Споделена история от Тинейджърски

Помощ, нямам майка роднините ми не ме искат!
Здравейте, аз съм момиче на 16 години и нямам родители, не не са умрели, майка ми ме изостави на 6 години в жена с която нямам никаква роднинска връзка, баща ми не ме иска. Вече 10 години живея под стрес, бият ме и ме делят от всички деца, защото нямам родители, братята и сестрите на родителите ми не ме искат. Нямам си никого, била съм посинявана от бой с тръби от прахосмукачка, точилка, съпруга на жената ми е разбивал устата, всеки ден чувам думите: "к***а като майка си ще станеш", "не ставаш", "нямаш майка и няма да си като другите деца", "само можеш да си мечтаеш за майка", "омрализи сме те", "няма ли да умреш или да се разболееш и да се отървем от теб" и други... пиша това със сълзи на очи след поредния бой, скубали са ме като едновременно са ме влачили из апартамента, унижавали са ме публично и ме обвиняват, че съм луда, защито плача и не ми стига въздуха като ме бият. Никой не иска да ми помогне, нямам приятели, защото не познавам никого от квартала и винаги са не деляли, дори и учителите е делят от другите ученици! Моля ви помогнете ми... нямам никого, сирак съм.. много ще съм благодарна ако историята бъде качена и поне един човек е на моя страна, дори социалните ме мразят... никой не ме иска

Коментари

1.   Господи, дете къде си попаднало! Потърси социалните веднага!

2.   Чувствам болката ти... Само като си представя през какво си минала, и на мене ми се дорева...

Ще ми се да имаше някакъв начин да ти помогна но не мисля, че има такъв, няма как да се свържем... Още повече ме е страх, че разни "доброжелатели" ще се хукнат да ти помагат и ще се възползват от теб, по един или друг начин... А ти как ще разпознаеш кой е с добри намерения, и кой просто се опитва да те прецак...

Не знам какво да те посъветвам. Какво да ти кажа, така че поне малко да ти олекне...

Знам, че имаш нужда от някой който да те докосне, не толкова физически, а да докосне кървящото ти сърце, да се опита да превърже раните ти... Да ти помогне, с каквото може...

А си още дете. Нищо не разбираш и освен ако нямаш някакъв невероятен късемт, този свят ще ти се стори особено суров...

3.   Ще е излишно да те посъветвам да поговориш с психолог щом сегашното ти “семейство” се отнася по този начин с теб. Училищните психолози едва ли биха обърнали внимание, особено ако живееш в по-малък град.
Замисляла ли си се в кое, вероятно, бъркаш в отношенията ти с околните?
Сещаш ли се за свои думи или действие, с които провокираш физическо насилие?
Искаш ли да поговориш с настойниците си (в момент в който са спокойни) и да ги попиташ какво очакват от теб и какво зависи от теб?

4.   Ако това е истина - търси социалните и полицията, незабавно.
Говори с училищния психолог/педагогически съветник.
Ако не знаеш къде да го намериш - с класния/класната или някой от заместник директорите или директора.
Кажи им че ти трябва помощ и си подлагана на системен домашен тормоз.

5.   Ходиш ли на училище? Говори с психолога. Има и национален телефон за деца. Обади се. Ще те изведат от това семейство.

6.   Потърси информация за отец Иван или отивай в полицията и кажи че оставаш там докато не те настанят в защитено жилище защото те е страх от тези изроди. Ако те изгонят излез и счупи с камък някое стъкло на служебна кола и със сигурност ще те приберат в районното. Търси си работа на черно и се пази. Купи си лютив спрей за 6 лв от олх за защита.

7.   Ходи в дом за деца - тези, в които съм ходила, за да помагам, бяха много добри.

8.   Намираш си една работа ако ще като сервитьорка някъде и се изнасяш. Не търпи това положение!

10.   Къде живееш и как да те намерим? И защо социалните те мразят, какво се е случило?

11.   Здравей, пиши повече подбодности сега при кой живееш, в каква среда, в кой град. Винаги има изход, дай повече подробности, пиши ми на stamp3 в абв може да се обърнеш към закрила на детето или полицията. Ако може да си намериш работа и да живееш квартира с други хора, споделени квартири, това са част от възможностите.

12.   Бъди силна и отиди в закрила на детето. Много тъжно ми стана за теб ...

13.   Поискай да те настанят в приемно семейство. Щом навършиш 18 г., започни някъде работа и си намери квартира, или ако решиш да учиш, може да отидеш в студентско общежитие. Тези хора, не са твоето семейство и не стой повече при тях!

14.   До номер 8.
Тя е дете! Не казвам, че не може да си изкарва сама парите, но с 30лв.. /включвам и бакшишите/ няма шанс да се изнесе..
Кой ще плаща карти и сметки??

15.   Какво означава"трябва да си намериш квартира".
Тя трябва да учи.

16.   Потърси помощ!
Веднага.
Първо намери време, за да проучиш как да се измъкнеш. Отиди в полицията и кажи всичко, което ти се е случило и да те заведат на безопасно място. Могат да те дадат в приемно семейство, което ще те иска. Ако имаш трамва (психическа или физическа ) трябва да го споделиш. Направи план как да се махнеш веднъж за винаги и потърси закрила на детето. Намери в интернет номера за твоя регион (област или град ) и кажи всичко по телефона. Адрес и какво е станало и кажи, че искаш да те вземат, защото упражняват психически и физически контрол над теб.
Успех дано имаш късмет, защото имаш право да живееш живота, който заслужаваш.