Споделена история от Тинейджърски

Ховърборд / hoverboard
Здравейте, момиче съм... и се чудех да почна да си събирам пари за ховърборд... и се чудех какво мислите вие за тях... и ако имате вече да ми кажете повече за тях... за батерията.. зареждането.. благодаря предварително

Коментари

2.   Стават само за забавление.
Повечето казват, че има пробег от по 15 километра, но освен ако не тежиш 40 кг, не караш на перфектен и асфалт лятото, без никакъв наклон, насрещен вятър и... 5-6 км/ч.

Релността е, че ако ги караш с максималната им скорост, която е често между 10 до 15 км, пътят не е абсолютно перфектен и намаляш и ускоряваш често, носиш раница с храна, вода и прочие, може би ще минеш едни 7-8 километра.

Отнемат по 2-3 часа, да се заредят, но само от мрежата.

Това е проблем, но не е болка за умиране, ако смяташ, да го караш за забавление или само до училище примерно (зависи какво ти е училщето де! )

Но ето какви са другите проблеми:
Малки пункатини на пътя, мокра настилка и прочие - ами скачаш като заек от борда, в опит да не се пребиеш. Понякога просот падаш по очи.

Нагорнища - Дори такива, които не смяташ, че са пролем, са си цяло изпитание за повечето машинки. 3-4 градуса наклон и се движиш с 5 км в час. Малко повече и трябва да слезеш и да си носиш дъската.

Цената - Има модели за по 400-500 лева, но са ПЪЛНИ БОКЛУЦИ. Някой започват да димят, други не изкарват и наполовина пробег след 3-4 месеца. Ако искаш нещо добро, поне 700-800 лева и нагора.

Губи - Ако ти се скупат гумите е ужас, да ги сменяш. Повечето са с твърди гуми, демек не се укат, но тогава започва да те боли гърба от друсането. Кофти се.

И още нещо - какво правиш, като падне батерията - Ами носиш си скутера (викат им самобалансиращи се скутери), най-често в раничката и тези неща са доста тежи и мръсни. Може и на ръчичка, но ако са ти кекави ръчичките, ще се озориш.

Какво ти препоръчвам:

Колело с батерия и двигател. Имаш вариант да си кушиш ново или да пригодиш старо такова. Излиза доста по-скъпо, но е релистично средство за предвиждване. Хубавото е, че повечето ти позволяват, едва да въртиш педалите, а се движиш доста бързо. По този начин, батерията може да те изкара по 70-80 км и повече. Ако го караш, само като му подаваш ток, повечето минават едно 20-25 км.
Бонусите са, че не се плашиш от всяка бабунка на пътя. Аз не съм падал от колело вече 12 години. Падаш, само ако караш като ненормален и не гледаш, къде караш. При ховър борда, трябва да ти е забит носа в земята и да следиш за дребния чакъл. С колелото имаш доста повече "свобода". Не е проблем, че е имало малка бабунка на пътя.
Кара ти се по-бързо - ами детска игра е. С колкото ще вдигнеш 8-9 км в час, сега си караш с 25.
Ако дойде нагорнище - добра засилка и няколко завъртания повече и го минаваш. Няма да те лъжа, че ако ти е слаб двигателя, няма да с еналожи, да повъртъш малко, но не се налага, да слезаш и да мъкнеш нещото.
Разбира се, можеш и да го караш, само на батерия, но някак си е по-забавно и бързо, ако "помагаш".
Батерията - Ако "падне" (съветвам те, да не я оставяш, да пада под 20%) - Ами имаш крака и можеш да си караш. Ако те мързи повече - носи си екстра батерия.
И сега заговорихме за "смяна" - хубавото е, че можеш да заключиш колелото, да вземеш батерията и да я заредиш в училище, офиса, доакто си на гости или когато се прибираш у вас.
Пробвай същият номер с ховър борад - ами трябва да го мъкнеш и да му търсиш място. Забрави, да го "оставиш" пред магазина. Отделно не съм виждалмагазин, където можеш да го оставиш, като багаш. На повечето са им малки клетките.
Колелото? Заключваш го отпред и толкова. После ти е и по лесно с чантите. Ако често пазаруваш, сложи му една кошница.

И другият вариатн е "ел. скутер", или тея тортиентки. Някак си "компромисен вариант". Повечето си вдигат доволно по 25-26 километра, има и такива, които вдигат повече. По-евтини са от нов ел. колело, но не са чак толкова евтини. Ако си взимаш такъв, гледай да има пробег от поне 30 км (че с теб, да може да мине 20 - казвам го, защото подобно на ховърбордите и тук, пробега е при идеални условия).

Ами това е.