Споделена история от Тинейджърски

Менструация или какво
Здравейте! Момиче съм, на 12 години. Нямам менструация, но имам бяло течение от една, две години, не помня много добре. Преди малко се почнаха едни болки в кръста, от лявата страна, а и като отидох до тоалетната и след като се избърсах с тоалетна хартия забелязах малки розови петънца. От скоро понякога ме боли кръста, а и много си променям настроенията. Започнах да мрънкам и за най-малкото нещо. Дали това е някакъв знак, че скоро ще ми дойде? И да попитам едно нещо... Веднъж, за да видя как е да си с дамски превръзки, реших да си взема от онези на Always във оранжевата опаковка и аз тъпата си сложих една и ми беше страшно неудобно. Може ли да ми предложите по-тънки и по-удобни. И може да ме помислите за луда, но съм изчела всички теми за менструация от -до.

Коментари

1.   Да, най-вероятно ще ти дойде всеки момент. Ако не ти е дошло вече. Защото и при мен всеки път започва така с леко розово. Колкото до превръзките, не мога да те посъветвам, от години съм на тампони, но иди в аптеката и питай. Няма нищо срамно! Е, ако се притесняваш, гледай аптекарката да е млада жена. Ще ти влезе в положението и ще ти препоръча нещо, но според мен всяко момиче само трябва да намери най-удобният за нея вариант. Сега поне има всякакви-тънки, дебели, с крилца, без крилца, дневни, нощни, за по-слаб цикъл, за по-обилен и т. н. А едно време майките и бабите ни с тия лигнини, са били къде къде по-зле. За това просто си купи някакви и виж дали са подходящи за теб. Ако не са, следващият месец купи други и така докато намериш тези, които са ти най-удобни. Е, никога няма да ти е супер комфортно, все ще усещаш, че си с превръзка, ама поне да не те дразни прекалено, а и разбира се да не протича, че това е най-гадното. За това те съветвам в "онези" дни да носиш по-тъмно бельо и по-възможност не любимите ти нови прашки, а някой по-стари гащи за които не ти пука много. Че се случва да не нагласиш превръзката или пък тя да се размести, особено докато спиш и става гадно. Лично аз много го мразех това и за това на 20 години минах на тампони. Обаче не мисля, че тампоните са много подходящи за първа менструация и при девствено момиче. Какво да правиш, това е едно от малките неудобства да си жена. Ама се свиква.

2.   Да, възможно е. Аз помня като ми дойде за първи път бях в 5 клас и имах по гащичките кафяв, но не помня да съм инала болки. При всеки е различно. А до дамксите - ще свикнеш, то май всички са еднакви :D.. Свиква се