Споделена история от Тинейджърски

Аутистка ли съм или съм луда ?
Здравейте на всички..Първо ще помоля без обидни коментари,без коментари за правопис и т.н. Тук съм за помощ,при това спешна !
От много малка съм критикувана,че съм асоциална,че не говоря ,че не мога да разкажа и една история (примерно)..Събирала съм се с големи компании и винаги ми е било неловко,дълго мисля преди да кажа нещо ,а и никога не са ме заговаряли първи,че да протече някакъв разговор.Боря се от 1 клас сигурно с този проблем,а вече съм на 20. Понякога даже и не ми се и говори,просто си мисля за някакви други неща.Винаги е било така.Наистина..не обичам да говоря,а повече да слушам. Изпробвала съм всичко методи за преодоляване на проблема,но ефект няма. Ще съм изключително благодарна на всички,които разбират и поне малко от това,което казвам и от това ,което съм изживяла (вечни подиграфки,много трудно завързване на контакти) да ми помогнат по някакъв начин.

Коментари

1.   На запад принципно си има тестове. В Бг, ако не си за лудницата, значи си ок, и няма кой да прави диагностика. Дори да те диагностицират, това не е точна наука, говори се за "спектър" от показатели, и в крайна сметка е просто един етикет, който не значи кой знае какво. И да ти го кажат, голям праз... На запад мисля че може да си издействаш социални помощи, тъй като това прави работата в колектив по-трудно.

2.   Лудите никога не се питат дали са луди. Аз ти препоръчвам да си запишеш час при психолог. Аз също имам своите проблеми и тя доста ми помага даже някои проблеми с мъжа ми изглади помежду другото. Като споделя там и специалист ми го каже ме успокоява. И мога да й разкажа всичко защото там подписваш споразумение че тя няма право да споделя личната ти информация на друг. Даже моята психоложка като замина за Франция на конференция ме предаде на своя студентка и аз й дадох своето съгласие да й предаде какво сме работили, но тя каза че предпочита аз направо да й разкажа защото да не се получи гаф нещо. Така че не е лошо да се консултираш това не означава че си луда и откачена, в новото време психолога направо си е задължителен. Помага ти да абсорбираш емоцията си да не се палиш и ядосваш толкова често, да осъзнаеш нещата какви са от страни.
Ж 20г

3.   Не си нито аутистка, нито си луда. Да си аутист означава да живееш в свой собствен свят, а това не е случаят при теб. От това, което прочетох стигам до извода, че си срамежлива и не обичаш да говориш. И ако случаят наистина е такъв, то мога да ти кажа, че аз съм абсолютно същата. Не умея да говоря празни приказки и никога не съм могла, а като прибавим и срама, който в моя случай е на едно изключително високо ниво, става просто нещо ужасно. Не е лесно да си такъв човек и разбирам колко е трудно да започнеш разговор. След всичките тези години... Не мисля, че има решение на проблема. Хората не се променят или поне не фундаментално, както е в случая. Неприятно е, но това е положението. Просто се опитвай да гледаш положително на нещата, колкото и да е трудно.

5.   Според мен ти си стеснителна и тези подигравки ти влошават проблема още повече.

6.   Аутистка по-скоро.

7.   От авторката : Номер 6 сигурен/на ли си? Плашещо е дори и само да го прочета.

8.   Просто си падаш по-затворена личност, не си аутистка спокойно! Ти знаеш ли въобще какви са симптомите на аутизма? Хаха, я се стегни и престани да си мислиш глупости! Прочети в нета малко повече за тях и ще се убедиш в думите ми :).

9.   Нито си аутистка, нито луда, убедена съм в това. Посъветвай се с психолог, направи няколко сеанса или както се казва, разговаряйки ще се отпуснеш, ще ти даде съвети и ще преодолееш това. От това, което прочетох си стеснителна, срамежлива и плаха, притесняваща се какво ще кажат хората, а това не е редно. Бъди нахъсана, имай самочувствие и бъди уверена в себе си и възможностите си. Ако обърщаш внимание на подигравките, какво казват хората и прочие ще си останеш такава, а това не е хубаво. Щом си на 20 сега е момента да вземеш живота в ръце, но за това трябва да бъдеш адекватна и пряма в решенията си. Успех :)