Споделена история от Тинейджърски

Вече се страхувам от най-малкото
От както съм бебе, мама казва, че съм проклятието в живота й. Отнела съм й шанса за кариера, а тате - той ме е искал, но като съм болна и изобщо каквото и да стане не му пука. Много се карат, от както съм бебе се карат. Чупят, блъскат все моето го отнася. Като бях детенце, се скараха и още си спомням как ми блъснаха детското столче и микрофонче, тате замина в Англия и всичко се подреди, като се върна- Истинска трета война, скараха се, вратата ми го отнесе, скараха се пак- стария ми телефон го отнесе, скараха се- лаптопа ми го отнесе, но вече този път беше ужасно, хвърляха се чаши и бутилки във въздуха, една бира излетя право в телефона, лаптопа и телевизора, телефона е добре, също и телевизора, стената и картината ми, средно, лаптопа ми... В него имах спомени, проекти, игри, данни всичко за мина. На тях почти не им пука, държат се като непознати, лаптоп мама ще ми вземе, но семейство не се купува. Видя ли стъкла си спомням, сънувам кошмари. Не знам и аз вече...

Коментари

1.   Съжалявам! Ти не си виновна, просто родителите ти са израснали в среда, която ги е формирала да са такива. Прости им, прости и на себе си.

2.   Човек не си избира семейството. Но разбери, че вече не си детенце, не си бебе. Родителите си не можеш да промениш, не можеш вечно да се връщаш назад и да мислиш какво е било, когато си била бебе и детенце. Повечето от нас не са живели в супер скрепени семейства, но получаваме урок как да не се държим един ден с децата ни. Приеми го така.

3.   Мила.. пълнолетна ли си? Каквото и да ти коства намери си работа, взе ми си стая под наем и започни да живееш нормално! Ако си под 18 ще се наложи да потърпиш още малко, но ако не си се захващай и си оправяй живота. Не е лесно, казвам ти го от личен опит, но нямаш друг изход!