Споделена история от Тинейджърски

Как да ѝ докажа че съм добра приятелка?
Здравейте! Понеже модераторите не одобриха старата ми история проблемът стана още по голям. Ще съм благодарна поне тази история да се публикува.

Започвам с това, че съм в ново училище тази година. Има едно момиче което ми направи много добро впечатление и много исках да се сближа с нея. (ще я наричам Е. )Тя разбра, че наистина много искам да съм ѝ приятелка и каза, че няма нищо против и е съгласна. Бях безкрайно щастлива, но на другия ден се случи нещо много гадно.

Е. и друга моя приятелка с която обаче доста често се карахме се събраха. Е. ми звънна и ми каза, че с Г. (така ще наричам другата ми приятелка)са се скарали. Каза ми, че е много дразнеща и ме попита какво мисля за нея като приятелка. Отвърнах ѝ... ами... истината. Казах ѝ, че наистина понякога е малко дразнеща, като например когато спорим за глупави неща. Не казах, че не е добра приятелка даже напротив. Е. ми рече, че Г. е започнала да я обижда по месинджъра и аз ѝ отвърнах ако я притеснява да не я обижда и тя, а да я блокира.
След това ми звънна Г. и ми каза, че всичко е било постановка и ме обвини, че съм предателка. Та аз нищо гадно не казах за нея. Ядосах се и започнах да ѝ пиша, че ако Е. мисли, че не съм добра приятелка няма да ѝ проговоря. Та, даде ми да говоря с Е. по телефона, но тя ми звучеше някак... странно.
Сега със сигурност знам Е. мисли, че не ставам за приятелка. Но надали тя го е планирала. По вероятно е да е Г.
Сега съм ужасно разстроена. Как да докажа на Е. че не съм лоша приятелка и да си върна доверието ѝ?
Моля ви, много искам да сме приятелки!

Съжалявам ако има правописни грешки!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма смисъл да се доказваш на хора, на които не им пука.
- скорпион.

2.   Ох, деца, да ви имам проблемите. Седни и поговори на четири очи с нея и и кажи това, което казваш и на нас. Че много искаш да сте приятелки и ще може да разчита на теб.