Споделена история от Тинейджърски

Защо винаги става така
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. До сега не съм имала гадже и заради това приятелите ми ми се подиграват. Не се смятам за грозна, доста хора са ми казвали, че съм симпатично момиче. Досега са ме харесвали само момчета на които не симпатизирам. Почти всички момчета от класа са ми казвали, че ме харесват, но както казах не са ми симпатични. Има едно момче от горния клас което харесвам, но той не ме забелязва. Не знам, защо винаги става така. Може би нещо в мен не е наред. Според вас какъв е проблемът? Съжалявам ако има правописни грешки. Моля без хейт.

Коментари

1.   Не се притеснявай.Ще се намери човека и за теб.И си на 16...има много време.Пък като си си харесала това момче покажи му, свържи се с него.Спечели вниманието му.От къде си сигурна, че не те забелязва.
Може той също да те харесва, но да го е срам.Знаеш ли...
Късмет!

2.   Всичко ти е наред, напълно нормално е да се случва да те харесва момче, което ти не го и обратното. Така са се стекли обстоятелствата. Похвално е, че не си се обвързала с някого, само за да си имаш "гадже", да си "готина" и приятелите ти да не ти се подиграват. В случая само не ми е ясно какви приятели са ти и се замисли дали реално имаш нужда от подобен тип хора. А и си все още на 16 години, животът е пред теб. Не е нищо срамно да си нямаш приятел или да си нямала до сега. Можеш да разшириш средата си и да общуваш повече с момчета, и да се получат нещата с някого. Но не си го превръщай във фикс идея, защото се забелязва и така ще "бягат" от теб, а ти ще си наранена.

3.   Нарича се хипергамия. Т. е. всяка жена се цели по-високо от социалната прослойка в която се намира, дори това да е само привидно. Колкото и да е смешно, това с училището е добър пример... Все същият галфон, ако не и по-голям, но е в по-горният клас, и ти като по-малка, го виждаш като нещо повече, по-интересно, по-недостижимо от галфоните сред които си всеки ден... Има жени с по-ясна или не изразена хипергамия. Още си малка, но примерно на 19 като отидеш в университета, вече може да се целиш по преподаватели и асистенти. След това женени мъже и т. н. Нормална женска биология е...

4.   Здравей!
Виж сега, такова нещо като "приятелите ти да ти се подиграват" в едно изречение си е просто оксиморон. ;) Те не са ти никакви приятели. Задай си въпроса за теб какво означава "приятел"? Какви качества би трябвало да притежава конкретен човек, за да можеш да го наречеш свой "приятел"? Ясно е като бял ден, че въпросните индивиди не заслужават да бъдат наричани приятели. :) Защо си мислиш, че нещо в теб не е наред и има изобщо някакъв проблем? Всъщност проблем има и той е в хората, с които си заобиколена - очевидно идиоти. Бих те посъветвала най-искрено да не си го слагаш на сърце и всеки път, когато ти е тъпо заради някого, да се опиташ да запазиш самообладание на духа. Дишай бавно, спокойно и равномерно, мисли си, каквото си пожелаеш за тях, в мислите си ги псувай, ако щеш, но не падай толкова ниско да изразяваш на глас тези мисли. Не позволявай на никого, НА НИКОГО да ти скапва настроението и да унищожава доброто и разумното в теб. Запази си светлината в теб, недей да допускаш кофти хора в твоя ум и душа - така само се затормозяваш. Тегли им една на ум, остани си спокойна и усмихната. ;) Тепърва ще се сблъскваш в живота с тегави хора, но все пак и от теб зависи да запазваш самообладание. Убий простака с мълчание! Вярно е, невинаги помага, но поне ти не изливаш помия от себе си върху някой друг. Разбира се, не позволявай и върху теб да изливат своята гадост. Човек, в крайна сметка, дава това, което има и носи вътре в себе си. Очевидно някои хора си носят само помията и предоволно я изливат наоколо, защото са крайно комплексирани, неудовлетворени и често пъти супер завистливи. С такива хора не можеш да се оправиш. Те са си такива - гадни. Един добър, възпитан, почтен, осъзнат човек, удовлетворен от себе си, борейки се, въпреки всички трудности в тоя скапан живот и все пак успявайки да види красивото, истинското и смисленото, би ли се държал като някакъв пълен идиот с другите?! Тегавите хора сякаш са си зли по природа. Енергийни вампири. ;д Нямат воля да се борят, нямат смелост да се променят, когато не харесват нещо в себе си . Гледат все в чуждата паница, сравняват я със своята, която обикновено е празна, започват да завиждат и да се озлобяват.. И ето ти поредната порция идиоти, пресни, пресни, с лопата да ги ринеш
- все тотални кретени. Но те не са важни, зарежи ги. Момиче, ти си своя собствен ангел-хранител. Пази се. Другите не ги мисли, не се затормозявай. Те не заслужават, те са кофти хора и раздават щедро кофти емоции.
Въпросът е ТИ каква си? Какво носиш в себе си? :) Помисли за своя вътрешен мир и как да го запазиш. Не мисли за душевните войни, които другите водят със себе си. Освен ако не са ти истински приятели, разбира се. Тогава би могла да си тяхното лекарство, да им помогнеш, да ги подкрепиш. Намери си твоите хора, които да те заслужават, както и ти тях. Наистина ли искаш да се самоизмъчваш и терзаеш за хора, на които грам не им пука за теб? Какъв е смисълът? Ако ще страдаш, нека поне да има някакъв смисъл #любов ;д То обикновено няма, нооо... хора сме, какво да се прави...
Успех, мила и горе главата! ;)