Споделена история от Тинейджърски

Проблем
Здравейте! Аз съм момиче на 15. Популярна съм. Имам много приятели но не и истински. Нямам хобита. Пробвах различни спортове рисуване и видове танци но тези неща не са за мен. Много харесвам пеенето, но не мога да пея. Наще не ме разбират. Направила съм си един вътрешен затвор ими е много гадно защото няма с кой да споделя пробвах през интернет общи приятели случайни хора но нищо. Моля за съвет

Коментари

1.   Ако обичаш да пееш, пееш. Хич да не ти пука, че е фалшиво. В името на слуха на близките ми, аз пея когато съм сама, ама пея, защото ми харесва да го правя.
Излишно се тревожиш и сама се натоварваш с нещата, които ти липсват. Виж се, има хора, с които да излизаш. Имаш родители. Има някакво занимание, в което може и да не те бива, но ти харесва да го правиш. Намирай малките поводи за усмивки. Понякога това могат да бъдат най-обикновени неща. Не знам защо, но мен много ме отпуска да вляза вкъщи и да е изчистено, всичко излишно да е хвърлено, всичко, което не харесвам да го няма. Вярвам, че дома е наша крепост. Влез си в стаята, разгледай се, промени нещо. Направи го уютно за теб, вкарай целият си творчески потенциал, намери си малък битов проект, по който да работиш с желание. И когато приключиш ще си стоиш кротко на леглото и ще се радваш на постигнатото, независимо какво е то. Човек винаги трябва да има без цел. Ако нямаш цел, ще се движиш объркано, все нещо ще ти липсва. Можеш да поговориш с училище психолог, знае ли се, сигурно ще ти олекне малко. Свали този товар, с който си се нагърбила. Имаш приятели, но не и истински, ами потърски истинските. Опитай се да общуваш максимално откровено, изразявай себе си- мислите и чувствата ти, споделяй, бъди свободна. Когато се държиш истински все се намира някоя подобна на теб откачалка, която да ти се радва. Всичко ще се подреди, животът ти не е фрапиращо зле, просто си загубила посоката си, но ще я намериш отново.