Споделена история от Тинейджърски

Просто да си кажа мъката.
На 14 съм скоро 15 8клас съм и имам проблем. Понеже в старото училище завърших с 4. 95 но на матурата по математика имах 2 и нямах избор и отидох в училище за което или хората няма да знаят или ще викат че е ромско. Аз преди учих в това училище но се махнах защото имаше много роми и там ме тормозиха даже едно по-малко дете като бях в 4 клас ме преби и аз не знаех защо. Аз съм тихо срамежливо момиче и търпя обидите, преди ревах като ме обиждаха, а сега като ме обидят се сдържам но иначе понякога като ми стане много почвам да плача в стаята ми. Тази година уж си намерих приятелки, обаче от началото на тази година 2019 се държат или грубо, или ме игнорират. Сега уж имам една приятелка в класа, но тя ми говори зад гърба понякога. Проблемът е, че все на тестове като искат да препишат от мене аз всъщност нищо не знам но минавам тестовете с 3, предимно 4 и 5 ако имам късмет, нямам много двойки, за тази година само 2/3 двойки имам в бележника и те бяха от входните. На 7 март правихме тест по химия първия час и понеже само аз от класа имам 4 по химия и всичко останало е 3 и 2, искаха да им подскажа и аз казах не знам нищо. Една от класа викаше, че се правя че не знам и че всъщност знам всичко и ще имам 4 или 5. Истината е че химията ми е наистина трудна и не знам как имах тези четворки първия срок.
В старото училище което беше елитно не бях отличничка по повечето предмети, сега в новото по химия, биология, математика и български имам най-високи оценки в класа. Аз се гордея, все пак по математика имах 2 на матурата защото 5 стотни не ми стигнаха за 3, а тази година имам 4.
Е поне не ме треатират както в старото училище, защото само аз знам какъв ад беше за мен в старото училище и за мен това което преживявам въпреки че ме прави тъжна и ме карат да се мразя още повече, е нищо спрямо мъката която изживях за 3 години в старото училище.
Явно аз съм родена да бъда тормозена, използвана и предавана.
Имам най-добри приятелки но и те си имат проблеми и не искам да ги тревожа допълнително.
В старото училище най-големият удар в сърцето ми, който ме съкруши беше, че една от класа ми видя фейсбука на баща ми. Баща ми е мързелив пияница който качва снимки на някакви разголени жени. След като тази ми видя фейсбука през голямото междучасие го разпространи из цялото училище. Аз тогава бях навън на свеж въздух и се чудя как не се разревах. Не казах на нашите защото ще се стигне до дирекцията и не искам проблеми да си има момичето заради мен.
Аз имам и наднормено тегло, това също мразя в себе си. Това лято обаче ще се стегна ще дам 30лв и ще ходя на фитнес за 2 месеца и допълнително ще правя упражнения вкъщи и няма да ям много.
Заради наднорменото тегло лъжа класа ми че съм по-слаба, правя го за да не ми се подиграват и да не ми измислят прякори както в старото училище, от сорта на "танкер" "прасе" "свиня" и др.
Аз съм почти на 15 и също ме притеснява факта, че съм нямала гадже никога до сега. Като ме питаха в училище дали съм имала гаджета в живота ми и аз казах не и ми се смяха много. Не е проблем за мен, ама малко ме е срам че за 15 години и едно гадже съм нямала.
Малко стана дълго но казах това което ми е на сърце. Може да си кажете мнението и хейт приемам. Може и съвети да ми дадете. Пак казвам и да хейтите няма проблем аз съм свикала, и без това се мразя.
Чао хора дано имате хубав ден.

Коментари

1.   Нападат те, защото се държиш като жертва.

Престани да се самосъжаляваш и да се засягаш, когато ти се подиграват. Насилниците само това чакат - да покажеш, че са успели да те наранят.

И аз до 17 години нямах гадже. И какво от това? Любовта не идва по поръчка, а най-глупаво е да правиш неща, само за да се харесаш на някой друг.

В училище винаги бях черната овца, защото отказвах да правя същите неща като съучениците ми, но никой не е посмял да ми се подиграва.

Добре си се ориентирала към фитнеса - дано ти помогне да си повдигнеш самочувствието. Не бъди боксова круша за никой.

2.   Учи съвестно, гледай да имаш добри оценки и ако можеш се запиши в друго училище. Да, няма да е елитно, но поне да не е ромско, защото от написаното то теб личи, че мястото ти не е при ромите.