Споделена история от Тинейджърски

Как да махна тоя гаден червен цвят
Бях решила да се боядисам червена с шампоан оцветител. Накрая много се харесах така но тъй като имаше само лек оттенък взех една боя на syoss рубинено червен почти патладжанено. Много се харесах така и околните ме харесаха. Минаха 2-3 седмици обаче и като падна оцветителя корените ми станаха кафяви общо взето промени се цвета и трябваше пак да се боядисам. Обаче тук направих най голямата си грешка. Взех две бои защото една за моята коса не стига на syoss oleo intense ярко червено. Стана ужасно. Изобщо не ми харесва. Влезнах да се изкъпя и търках боята колкото се може повече и като изчезнах и се изсуших беше някаква избеляла, изсветляла. Ако си взема старата боя и се боядисам върху тая какво ли ще се получи. Хора какво да правя Как да махна тоя гаден червен цвят. От вчера изпадам в някакви депресии Моля ви помогнете ми

Коментари

1.   Ако цветът който се е получил ти е много светъл пробвай с някой по-тъмен тон червено, даже може малко по тъмен от този който искаш. Ще го покрие без проблеми... но поизчакай малко, защото косата все пак се уврежда от честото боядисване.

2.   Единственият начин да си оправиш цвета е да се изрусиш и тогава да се боядисаш пак.

3.   Аз като прецакам цвета си купувам естествения ми цвят и си я правя в моя цвят и след няколко седмици пак пробвам нещо различно.

4.   Червеното се маха трудно. Особено ако косата е изсветлявана преди това. Минала съм през това много пъти и ти казвам от личен опит. Била съм няколко пъти с червена коса, но последният път продължи 4 години. Махах го в продължение на почти година, като се боядисвах с патладжанено лилаво и постепенно цветът ставаше по-тъмен.
Пробвай с по-тъмна боя или направо отиди при добър фризьор.

5.   Червената коса се поддържа доста трудно. Слушай какво са ти казали другите коментатори. И един съвет от мен:Не си прави експерименти вкъщи, а ходи на фризьор. Те си знаят работата.

S. U. N