Споделена история от Тинейджърски

Комплекси и до какво ме доведоха те
Здравейте. Аз съм малко момиче с голям(или пък не чак толкова) проблем. На 14 съм. Като малка бях дебела. В най-лошия си период бях висока 173 и тежах 81 килограма. Това лято се стегна и свалих килограми. Сега съм висока 176-177 и тежа между 67 и 69 килограма. Знам, че все още съм дебела, но стигам твърде далеч. По цял ден мисля колко по-дебела съм от останалите, когато мина покрай огледало или нещо с отразяваща повърхност се поглеждам и.... Си мисля колко съм дебела. Чувствам се като слон. Най-дебелия човек на тази земя. Като малка ми се подиграваха, сега е доста по добре, но... Всеки мой стар познат ми казва колко съм отслабнала и колко добре изглеждам, но това ме успокоява за 5 минути. После пак. Чувствам вина за всяка хапка. Не мога да се насладя на моментите с приятелите си заради това. Постоянно мисля за килограми. Как трябва да сваля, страх да не надебелея... Усещам се, че започвам да ям все по-малко. Просто така. Вече не знам какво да правя... Знам, че все още съм тлъста, но психиката и здравето ми са по-важни за мен. Моля ви, публикувайте историята ми. Искам да споделя с някой, а ме е срам....

Коментари

1.   Приеми се такава каквато си. Започни да харесваш тялото си и стига се обижда. Повтаряйте си че си красива, и т. н.

2.   Преминала съм през подобно нещо, а именно да имам такива комплекси заради предишни пробелми с килограмите. Не знам как си отслабнала, но моят съвет е да спортуваш- дали било някакъв спорт, ходене на фитнес или правене на упражнения в домашни условия- вярно, че не се свалят килограми бързо от тях и процесът е бавен, но си заслужава. Ще ти се повдигне самочувствието и ще се чувстваш много по-здрава, щастлива и тонизирана. Ако пък проблема ти продължава да стои въпрекш всичките ти усилия- отиди на психолог- той много ще ти помогне. Успех ти пожелавам! Вярвам, че ще се справиш!