Споделена история от Тинейджърски

Относно абитуриентските рокли
Здравейте, направо на въпроса - кога си купихте рокля за абитуриентския бал? Аз смятах да отида в края на март, но почти всички момичета вече са си взели, някои дори са ходили на изложения и са си закупили от там. Други си купуват рокли от известни дизайнери, а сумите са огромни - около 1000 лв. Не съдя никого, всеки избира според вкуса и възможностите си, просто не предполагах, че се отдава толкова голямо значение на тези неща. Аз също се вълнувам за роклята си, все пак това е специален ден, но не бих похарчила толкова много. Чудя се дали ще изглеждам "изостанала", ако съм с по-евтина рокля на бала.

Коментари

1.   Виж в Olx сега е времето

2.   Колкото повече чакаш, ще стават по-скъпи. Аз си я бях взела февруари миналата година.

3.   Здравей. Аз завърших миналата година. Взех си роклята от София, ако това има значение. Всъщност беше сет, топ с дълъг ръкав(както аз исках) и пола. Не беше скъпа излезе ми 300 лева и никак нв изглеждаше евтино, дори напротив. Имаше красива дантела, полата имаше хубав шлейф. Относно аксесоарите ми и те не бяха скъпи, прическата и грима и също. Не дадох луди пари по бала, но аз самата много се харесвах и бях доволна как изглеждам. Не харчи много, един съвет от мен. Няма значение каква е роклята, в кой ресторант и дискотека сте, а как ще прекарате. Направи тази вечер незабравима. Желая ти успешно завършване и попътен вятър. :)

4.   Здравей, аз отидох за рокля в началото на март и в края на месеца беше готова. Имах само една корекция. Не беше повече от 450 лева. Модела ми харесваше. Ще си намериш рокля спокойно има време. Късмет за напред. Колосалните суми за рокли са безмислена инвестиция важно е изживяването. А и ако смяташ да следваш семейството ти ще има и разходи за това, така че помисли.

5.   Аз си взех роклята около месец бала и изпращането и я закарахме на шивач. Общо двете ми ги дадоха за 350 лв и изобщо не бих дала и повече пари. Сега роклите си стоятв гардероба и събират прах, дори нямам на кого да го продам, защото съм много слабичка. Не се изхвърляй освен ако не е рокля, която може да носиш и по други поводи. В моя случай аз не мога..

6.   Роклята си я купих на 1 февруари. За доста по-малко от 1000 лв, но смея да твърдя, че изглежда в пъти по-хубава от роклите на мои съученички, които надхвърлят 1000 лв и то от известни дизайнери, шити по поръчка и т. н. Не е важно колко пари си дала, а дали си подбрала роклята да пасва на тялото ти, как ще я съчетаеш с обувките и чантичката, грима и косата и да не изглеждаш като от пазара за булки. Не е нужно да е 1000 лв, за да изглежда стилно и подбрано с вкус. Имай предвид, че колкото повече наближава май месец, толкова повече цените скачат.

7.   Моят бал беше миналата година, купих си роклята през декември, но беше доста евтина - по-малко от сто лева, от китайски сайт. А си беше доста добро качество, дълга, златиста, с отворен гръб. (https://img. shein. com/images/shein. com/201610/42/14759124194699952784_im_600x799. jpg)
Съветвам те да не даваш много пари за това, като цяло балът наистина си е пълна глупост.

8.   Здравей, наборке :))
Аз живот и здраве ще си търся рокля чак през април-май. Не гледай другите, те само за това се вълнуват. Рокля можеш да си вземеш винаги. От където и да го погледнеш ще я облечеш за ден. И толкова.. Струва ли си да мислиш за една рокля с месеци предваеително. Аз също не искам роклята ми да скъпа и луксозна. Просто искам да изглеждам прилично. Можеш да изглеждаш добре и без рокля за 1000 лв. По-скоро човек трябва да мисли за много по-важни неща, а именно какво да прави след завършването. Успех наборке! Випуск 2019!

9.   Виж ся. Аз си купих рокля от чуждестранен, английски сайт, и излезе около 200 лв. Беше с високо качество платът, просто излиза евтино, именно защото е от чуждестранен сайт. Стана ми перфектно. И смея да твърдя, че моята рокля си ми хареса най-много, като видях роклите на останалите. :D Иначе още декември си я бях взела вече май.. защото не бяхме сигурни дали ще ми стане и нали, да имаме време да я върнем и да търсим нова, ако нещо се оплеска работата.. Идеята ми е евтино не значи евтино изглеждащо, както и скъпо не значи скъпо изглеждащо. Една от класа ми, която си купи дизайнерска рокля за не знам колко хиляди, изглеждаше адски кичозно и.. в крайна сметка евтино. :D Иначе купувай си вече, щото доста късно е станало. И не се безпокой за такива глупости като пари, не е това най-важното и не е фактор.

