Споделена история от Тинейджърски

Писна ми от начина на възпитаване на моите родители
Не ме разбирайте погрешно, обичам родителите си, но МРАЗЯ начина, по който ме възпитават. Дори понякога започвам да споря с тях за това. Опитват се да ме обедят, че мнението на околните е важно, докато аз мисля по коренно различен начин. Например аз съм от типа хора, които ходят всеки ден с една и съща дреха. Ученик съм и изобщо не ме интересува какво говорят зад гърба ми- хем спестявам пари, хем се уча да не бъда контролиран от мнението на другите. Да си мислят, че нямам пари за дрехи, докато със спестените си пари аз мога да се забавлявам на три конзоли едновременно- само мои. Не се опитвам да впечатля леките момичета в дск, които и без това няма да виждам никога след училище, и за сметка на това имам повече спестени пари от тях. Та да се върнем към родителите ми- всеки божи ден те ме питат как ще се облека утре и когато им кажа "както винаги", те ми се карат и се е стигало до моменти, в които ми крият дрехите :DD Представяте ли си..

Коментари

1.   Кажи им, че не ти е приятно и искаш да поотпуснат малко уздите ти. Можеш да им кажеш, че имаш ниско самочувствие и не можеш да си намериш гадже, защото те притеснява това, че те са твърде строги и това влияе върху увериноста ти. Но в крайна сметка те го правят от обич и за твое добро.

2.   Като не те интересува чуждо мнение, какво точно търсиш в тоя сайт?

3.   Да кофти не ти зачитат личния избор и пространство, само дето не мога да ти дам никакъв съвет. Моите са още по-зле в това отношение и аз не успях нищо да променя докато ми се налагаше да живея при тях, после като се изнесох надалече за около година постепенно ме оставиха на мира. Сега се чуваме на 2 месеца и виждаме веднъж годишно и като ми казват какво и как да правя само се усмихвам и после си правя каквото искам.

4.   Уважавам философията ти. Действително, за важните неща, касаещи само него, човек не трябва да се интересува от мнението на другите.
Но има нещо, наречено "социална приемливост". Живеем сред хора и трябва да се съобразяваме с това, не заради тях, а заради нас самите.
Както се казва "по дрехите посрещат, по ума изпращат". Да, хората съдят повърхностно, но така стоят нещата. Пред добре облечения човек по-лесно се отварят вратите.
Ако не изглеждаш социално приемливо, рискуваш да не бъдеш оценен по достойнство. Ако не държиш на външния си вид, изглежда, че сам не се уважаваш, а в такъв случай може да срещнеш неуважение от другите.
Може това да ни се струва много тъпо, когато се отнася до нас, може да се ядосваме, че струваме много повече от външния си вид, та да бъдем преценявани само по него. Но ние самите същевременно точно така преценяваме непознатите и решаваме дали изобщо искаме да ги опознаем.
Родителите ти разбират това и се боят някой да не ти лепне етикет затова, че ходиш с едни и същи дрехи и да не види заради това достойнствата ти. Не става въпрос само за момичетата, а дори за учителите.
Разбира се, това не значи да даваш всичките си пари за дрехи. По-важно от цената на дрехата е дали е подходяща за теб като цвят и кройка.

5.   Аз съм жена и също не разбирам хората, които хвърлят бесни пари за парцали. Купувам малко, но качествени дрехи, които мога да нося с години. Предпочитам да инвестирам в пътувания и имоти. Много е хубаво това, че не се влияеш от мнението на хората. В повечето случаи то не е релевантно, нагаждат се според ситуацията как точно да те опюят, а и в крайна сметка другите не са по-важни от теб - важно е какво мислиш ти и какво те прави щастлив. Евала, че си го осъзнал още в училище. Въпреки това, от хигиенна гледна точка е необходимо да сменяш дрехите всеки ден. Купи си 2-3 чифта дънки и 2-3 тениски и сменяй, за да имат време вашите да ги перат. Хем няма да се охарчиш особено, хем ще е ок за теб да са ти чисти дрехите. Направи го за себе си като мъж. Успех :).

6.   Може би, нямат предвид, да се интересуваш какво мислят другите, а заради личната ти хигиена?
Това, че си ученик и искаш да си спестяваш пари, означава ли, че трябва да ходиш мръсен и неизпран всеки ден? Родителите ти се опитват да ти намекнат, че заради хигиенни навици е хубаво всеки ден да си сменяш дрехите, а не да следиш модните тенденции?

7.   Пише се - убедя... Когато отидеш да си изкарваш сам прехраната, никой няма да те пита дали си си купил 3 конзоли, а как се представяш и връзваш в колектива. Дали ти е "писнало" или не, е без значение. Като станеш на 18, и можеш да работиш, ще можеш и да изпробваш собствените си "теории" за живота. До тогава само показваш, че малко бой ядат днешните деца...

8.   Ходиш с една и съща дреха? В смисъл не ги переш ли или?

9.   От автора: Естествено, че си пера дрехите и се поддържам чист, но просто ходя с еднаква дреха. До номер 8- единствената ми грешка беше там, но ти все ще намериш начин да ме критикуваш.. В целия си пост нито една грешка не съм направил в пунктуацията, но ти ще погледнеш единствената дума, която съм сгрешил, и ще ме изкараш неграмотен. Браво! От такива хора имаме нужда..

10.   На дъртачето номер7 искам да кажа, че се пише ДОТОГАВА.

Също така се обзалагам, че е получил полюция, докато е пишел последното изречение от писаницата си.

11.   Извинявай, но това не е спестяване, а мързел и липса на хигиена! Никой не казва да ходиш всеки ден с маркови дрехи, но да не си периш дрехите и да ги носиш докато станат на парцали...
ОК, не ти се занимава да купуваш дрехи и не те интересува как изглеждаш, ама поне хигиената е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА! Просто не е ок да си переш дрехите чак като почнеш да вониш и да ги носиш докато не заприличаш на клошар. Така, че извинявай, ама родителите ти искат да те научат на хигиена и на малко самоуважение и в това няма нищо лошо.

12.   Оправи си правописа, ученико. Пише се Убедят!

13.   До номер 2-да ти е минавало през акъла, че може да му е дошло до гуша и да е искал единствено да сподели с някого, а да не смее на приятелите си например и за това да е избрал анонимен сайт като този?

14.   Не смятам, че толкова е от съобразяване с хората и с тяхното мнение, колкото до елементарни и съвсем нормални човешки норми като това да си чист и спретнат, а не да даваш впечатление на мърляч.
Винаги можеш да си вземеш поне още един чифт дънки или там каквото носиш, дори от втората употреба, 2-3 тениски или блузки, които повярвай ми ще ти излязат ужасно евтино, буквално можеш за 10 - 15лв да се сдобиеш с 1-2 пълни визии, които да редуваш всеки ден. Ти пак си събирай пари и спестявай, това е страхотно, но направи това за себе си, не за другите. В какво състояние (чисто хигиенно) са тези дрехи, след като ги носиш всеки ден? Кога се перат? Ти кога се къпеш, повдигат се доста въпроси тук, а представям си на живо...Един ден ще започнеш работа, а и училището също е институция, в която трябва да идваш в приличен вид. Разбира се винаги можеш да бачкаш на някой строеж, там никой не се интересува от дрехите ти. :)
Успех!