Споделена история от Тинейджърски

Проблем с мотивацията
Винаги ми е куцало да задържам мотивация към нещо за повече от 1 месец. Забелязвам неща, които не харесвам в себе си и които подлежат на промяна с време, тренировки, учене и така нататък, но винаги не успявам да задържа надъхаността с която започвам даденото нещо. Имам нужда от някакви съвети за това как да задържа мотивацията си за повече време, как да превърна депресивните мисли в мотивационни, как да не се отказвам толкова лесно и като цяло какво да направя. за да променя начина си на мислене към нещо по-позитивно не само за духовното ми здраве, но и за физическото такова.

Всичко, което смятате за полезно ще бъде оценено.

Коментари

1.   Ами, ако не можеш да се мотивираш сама, помоли твоя приятелка за помощ. Какво имам предвид - например за фитнеса, може да ходите двете на фитнес, да си споделяте заедно резултатите и взаимно да се мотивирате, за да видите коя по-бързо ще влезне във форма, всичко е в главата ти, стегни се и напук на другите се мотивирай. Звучи лесно, но си сигурно си мислиш, че не е така, но и аз преди няколко години бях като теб. В момента съм коренно различен човек, да не говорим за факта, че през 2016-та година тежах 84кг. при ръст 168, а в момента съм 53, даже имам плочки. Няма невъзможни неща, запомни го!

2.   С волята, не с мотивацията.

3.   душевното здраве, не "духовното"

1. Записвай си целите - "искам да постигна това, в този срок". Награждавай се за изпълнените цели и се наказвай за провалите (отделяй двойно повече време за да се занимаваш с конкретното нещо)
2. Определяй конкретно време за заниманията и не се разсейвай - един час четене, 30 минути плуване (от час до час)...
3. Намирай си дружки, с които да споделяш заниманието. двойно повече мотивация ще намираш, ако имаш уговорка други хора да отидете да тренирате/учите заедно. Но се ограничавай, от последващото разсейване - примерно да се размотавате допълнително час - два с бири. Спазвай си твоя план. Бирите по-нарядко.
4. Давай си почивка. Определяй предварително продължителността и никога не почивай ако нямаш ясна идея колко ще трае паузата. Трябва да си знаеш - на тая дата жив-умрял да се явя и да си продължа заниманието пак.
5. Приеми, че досадата е част от развитието. Винаги има насищане на емоция и желание. Влизане в някаква монотонност. Затова е важно да си поставяш нови цели винаги. Какво, защо, колко, кога, как... Качвай нивото на трудност... Направи го като игра ако щеш, трупай фрагове. И пак - наказание ако не постигнеш целта. Не се ли накажеш(ограничиш от нещо)... ще загубиш мотивацията.

4.   Успехът - универсална формула. За някой обаче е непосилен.