Споделена история от Тинейджърски

Майка ми.
Защо? ! Вече два дена ми е толкова ядосана. Не е само този случаи, има и други. Слава Богу, не винаги, когато се прибирам следобед тя е у нас, но сега е в болничен и си е вкъщи.
Преди малко се прибрах.
- Отивай да изхвърлиш боклука, после яж и сядай да учиш!!! Няма да ми се шляеш като глуха кучка из квартала!!!
Ама то е петък. Денят, в който искам да си почина. Ядосва я всяко нещо. Най-дребното дори. Не казвам че съм невинна. Лошият ми успех и външният ми вид (който аз харесвам) я вбесяват. Държи се прекалено строго с мен. Не мога да плача в нейно присъствие. Плача, когато съм сама или съм навън (отново сама). Вече не знам какво да сторя. Знам, че не съм прекрасна дъщеря, но майка ми твърде много се тормози с мен. Защо, за Бога, щом толкова я тормозя, защо не ме остави в сиропиталище, питам аз? ! Не знам. А и не мога да знам. Все пак съм само на 12 и не разбирам още много неща.

Надявам се да имате съвети за мен. Понякога и аз гледам този сайт и чета вашите истории. Гледам да ви помогна с каквото мога <З

Коментари

1.   "Лошият ми успех и външният ми вид (който аз харесвам) я вбесяват. " - сама си си отговорила! На 12 си още дете, дръж се като възпитано дете и майка ти ще те обича! Щом от сега си вириш носа и се правиш на голяма, майка ти ще стане още по радикална, за твое добро е, но ще го разбереш когато порастеш и узрееш!

2.   Миличка вече не си бебе и си й все по-несимпатична. Така е при всички живи същества. Любовта й се променя. Нещата които казва обаче сигурно са за твое добро.

3.   Мило момиче, разбирам ти проблема мойта майка е същата само че аз съм на 25 ( скоро на 26) но проблема е в това че понякога оставям стаята си мръсна и постоянно ми опява за това, Хиляди пъти й казах че това си е моята стая и ще я направя както на мен ми харесва. Отдавна не живея с нашите а те са и разведени. Миналата година се скарах с нея само защото оставях мръсни петна в нейния дм после ги изчистих, защото ми се беше развикала като й бях на гости.
На 11 Декември миналата година не я допусках до себе си защото си спомних как ми се караше тя после ходи на психолог.

4.   Ще ти кажа нещо важно, ако го разбереш отведнъж ще си спестиш много ядове. Колкото и голяма да се чувстваш в даден етап от живота си, майка ти винаги ще има повече опит от теб и ще се опитва да те насочва. Тя не го прави с лоши намерения, само методите ѝ не са правилни и затова ти се струва, че ти вгорчава живота. Ти си на 12 години и навлизаш в пубертета, нормално е с нея да имате търкания. Тя те вижда като дете, ти се виждаш като малко по-пораснала и се чувстваш готова сама да преценяваш кога какво да правиш. Ти си права, но и тя е права. Когато ти диктува задължения, упреква те или е взискателна, тя не го прави за да срине самочувствието ти, прави го с цел ти да станеш достоен и отговорен човек.
Ако свършиш с уроците още в петък, то цяла събота и неделя ще си свободна. Петък и без това си била на училище, то в деня ти вече е присъствало ученето. Ако сега се научиш да си вършиш работата в момента, в който тя е възложена, то и занапред няма да трупаш задължения и ще имаш повече почивки. Майка ти го казва с това размишление, а ти се ядосваш, защото си уморена от училище и искаш да си починеш. Права си, понякога човек трябва да си отдъхне и не е страшно, щом домашните му са чак за понеделник, а той има още 2 дни да чете. Опитай се да разбереш и нейната гледна точка, тя иска да вдигнеш успеха си и иска да изглеждаш по начин, който приляга на външността ти. Ти имаш възприятието на 12-годишна, а тя има възприятието на възрастен човек- родител. Тази разлика между вас е значителна и трябва заедно да правите компромиси, за да се карате по-малко. Аз съм сигурна, че ако ти се стараеш повече в училище, майка ти ще се отпусне малко и ще започне да се държи по-мило с теб. Дай нещо, за да получиш друго. Не може само с упорстване, мрънкане и скандали, това не е правилният начин. Слушай я поне с едното ухо, за да ви върви комуникацията нормално. Повярвай ми, в сиропиталище животът ти далеч нямаше да е по-приятен, а и тогава нямаше да има кой да се бори за твоето възпитание, бъдеще и успехи.