Споделена история от Тинейджърски

Ще ме обидят ли пак или ще се размина?
Аз съм момиче на 14 години от едно село. Много съм срамежлива и не излизам никъде, намерих си една приятелка с която да излизаме, но се притеснявам че ще започнат да ме одумват и да казват - ЕХЕЕ ТЕЗИ ИЗЛЯЗАЛИ НАДОЛУ.... Селска му работа. Тук ако не си с грим и облечен по последна мода си смотаняк. Не издържам на подиграфки защото съм срашно чуствителна и ранима. Та купих си къси гащи доста къси и не съм първа слабост но не съм и срашна(нещо фрапиращо)средна съм горе долу и сега като реших да излизам овен че ще има одумки ами и се притеснявам да не ми се подиграват че съм дебела, а има и едно момиче мн по дебело но не му се подиграват като е с къси гащи тя няма комплекси, но аз се срахувам че дори и на базик ще ме наранят и обидят а като го направят ставам свита и изпадам в депресия, затварям се в себеси. Имам мн проблеми с моята срамежливост и ранимост и незнам какво да правя? -Да стоя и да чакам в къщи да ми мине срама (като поодминат тинейджърските ми години)или да започна да излизам навън и дори и да се срамувам да се правя на шантава и да се правя на недосегаема??? ПОМОЩ...

Коментари

1.   стига де, освободи се от това чувство! не живей за другите, ако забелязваш, подиграват се само на свитите и срамежливи момичета, на нахаканите не смеят. Преодолей това. Излезни с гащите и да не ти дреме. Знаеш какво правят с хора, които имат страх от паяци - слагат ги в стая пълна с тях.
Според мен и ти трябва да се сблъскаш със страха си, да ти се подиграват до дупка, но да си кажеш и ДА ИМ ПОКАЖЕШ, че не ти дреме! Нали не могат да те убият? какво ти пука. Усмихни им се, не се заяждай и нарочно ходи всеки ден с гащите, да видим какво ще кажат!
Не бъди селянка в лошия смисъл на думата! Дразни ги нарочно като носиш гащите!

2.   Благодаря мн ме окуражи с този коментар, вдъхна ми увереност а аз от това се нуждая

3.   Номер 1, коментарът ти е страхотен, разсмя ме искрено :))! Не знам що се сетих за Бриджит Джоунс и едни други гащи :)).
Точно така, момиченце! Излизай, покажи се на света и се забавлявай. Сигурна съм, че никой няма намерение да ти се присмива. Така че - не се страхувай. Дори и да се намери някое невъзпитано говедо, подмини го и не се впечатлявай. Пред хората винаги можем да покажем онова, което ние изберем. Затова не избирай да покажеш притеснението си, а усмивка :). Успех!
Ел :)