баща си. Ядеше много месо, всеки ден тренинг.
На 19 беше вече супер. Гласът ще ти се нормализира, той мутира сега при теб... чуй баща си - така ще стане горе-долу. На братовчед ми тренирането и добрата храна най-много помогнаха, но сега е здрав, сравнително висок и много атрактивен мъж, но е без приятелка, страшно е комплексиран и само си тегли клипчета от нета. Много жалко, защото жените много го харесват

Успех

3.   Момче няма решение за твоя проблем. Колкото по бързо се примириш толкова по добре. Пускай се по течението кво'т ще да става :Д _)_ :D

4.   От автора: Ами да ви кажа аз тренирам за мускули от 7-ми клас и и си ги имам. Освен това съм 2-3 (може и повече) см по-висок от баща ми и доста по-висок от майка ми. Така че с тялото нямам проблеми. Лицето и гласа ме притесняват както казах вече. На баща ми и двете са нормални, надявам се до 20 да съм напълно мъж. За гласа обаче един ми каза, че той сам си го е променил, почнал е изведнъж да говори по-мъжествено и аз да направя така. Прав ли е?

5.   да, авроре - прав е. Нарича се мутация на гласа - много се пресмивахме на момчетата си спомням, дори им ставаха пискливи на моменти. След години като ги срещнах пак, имаха мъжки гласове. Изчакай - щом баща ти е ОК и при теб ще е така, чакай мъжките полови хормони да си свършат работата. Ако толкова се притесняваш, можеш да си изследваш тестостерона - но по принцип нямаше да расеж и да имаш брада и т. н., ако не беше ок.
Мъжете с много изразени мъжествени черти (Брат Пит например) са имали доста тестостерон, но жените не ги предпочитат за партньор в живота, но пак погледни баща си - той има ли изразени мъжки черти на лицето?

Иначе - продължавай с тренировките и трупай и мускулна маса... бъди търпелив, и при жените трае дълго процесът... до 22 г. човек расте!

6.   Аз ще ти дам пример:
На снимки от 10 клас аз и съучениците ми изглеждаме като деца, но когато направихме съпоставка миналата година на завършването всички бяхме пораснали и бяхме веча млади мъже.
Така че ще видиш щом станеш 12 клас всичко ще си е ОК.

Princetonboy

7.   Не е истина за какви неща се тръшкаш... ;)

8.   Към автора. Аз съм на 15, но още от 4-ти клас говора много дебело и всички ме питаха да не би да си ми вадили сливиците... Така че успокой се ще се управиш

9.   хмм аз съм момиче искам да кажа моето мнение ти като слушам имаш женска красота. колкото и тъпо да звучи по думите ти ми се струва чее хмм сладък си бтар ми е в същото положение тои=й е по малък и сега вече е на 18 аз на 22 много момичета ми казват че не изглежда на повече от 16 и това им харесва та мои приятелки (връснички и+) ме молят да ги запозная с него. така че не се отчайвай тренирай си за да имаш красиво тяло а за лицето ти.. РАДВАЙ му се! ;)

10.   От автора: Явно не е дошло времето да възмъжавам, но сигурно скоро ще дойде. Надявам се до 12-ти клас да съм един хубав млад мъж.

11.   Те хората искат да си останат млади, а ти да растеш. Недей така. Не трябва да те влияе чуждото мнение, човече. Щото както гледаш съоченичките си с по 2 пръста фон дьо тен и разни други глупости, докато станат на 20, ще приличат на 30 така, че се радвай, че изглеждаш младолик. Аз примерно започнах да имам мустаци на твоята възраст и лицето ми също изглежда на по млад, от самата ми възраст, но това не е притеснително, а по скоро суперско! :)) И както казах, не обръщай внимание, на критики, подигравки и разни неподготвени мнениея! :)

12.   Здравей,
аз съм Габи, на 13 съм и наистина искам да ти помогна, но едва ли мога да направя нещо.

Хората растат.. г/д до 20 годишна възраст. На повечето момчета от моя клас още им мотира гласът, но все пак при всеки е различно. Няма нищо лошо да приличаш на по-малък :Д така на.. 50 години ще си подмладен :Д извинявай за шегата, но съм права :)

а, ти спомена ръста си: ето и моя- 1. 76

13.   От автора: Благодаря за коментарите, но така и не разбрах гласът ми сам ли ще се промени или аз трябва да го променя, както ми каза един, който изкуствено си го е направил по-дебел и е свикнал така да говори.

14.   Авторе, абсолютни глупости - ти не може сам да си определяш гласа. Чакай да мине мутацията, ще ти стане горе-долу като на баща ти!

15.   Нормален си си,и аз на тая възраст си мислех че носа ми е голям,ама не е съвсем нормален съм.Животът ще те завърти и ще имаш куп други проблеми и комплекси след време,че ще забравиш за този.Чакай само да порастнеш

16.   От автора: Сега имам нова снимка и сравнявайки я с предишни (от 8-ми дори и от 9-ти клас) се оказа, че имам промяна във формата на лицето-по-дълго и по-широко е станало. Не ми се вярва тя да е станала от както писах историята, а просто тогава се заблудих. Не се бях снимал много отдавна и се мъчех да се сравня на огледалото. А и другите ме заблудиха като ми казаха, че съм бил същия-глупости! Има разлика, не е голяма, но все пак е нещо. Въпреки това пак не изглеждам на 17. А за гласа ще изчакам-все още може да се промени.

17.   Здравей, аз съм на 14 имам същия проблем. От нашият глас всички са с мъжки гласове, аз не бързам да раста, но се чувствам кофти. От известно време набюдавам как гласа ми ставам малко от малко по мъжки и аз четох в нета пишеше, че мутацията трае от 13 до 15 годишна възраст, имам приятели големи когато бяха 8 клас мутираха сега ще са 10 и са с още по мъжки глас, моят съвет е недей да бързаш, четох че не трябва да се ядът пипер и такива разни много силни подправки влияят зле на лигавицата и по този начин забавя мутацията, също така препоръчват спорт бягане и такива по раздвижени спортове, да се пие много вода, не трябва да седиш много на студено зимата да не дишаш през устата, ларинкса не трябва да е прекалено на горещо или студено, на юг децата променят гласа си от 11-12 годишни а на север от 13-15 четох също. Аз лично се занимавам с пеене и пишеше, че не трябва много да пея, защото това пак забавяло мутацията. Ами сега ще чакам и ще видя какво ще стане, успех и на теб с твоят проблем. За инфо моите приятели почнаха да мутират един през 4 кл другите към 6-7 ама надявам се и моят да мутира тази година напълно, иначе съм не много висок 165 и сега се премерих преди 2 дена за около 4 месеца съм пораснал с 2 см, не е много един приятел дръпна изведнъж с 18 см абе до 9 клас съм чувал че всичко се оправя, няма проблем и аз се притеснявам, но за разлика от теб съм по малък, ами то само ще си дойде чети коментарите по други форуми и ще видиш, че има и други чел съм по книги в нета, мъжете растат до 23 годишна възраст момичетата до към 20-21, защото те влизат по рано в пубертета. Дано да се оправиш, успех :)

19.   Абе аз да ти кажа, прави секс по-често тялото ти да покачи тестостерона и може би ще има подобрение

20.   авторе ако още важи тва аз ше ти кажа нещо/// един човек е пре нормално да мутира гласа от 13-22 години такаче не се безпокой имаш още време! за всеки има време се пак пубертета е нещо неочаквано при мен дойде много рано на 12 още!