Споделена история от Тинейджърски

Не знам коя съм..
Здравейте хора, пише ви момиче на 15 (8клас). Още от детската градина ме тормозиха и понеже бях малка и съм плакала. В 1 клас ми се подиграваха и измисляха прякори като "очилатка" "вещица" и вместо да ми говорят в женски род те ми говориха в мъжки например "виж го тоя има женски глас" и понеже имам име което става и за момче и за момиче сигурно, да не пропусна факта че имах къса коса като на момче. След 4ти клас се преместих. Нямаше смисъл да се местя, но после ще ви кажа защо. Преди да почна училище реших да си пусна дълга коса, но като почнах училище още бях с къса. На 1вия ден си намерих една приятелка и си мислех че е приятелка с целия клас, обаче тя ми каза че всички я мразят защото имала въжки и неква болест и е индивидуална и учи по друга програма. Много ми се подиграваха съучениците и аз бях тъжна. След училище казвах на нашите. Един ден те прекрачиха границата... Бяхме 2ра смяна и свърши деня и нали аз се приготвям по-бавно от тях, останаха само 2ма и едната ме замери с кече кола по кракът а другия ме заключи. Нашите ме взимаха от даскало и някои съученици казаха на мама. Стигна се до дирекция и се скараха на момчето което ме заключи. Аз също и ходих единственна на допълнителни часове с в клас. Мислех си че са добри и исках да бъда в този клас. Бях тормозена цяла учебна година, една даже ми казваше че ще ме тормози докато не се махна от класа. След 5ти клас ни разпаднаха класа и мечтата ми да отида във в клас се сбъдна. След като почнахме училище съжалявах че исках да съм в този клас. Викаха ми танкер идваха да ми се подиграват без причина. Няма да разказвам повече от 6ти клас. Към края на 7ми клас една която много ме тормозеше намери фейсбука на баща ми, а той качва някакви разголени снимки на руси жени и все такива. Викаха ми перверзница. Месеци преди това ме добави момчето което ме тормозеше много в 6ти клас в групата на класа и ми слагаше гадни прякори като "забилата", "бавната" и т. н. Махнах се и ми стана гадно. След 7ми клас заради 2ка на матурата се върнах в старото училище. За това нямаше смисъл да се местя. Уж си намерих 2 приятелки в началото но ся съм аутсайдер и нямам приятели и всички ми се подиграват. Чувствам се предадена, но е много по-добре от миналите години. Имам и непознати приятели във фейсбук, но и с тях много не си пиша. Аз съм много срамежлива, страх ме е да говоря с другите, говоря тихо, гласа ми заеква или казвам нещо по грешен начин а иначе като си говоря с тия приятели от фейсбук съм толкова самоуверена и си говоря с тях все едно говоря с най-добрата ми приятелка. Не знам коя съм. В социалните мрежи съм отворена като другите но на живо съм срамежлива. Не мога да си го обесня, явно в социалните мрежи съм такава каквато искам да съм или съм психо както викат другите, или съм скрита лимонка. Благодаря ви ако сте прочели това. Моля ви дайте ми съвет за ситуациата ми. Пак благодаря предварително

Коментари

1.   Ами започни да бъдеш по-уверена в себе си! Ако можеш се премести в някое училище, където да започнеш на чисто. Запише се на спорт, танци и т. н където да срещнеш нови хора. Не позволявай да се гаврят с теб. Ако стане прекалено непоносимо кажи на родителите си. Знам, че е унизително, но е по-добрия вариант. Ако не харесваш нещо във външния си вид се опитай да се промениш, но не, за да се харесаш на другите, а за да се харесваш ти самата!

2.   Боже накъде отива тази България... това дето го гледахме по филмите, става и в държавата.

3.   Миличка претърпях същия ад. Ще ти кажа какво е било при мен: Аз имам здравословни проблеми инвалид съм 50% и ми се подиграваха също за дето нося очила, после по- късно някъде 8 9 10 клас се подиграваха че говоря като жена а именно гласа ми той не е мутирал добре, но за мене си нямах проблем, после в 12 клас се подиграваха и за музиката която слушам. Целия клас пускаше мазна чалга а аз си пусках БГ ЕСТРАДА и Евроденс и викаха че съм бил старомоден, което пак ме беше засегнало, когато бях колкото теб имах провезна рана в гърба от съученичка и е трябвало да си остана в къщи Тормозеха ме с години. Сега вече съм почти на 26 и някои колеги си позволяват същия начин на тормоз Да не говорим че съм с наднормено тегло тежа 104 кг а съм висок 1. 78 Напук на всички доказах че аз имам шансове да оцелея

4.   На агресията отговаряй с любов, но не очаквай благодарности и награди!

5.   Абе момиче, шамари нямаш ли? Виж, ще те тормозят докато не се опълчиш срещу тях, докато не им стъпнеш на вратленцата и им покажеш, че си човек също като тях, имаш чувства и вяра в себе си. От 1ви до 5ти клас бях в същата ситуация, не защото носих очила, бях дебела, грозна или с къса коса. Баща ми беше един от НЕ харесваните хора в града именно заради искреността си и голямата си уста, децата знаеха от родителите си и ме правиха на дива и щастлива. Бях в 6ти клас, баща ми ми купи раница, в която бях влюбена, но Киро ми я надра с химикал. Това, което ще кажа може да не се хареса на останалите, но такъв шамар му цапардосах, че падна на земята, оттогава никои не посмя да ми смее, подиграва или каквото и да е, устата ми стана толкова голяма, че докато измислят едно изречение, вече им казвах цяло стихотворение. В гимназията бях най- уважаваната от всички, бях на върха на "хранителната верига", имах приятели, имах и неприятели, но никога повече не чух обида по мой адрес или подигравка. Та, покажи им лошата си страна, за да за обичат добрата. Следващия път, когато някой ти каже нещо, кажи му и ти, бъди настъпателна, преодолей страха си и им покажи коя си, защото съм сигурна, че си борбена и ще се справиш. Ако трябва смени училището, започни отначало, всякъш нищо от това не се е случило., но направи нещо иначе ще останеш на дъното на "хранителната верига". Успех :)

7.   Ей, номер 4, не си в ред! Тя да не е робиня? ! Ето такива покорни хора се превръщат в боксови круши! Това е най - отвратителният съвет, който можеш да дадеш на някого, както и прословутото " Не им обръщай внимание. ".