Споделена история от Тинейджърски

Заместител на наркотиците и какво ме докара до тук
Здравейте, преди да ме обвинявате че съм наркомана и не струвам ще ви разкажа предисторията на живота си. На 23 години съм, уча медицина във София. Имах много трудно детство, майка ми почина когато бях на 13 години, а баща ми почна да пие супер много, да излиза с проститутки и от време на време взимаше кокаин. Водеше най-различни жени в нас, а аз исках да се изуча и да се махна от този ад. Баща ми е много богат човек, но много рядко ми даваше пари. Когато станах на 16 пропуших цигари и трева, но ги спрях. Стегнах се и почнах работа и същевременно ходих на училище и имах добри оценки. Исках само да се махна от този ад и от баща ми. Нищо не ме задържаше, самото място ме дърпаше назад и така реших да уча медицина и ме приеха. Принципно съм от друг град и когато завърших училище дойдох във София, запознах се с едно момче и се влюбих бяхме заедно към 1 година и живях заедно при него, но той ми изневеряваше и се наложи да се преместя. Баща ми не ми е пращал пари, наложи се да почна работа за да се издържам. Имаше моменти в които хладилникът ми беше празен и ядох хляб с пастет, за да си плащам образованието. Та напоследък ми е доста натоварено в университета и на работа почти не спя и се чувствам като парцал, та въпроса ми е понеже не смятам да взимам амфетамини и подобни глупости искам да знам дали има лекарства които да ме държат будна(без рецепта) и да имам енергия, защото напоследък едва гледам от преумора. Това разбира се, ще е за кратък период на време докато си намеря нормална работа и да не съм на смени. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Поздравявам те затова,че учиш и се издържаш сама.Не ти е лесно и трябва да издържиш.Но...не посягай към наркотици или заместители,ще си опорочиш живота.Опитай се да намериш време за почивка,разпредели времето си правилно.Желая ти успех.

2.   Наркотиците не са решение. Напротив, водят те към пропадане. Погледни живота от хубавата страна. Поговори с баща си за парите, за образованието. Излизай с колеги, с приятели. Има работа и на смени по болниците като санитарка. Няма да си всеки ден на работа и така ще имаш и време за учене. В кол център също може. Не знам кой курс си медицина, но и по аптеките за нощни смени взимат студенти. Така ще имаш повече време за учене и лекции. Не се връзвай да взимаш стимуланти някакви. Голяма грешка ще направиш.

35 г.

3.   Само пикото би ти помогнало, но бързо се закачаш...

6.   Чувала съм от фармацевти,че когато пиеш успокоителни преди лягане може да има обратен ефект.Смуках валидол една вечер и след това едвам заспах към 4.

7.   Няма такова нещо, освен енергийните напитки и кафетата. Мисля, че една от съставките на метамфетамините беше едно лекарство с кофеин... как се казваше обаче не помня.

8.   А казват, че ада не бил на Земята, а под земята...

9.   Няма мъже като едно време, ей... Като мъж го казвам... Моят баща е подобен слабохарактерен идиот. След като навърших 18, прекъсна всякаква връзка с мен. Обади ми се един път, че баба ми (т. е. майка му) е починала, да ме вземе на погребението. Дори това не направи! Даже се чудя, не ме ли просто излъга тогава, за да ме откъсне и от нея. Просто с такива родители, защо са ти врагове...

Иначе какво да ти кажа, сам трудно се оцелява... Както си тръгнала, ще ти изгърмят бушоните рано, рано. Ако има възможност за временно прекъсване, може да пробваш да посъбереш пари, и да продължиш. Другото е да търсиш някои баби/дядовци които да ти помогнат. И да те е срам, това поколение по-ставаше, и ще ти помогнат...

10.   Душица златна:

1. От личен опит ще ти го кажа - следване на медицина и работа същевременно е абсурд.
2. Ако си на 23, това означава че си четвърти или пети курс. Ерго - Фармакологията вече би следвало да си я взела. Олигофрените тука ли ще питаш за лекарства? Смях...

Прощавай, ама никаква медицина не учиш.

11.   моя съвет е да не взимаш никакви лекарства, така повече ще си навредиш на здравето

12.   Това е мое предложение натурално. Понеже се интересувам от чайове и билки за daily & night ритъма. Работа на нощни/смесени с дневни смени обаче е кофти. Работил съм така преди години, тогава не съм пил такива, бях 20-24 годишен. Пак ми се отразяваше зле такъв режим. Или по-скоро липсата на режим:)

За бодърстване:
зелен чай - прекаляване с него може да влоши съня и да повиши кръвното налягане. НЕ 5-6 часа преди сън.
мурсалски чай - не съдържа кофеин, по-софт ефект. Учудващо става за заспиване, особено ако се запари малко повече време.
ройбос - не съдържа кофеин. За мен открих, че е освежаващ само сутрин. Ако има натрупана умора може страхотно да успи или да разбуди в неподходящо време. В късните часове на деня - непредвидим ефект.

Почивката е много важна. За заспиване: тествал съм година и половина лайка, липа, маточина, глог. При мен е маточината. За всеки организъм може да е различно.

14.   Ако не ти харесва работата и ти е трудно, просто напусни.
Ако ти трябват пари просто си намери друга работа.

15.   Енергийни напитки

17.   Актопротектора Bemethyl.

18.   Още два препарата- 1. Модафинил (Provigil), трудно се намирал в България, но в много други страни масово се ползвал от студенти и работещи на смени; два пъти през 10 часа по една 200 мг таблетка- и можеш да си работоспособна 20 часа в денонощие; разбира се, необходими са и почивки от 2 до 3 дни на всеки 10 дена прилагане. 2. Лонгдейзин (Longdaysin), канадско- японска разработка, полулегално, с доста странични ефекти, но не предизвиква привикване; пуриново производно, като кофеина в кафето, но 40 пъти по- силно действие, едновременно потиска и апетита. Можело да се намери онлайн.