Споделена история от Тинейджърски

Мускули без протейн
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години и реших, че искам да правя упражнения у нас с тежести, но няколко момчета, които тренират във фитнес ми казват, че без да пия протейн няма да се получат мускули, та въпросът ми е с какво мога да заместя пиенето на протейн, за да ми се получат мускули, защото нашите са против протейни и такива "химии" както го наричат.

Коментари

1.   Протеина не е химия , обаче аз пак не бих го ползвал . Дава ти мускулна маса но не и сила . А щом си момиче...по-трудно ще стане . Просто трябва да правиш упражнения дълго време , поне докато не видиш резултат.

2.   Ами яж храни богати на протеин :)

3.   Различни протеини има във всички незахарни храни.
Прей упражнения, учи техника и вярно изпълнение. Не слушай професори без опит.
Консултирай се с опитен треньор и си постави целите. Режимът на хранене винаги трябва да е балансиран. Поне за мен това е правилното. Диети САМО на пържоли и протеин на прах или само веган простотии са крайности. Добавки можеш да вземаш ако тренираш повече от час и половина ежедневно. Повече значи поне 2-3 часа дневна тренировка. Иначе не са ти нужни, ако се храниш правилно. Професионалните спортисти тренират по 4-5-6 часа ефективно и още толкова загряват, разпускат и др. За тях добавките са нужни. Ако искаш да ускориш качването на маса обаче, трябва да увеличиш храненето, но това - с треньор.

Мускулите не стават за два три месеца - само могат да се оформят, ако вече си ги имал. Две години тренировка минимум ще трябват за да си качествено изграден. Не бързай за да няма травми, които ще те дръпнат назад. Бързането е грешката на много хора, които прибягват до по-силни медикаменти.

Тренирането (на всичко) е живот. Не е целта да потренираш една година и да кажеш - готов съм, спирам.

4.   Първо, не е "протейн", а протеин.
Вместо да питаш по анонимни форуми, където вероятността да получиш качествена информация е ниска, би било добре да четеш от специализирани източници.
Родителите ти явно са не са особено наясно, но ето ти кратко обяснение. Протеини е другото название на белтъчините. Всички меки тъкани, включително мускулите са изградени от тях. Ако не искаш да приемаш протеини на прах(не знам как точно са "химия", но с малоумни родители не се спори), консумирай високо белтъчна храна

http://4fitness. bg/съвети/седемте-най-добри-бодибилдинг-храни/

5.   Мускули без протеЙн = мозАк без акъл...

6.   Яж храна богата на белтъчини и т. н. А относно коментарите горе-това, че е сбъркала една дума не означава, че няма акъл, но нали трябва да се "хейтим"

7.   Не е нужно да пиеш протеин. Просто трябва да ядеш храни богати на протеин, тоест месо, яйца, мляко, леща, боб и тн. Важно е общото количество протеин което приемаш за деня, тоест пиенето на протеин изобщо не е задължително. Най-добре провери в Интернет как се правят мускули. Недей да слушаш хората около теб, защото много често ще ти дават погрешна или неточна информация. Това важи дори и за мускулестите момчета.