Споделена история от Тинейджърски

Проблем в училище
Здравейте! Момиче съм и имам проблем със стари приятелки. Тази година за първа година съм в нов клас. Отначало се имах с всички, после останах близка само с някои момичета от класа. Преди няколко месеца се сбих с една, с която имахме проблеми. Оскуба ме много здраво, на главата имах голи петна. После навсякъде се хвалеше, че ме била набила. Тя сега се събира с бившата ми най-добра приятелка и сега са най-добри приятелки те двете. Почнах бокс, за да я набия оная гадната, обаче на никого не казах, че е заради това. Почнах да ходя с още една приятелка, която ми беше станала най-добра. Спала е у дома толкова много пъти, бяхме толкова близки. Отказа се след месец, когато свърши безплатния период и трябваше да плаща. Останах сама там, трябваше да навия един приятел. Ми сега той ходи с мен там. И тази се превърна в една от тях двете. Онези (без тази от бокса) преди месец ми се подиграваха, че съм била почнала и можели да ме набият. Подигравки отвсякъде, обиди и какво ли още не. Това са били най-близките ми хора. Сега и това момиче стана една от тях. И тя ми беше най-близката приятелка. Сега най-близката ми е едно друго момиче, което си няма много приятели в клас, но иначе е готина. Едната от тези момичета винаги ми е завиждала и за момчета, и за приятели, и за външния вид и за всичко. Станах феймъс и онова момиче, което до скоро ми беше най-добрата приятелка изведнъж ме изостави. Дали завижда и тя? Макар че и тя не получава малко харесвания -100-150 харесвания на снимка. Аз получавам около 200-300 и повече лайкове. Има и още едно момиче, което просто е с тях и четирите ме оплюват. Днес говореха на глас в час, че просто съм ходела на бокс само и единствено да се снимам, а не е така, наистина се старая. Още едната (тази с която се сбих преди, дето ми оскуба половината коса) вика, че щяла да ми ритне един в зъбите и съм щяла да остана на място. Ядох в час и учителя ми направи забележка, а онези глупачки му викат "недейте г-дине, тя е боксьорка, ще ви набие". Вече не искам да стоя в това училище, искам да се махна. Писна ми от началото на годината все сбивания, скандали и какво ли още не. Вече там за мен е ад. Искам да не стъпвам вече там. Но майка ми не ме пуска да се преместя. Ако се махна, има и вероятност да ме помислят за слабачка и ще продължат да говорят за мен. Днес разправяли на всичките ми познати, че срещу някаква малка сума, правя едни неща в тоалетната. Мразя ги!!! Едната вика, че в старото ми даскало, понеже и тя учеше там, всеки ме имали за природна грешка, а сега съм се правела на голямата работа. Прости хора, тъжна работа. А тези момичета са били най-близките ми и са спали толкова много у дома, толкова много съм ги подкрепяла, толкова много съм правела за тях, а те как ми отвръщат. Какво да правя, моля ви кажете ми, че вече живота ми се струва черен.

Коментари

1.   Най-тъжното в тази история е прикритият факт, че днешните ученици съдят за живота по броя лайкове на снимка...

2.   Когато стигнах до момента коя колко лайкове имала на снимките спрях да чета.

3.   Можеше да ги назоваваш с имена. От това, което прочетох, ако поведението наистина ти е такова, съчувствам на хората около теб. "Почнах бокс, за да я набия оная гадната", бая жалко е :)

4.   Боже... Не мога да повярвам, че има толкова бавни хора.

5.   Номер 2 и 4: 1.
Какво поколение расте... Дете, ти две изречения не можеш да свържеш като хората, но иначе другите са ти виновни. Нищо чудно '''''''''бившите ти най-добрите ти приятелки'''''''''' да са ти били шута именно защото си в някакъв филм и всъщност да са много готини момичета. И как така като си започнала си се имала с всички, и си ставате най-добри приятелки за един месец? Или просто за теб тия думи нямат никаква стойност? И ти ще пораснеш, ще осъзнаеш много неща и ще се чудиш що си вършила такива глупости... Все пак, наблегни на бокса, но го използвай само на "професионално" ниво, че да не засегне някой без да иска изисканата ти 200-300 лайковата ти персона и да не вземеш да му хвърлиш един тупаник. *сама си правиш да те вземат за мезе* Поне някое медалче, туй-онуй може да спечелиш, ако си сериозна в бокса.
- скорпион.