Споделена история от Тинейджърски

Нямам нужда от живот повече
Живота ми започнал през февруари 2003, толкова време съжалявах за това... Моята съдба винаги е била нещастна, толкова съм привикнал към това че понякога се чуствам сякаш никога няма да изпитам отново щастие...

Най ранните ми спомени са озарени от сълзи и синини... все още имам белези по ръцете... когато бях малък майка ми често обичаше да ми посяга... имаше една стара метална палка за тупане на килими... а когато плачех, удряше все по силно, нямах много дрехи, съучениците ми се присмиваха, мразеха... биха ме...
... всички ме мразеха... и все още го правят, имаше един... Н. К.
той обединяваше всички момчета срещу мен.. бях безащитен, представете си само... отиваш на училище, прибираш се, бой, и само бой... майка ми и за най малкотото ми посягаше, нямал съм много играчки, нито дрехи... живеех в мизерия, а тя си позволяваше всичко... тя никога не спря с тормоза над мен... бях безсилен... кво, в дом ли да ме пратят... баща ми е починал като съм бил много малък и майка ми често опитваше да го замени...
В последно време нещата изизат от каквато и да е граница... скоро срещах любовта на живота си... (обичам я ужасно много... и държа много на нея, тя е най прекрасното нещо което някога е могло да се случи)... пачата (майка ми) откачи... тя осъзна че няма вечно да съм до нея... за жалост е силно привързана към мен а аз не съм... и няма и да бъда... допуснах и една голяма грешка... обърнах се към социалните за помощ... и накрая се оказа че условията не бяха добри за моя нормален живот... (очевадно) щяха да ме пратят в дом... знаете как е там, даже щеше да е по зле и от тук... останалата част семейството ми я подкрепяше... съдбата ми ме убеждаваше че ще е по добре да умра... но тя, неможеше да я оставя сама... не исках тя (приятелката ми) тя ми даваше сили да продължа да се боря...
... на нея дължа всичко което съм сега... беше единствената надежда която имах... и все още е...

... да се самоубия ли

Коментари

1.   Няма полза от самоубийство. Да не си луд, че да се лишиш от единственото сигурно нещо за теб - имаш шанса да съществуваш. Животът е труден, но и не е само лошо. Вероятно когато станеш пълнолетен и започнеш да се саноиздържаш, нещата при теб ще запонат да се нормализират.

2.   Това, което ти се е случило е много тъжно. Не разбирам какви родители са това да посягат и да се държат като тирани над децата си, като това е една от основните причини за отчуждение от страна на децата. Недей да мислиш за самоубийство, защото ти си получил своя шанс да живееш, не го погубвай, трябва да вярваш, че след всяко лошо нещо, идва доброто, след всеки залез настъпва новия изгрев, бъди силен и се бори за всичко онова, което те прави щастлив. УСПЕХ!

3.   Имаш смисъл за живот Не прави глупости

4.   Що за глупости говориш естествено че няма да се самоубиваш! Слушай сега, като за начало се махаш от тоя дом където си сега защото там повярвай ми е 100 пъти по зле от колкото при майка ти и се връщаш при нея. Следващия път когато се опита да ти посегне заставаш като мъж и казваш: стига вече, писна ми! Опитай се да проведеш разговор с нея, защити позицията си!

5.   Да се самоубиеш е най-долната проява на слабост. Вярно е, че от една страна се изисква и известна доза сила, защото не е лесно да си посегнеш сам на себе си, но все пак е слабохарактерно. Самоубийството е твърде лесен начин да се отървеш от всичките си проблеми. И никой не го заслужава.
Освен това ти остават още няколко години докато се изнесеш и започнеш самостоятелен живот. Ще забравиш за майка си и ще започнеш на чисто.

7.   Приятелю, до колкото разбрах си на 16 години. Вярно, че не съм бил малтретиран, но останах на 15 без баща. Разведоха се. Моята майка не можеше да ни изхрани със сестра ми. Ходех по улиците и предлагах помоща си за някой лев. Миех стъклата на колите по бензиностанциите. За месец бях станал спец. Вече разполагах с пари за да си купувам каквото реша. Можех да излизам вечер по барчета с моите връстници. По нататък ме наеха за общ работник в един магазин. Взимах двойно всяка вечер от колкото от миенето на стъкла. Прибирах се по малките часове. Хранех се на вън. Абе имах възможности и независимост. Така изкарах 2 години и влязох в казарма. Нямах приятелка която да ме чака или подкрепя. Мога да ти дам съвет да се дистанцираш от майка ти. Като ти посегне, не и отвръщай или да се свиваш в ъгъла. Застани срещу нея и спри ударите и. Постепенно тя ще разбере, че насреща и застава мъж а не момче. Опитай ако ще и с вторични суровини да си докарваш някой лев. Опитай в складове за докер или в автосервиз като чирак. Когато човек има някой лев. То той придобива и самочувствие. Къде си тръгнал да се предаваш? ! Стисни зъби още 2 години докато може законно да бъдеш нает на работа. Тогава спокойно можеш да се изнесеш на квартира и да не позволяваш на майка си да се доближава до теб. Животът не е розов. Само, че при теб се е стоварил по рано. Горе главата и бъди мъж.

9.   Откъде на къде ще се самоубиваш!? Щом навършиш 18 г., почваш работа и си наемаш жилище далече от 'родителката' ти. Животът е пред теб, от теб зависи дали ще бъдеш щастлив.

10.   Съвета ми е както каза номер 7, когато ти посегне, просто и хвани ръцете, спри я, повиши тон, докажи, че вече си мъж, който трябва да се уважава и и кажи, че повече няма да траеш това да продължава, , но НИКОГА не я удряй, в даскало докажи позицията си също, отвори им се, ако ти тръгнат на бой им кажи, че са пълни п*тки, да са всички на един, кажи на този дето нахъсва другите да ти дойде едно в едно, а не да идва с още хора, щото иначе се доказва като пълна мишка, научи се да се биеш за да оцеляваш, намери си работа и стани самостоятелен. Знам, че е трудно да си смел, обаче малко по малко ще добиеш самоувереност, ако не за себе си направи го поне за приятелката си, за да можеш да защитаваш тези, които обичаш.

11.   Няма винаги да е така! Следващия път, когато ти посегне, просто ѝ хвани ръката и ѝ кажи, че повече няма да позволяваш да те бие. И когато навършиш 18, се махни от нея и отивай да учиш. Успех!

12.   Братле слен няколко години ще можеш да работиш и да си намериш квартира всичко ще се нормализира, но само не пренебрегвай учението че аз го и сега съм затънал