10.   Нито изостанала ще изглеждаш, нито след месец някой ще помни каквото и да е било от бала, и червени, бимбяни и всякакви килимчета, и "уоу-с-каква-хубава-рокля-беше-Петранка". За протокола-завърших миналата година и ако не са снимките, абсурд да помня кой как е изглеждал. Вечер като вечер-нищо особено, на дискотеките правите същото.

11.   Не знам кой номер ще се падна. затова ще цитирам част от коментара си "Вечер като вечер-нищо особено, на дискотеките правите същото", та, казваш, че не отдаваш значение на бала, а питаш дали ще изглеждаш "изостанала", ако не изхарчиш всички спестявания на родителите си?

12.   Когато бях абитуриентка, родителите ми ми дадоха бюджет от 2000 лева и ми казаха да си избера каквото си искам, само да се вместя. Избрах си рокля от един бутик, много държах да е къса (беше до средата на бедрата някъде), която беше около 150 лева, нещо такова. Като цяло за целия бал бях дала около 400 лева, а останалите пари прибавих към спестяванията си и малко по-късно отидох на пътешествие в Щатите - мечта ми беше от много време. :)
Много мои приятелки имаха много скъпи рокли, едната ходи
до Италия. Всички бяха много красиви, разбира се, но и аз се чувствах красива, без значение, че бях инвестирала 400, вместо 4000 лева, всичко си е до нагласата. Освен това намирам за ненужно даването на толкова много пари за една... ами, пиянска вечер. :)

13.   Това е най голямата глупост, за една вечер да профукаш хиляди левове, а даже няма да бъдат забелязани тези дрехи и на другият ден ще бъдат забравени в гардероба. Чест прави на някои млади, че вместо скъпи тоалети, се обличат спортно, така както си ходят на дискотека(защото целта на бала е да се веселят, така както са на обикновен купон), а спестените пари от скъпи дрехи могат да се дарят за някое болно дете, което в момента се бори за живота си. От скъпите дрехи спомен не остава, но ако си помогнал на едно нещастно дете, това вече е благородство! Много приятна гледка бяха млади абитуриенти облечени в лека народна носия, хем евтино, хем удобно, няма смисъл от помпозност. А най противни ми стават когато луксозно облечени млади хора демонстрират простащина, броейки като кретени да 12 като си мислят, че това е върха на интелигентността им!?

14.   Няма, спокойно, просто намери красива и ефектна рокля, която не е скъпа. Аз така направих на моя бал, въпреки, че имах възможност да си купя и много скъпа. Просто прецених, че не си струва. Тогава тренирах и спазвах хранителен режим, и за мен много по-важно беше да ми седи перфектно роклята, а не да е 1000лв.

15.   Не е истина колко си спряла,не се обиждай.

16.   Хаха аз си купих през Април за 250 лв от един град на близо просто отидох с родителите ми и леля ми и си избрах набързо. И отидох не, за да ме видят хората, а за да съм за последен ден с класът ми. И много се изкефих като броях до 12 по пътя. Звучи глупаво, но ми беше забавно да завърша. Ако не мислиш, че ще ти е хубаво по-добре не ходи. А аз гледах да остана трезвена и гледах много сеири. 2016-та беше.

17.   Няма нужда да даваш много пари за рокля, нито пък да обикаляш магазини и изложби, това са глупости. Аз завърших преди 2години. Нямах бална рокля, когато всички имаха естествено от година по рано. За около 4 дни ровене в нета, търсене на рокли и дизайни реших, че може да закупя плата, да направя дизайна сама (3рокли в една) и да имам уникална рокля. Роклята ми имаше гол гръб, сърцевидно деколте, дантела, абе беше си супер, и се различаваше от другите. Моя съвет е да направиш същото като мен, имай въображение, избери видът, цвят и всичко ще бъде перфектно. А да не забравя да спомена, ученичките ми бяха с рокли за по 1000лв, можех да си позволява такава, но бях универсална, изискана само за 450лв. Бъди креативна, успех :)

18.   На хубав кон, и скъсан чул му отива, а на драглива кранта, и златно наметало да метнеш, пак си остава кранта и си личи. Не е важно как си облечен, по важно е какво има под облеклото, а още по важно е- какво има в главата! Жалка картина е да виждаш, луксозно облечени млади хора, а се държат като палячовци по улиците, с нищо не показват, че са вече зрели хора. Запомнете поговорката -"по дрехите посрещат, но по ума изпращат" По добре помислете как богато да запълните главите си, а не как да разпилеете непотени от вас пари!

19.   Аз отидох при шивачка, която си разбира от нещата и работи бързо, няколко месеца преди бала и изпращането. Роклите ми бяха добре ушити и ми излязоха по- евтино, но не помня колко точно вече. Може да си измислиш твои модели и да ги дадеш. В Плевен се намира жената.

Black Sabbath