Споделена история от Тинейджърски

Ям много бързо
Момче на 17 год.
Ям много бързо. Даже бих казал прекалено бързо. Има-няма 10-15 мин. и съм готов, а гледам приятели, роднини и др. колко бавно ядат. Аз ли нещо не съм наред? Просто не мога да ям бавно. Пък и не е като да ям малко. Ям си стабилно ама без хляб.
Ся да не си помислите че съм 100-200 кила. Напълно нормални килограми съм - 83кг на 186см+
Та да питам... Пречи ли ако ям бързо. Натоварва ли се организма или нещо такова? Не знам. Или си е нормално?
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Не, аз съм на 15 и съм така от малък, не съм нито надебелял нито нищо. Спокойно.

2.   А, че и аз си хапвам бързичко, като естествено внимавам да не се задавя де, но някой път го има... И аз като седна, за 10-ина минути и съм готов, нахранен както трябва(и то 2 порции манджа, в рамките на тия 10 минути), особено па като е тъкмо наготвена, сварена топла храна, тогава е и най-вкусна! ... Само дето за разлика от тебе, аз ям хляб-по 1 филийка вече на ядене, допреди година-две изяждах на всяко ядене по 2 филии, но вече съм се отказал от това! ... Единственото което напълно ям без хляб, е ориза, макар че и него допреди време го ядях с по 1 филия, ама-промени се вече това! Като малък и лещата я обичах без хляб, ама сега вече не е така, абе на всяко ядене по филийка да изяждаш, стига ти, щото иначе, на мен поне не би ми държало сито до следващия ден... А иначе ми е трудно да ям бавно, то като ми е вкусно и го обожавам, така е, не мога да влача по 20 минути, докато се нахраня, тъй че-май за всеки е различно! ... Е, след стабилно хапване ми става леко тежко, ама като си полегна за няколко минути, и ми поотминава-само от лещата няма как да ми стане тежко, то си зависи и от яденето ти, дали е тежка храна-ако е мусака, ориз и пр., е оправдано! ... Съвсем не си единствен такъв, не сме единици хранещите се така, според мен...