Споделена история от Тинейджърски

Как бихте постъпили в случая ???
Здравейте на всички. Искам да ви попитам, как бихте постъпили ако слушате рок / метъл, но ви се налага да идете на сватба или погребение например на близък човек? Тоест, няма как да пропуснете или да откажете. Предпочетох да питам тук, където има всякакви и най различни хора, а не в някой метъл форум или група в ФейсБук, за по обективни мнения. Предварително благодаря на всички отговорили.

Коментари

1.   Какво общо има сватбата или още повече погребението със стила музика, която слушаш!? Предполагам, че имаш предвид, че може да се пуска друга музика, която не харесваш?
Ти отиваш на събитието заради хората, не заради музиката. Изтърпяваш 1-2 часа и толкоз :)

3.   Ходя на сватби на близки, не мога да откажа да бъда част от специален ден за човек, когото обичам и намирам за важен. Естествено, на всяка сватба има песни, които не ми харесват. Добре, че не ходя на сватби заради музиката! Когато прозвучи песен, която всячески ме дразни, просто не ставам да танцувам. Ако в даден момент се изнервя много, защото аз не обичам силна музика и много хора на едно място, това са два стресови фактора при мен, излизам на чист въздух за 5 минути и се връщам. А на погребения досега не са ни пускали музика, честно казано на такива събития изобщо не ми е до музика.

4.   Аз в нас гърмя само метъл и рок на колоните, често и до 6-7 сутринта, когато съм сама в нас и съседите ми тропат да спра. Заклета фенка съм, ходя често по концерти, следя и т. н. Но! Почти нямам приятели като мен, нито нашите са като мен. Мога да се забавлявам и на чалга, колкото и странно да звучи, няма да си седя вкъщи и да не излизам никъде. Ходила съм и на рок барове, но просто по-рядко има с кого. Да, вярно е, че в дискотека не се забавлявам колкото като в нас си пусна моята музика, но все пак. За едно събитие нищо няма да ти стане, обръщай внимание на компанията, с която си или просто уважи човека, аз така правя. Аз например сама на дискотека не бих отишла, но ако компанията е приятна и мога да се абстрахирам поне малко от музиката, нямам проблеми :D

5.   Ти сериозно ли?
Просто казваш че на погребението или на сватбата ще се слуша само рамщайн и "дед метал" (това за погранението) и точка.
:) :) :)
Да ти имам проблемите

6.   В смисъл? Какво има да постъпваш в случая?

7.   Бъди по-широко скроен! Та като слушаш метал и какво? С какво си по-различен от останалите? Вземи се малко в ръце! Първо, на погребение не мисля че музиката ще ти е най-големия проблем и второ, на сватба - слуша се различна музика, ще слушаш каквото ти пуснат. Глезльо.

8.   Не разбрах, какво общо има това какво слушаш с ходенето на погребение? Погребенията принципно не са от най-шумните събития... проблем ти е от уважение към покойника да изслушаш за 10 минути опяването на попа или какво?

9.   Само не разбрах какво общо има слушането на рок и метал с ходенето по семейни събития. Може би се притесняваш, че на сватбата ще се слуша друг тип музика? Е, ще се наложи да изтърпиш за няколко часа. Колкото до погребенията и помените, там изобщо не се предполага да се слуша никаква музика, все пак това е траурно събитие, а не купон. Така, че разбирам наистина какъв ти е проблемът, да идеш да отдадеш последна почит на починал роднина..

10.   Щом задаваш този въпрос, значи си още в тийн годините, когато си адски надъхан, че това е единствената истинска музика и всичко останало е боклук. Аз също бърчих нос, ако ми се налагаше да отида на място, на което не пускаха "праведната музика", смятах останалите за непросветени подчовеци с лош вкус, жертви на комерса и прочее глупости. Сега подобни работи будят само смях и съжаление. Иначе се ходи много лесно на такива събития - просто отиваш, седиш си кротко и това е. Не се вкарвай толкова в метъл филма, отстрани изглежда много нелепо и създава точно обратното на търсения ефект.

11.   Каква е точно връзката между метъл, рок, сватби и погребения... и аз слушам метъл ама ходя на сватби и слушам и бяла роза и тн. Даже ставам да танцувам, когато съм достатъчно пян.
А на погребенията няма музика до колкото знам.

12.   Така , вижте - става дума , 4е имам билет за концерт на много , много любима група , която 4акам да видя и 4уя на живо от много години , така да се каже целия си съзнателен живот , но наскоро полу4ихме покана за сватба на близки на стата дата . Как бихте постъпили - кое бихте предпо4ели ?

Авторката

13.   Ако са чалгари, просто спри да кореспондираш с тях!!!

14.   Ние какво бихме предпочели на теб няма да ти свърши работа, за всеки е различно. Направи каквото ТИ избереш и предпочетеш.

15.   12, пробвай да съчетаеш и двете. Предполагам, че концертът е от 18:00 нататък, а сватбата е през деня. На едното можеш да отидеш през деня, на другото - вечерта. По принцип роднините са по- важни от един концерт, но ако не са ти толкова близки или не сте в много добри отношения, тогава можеш да избереш концерта, в случай, че не можеш да посетиш и двете. Друг вариант е да отидеш на сватбата и да изчакаш групата да свири отново в следващите години или да отидеш в друга държава, в която ще свирят (ако имаш 18). Много фенове пътуват до други държави за концерти на любими групи.

Black Sabbath

16.   15 - Групата е Children Of Bodom, става дума за концерта им в Пловдив на 30 юни на феста Хилс Оф Рок. А сватбата е на 1ва братов4едка по бащина линия и просто избора ми е наистина мнооого труден и сложен.

Авторката

17.   16, досега не съм била на метъл фест, така че ми е трудно да дам съвет. Ако можеш да съчетаеш и двете по някакъв начин, ще е най- добре, дори и да отидеш на сватбата за малко, от уважение към братовчедка ти, а после да пътуваш до Пловдив (ако не си от там).

Black Sabbath