Споделена история от Тинейджърски

Аз прецаках всичко и не знам какво да правя! Чувствам се изгубена!
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години, почти 15. Преди около един месец се скарах с най-добрата си приятелка (с нея сме в един клас). Всичко започна когато започнах да си пиша с едно момче което е на 16 години и те двамата са израснали заедно. С него си пишехме за много неща, но най-много си пишехме за нея. Тя ме попита дали си пишем за нея и аз ѝ казах, че светът не се върти около нея и я излъгах. Тя беше питала ѝ него и той е отговорил почти същото нещо. Малко след това тя започна да се държи гадно с мен и аз не знаех защо, докато не по говорих с нея и тогава осъзнах, че съм я излъгала и съм я наранила, разочаровала и загубила. Пробвах се да оправя нещата и почти успях, но пак се скарахме и този път по-сериозно от миналия път. Оказа се, че го е направила за да ме държи настрана от някой неща за да ме предпази, аз я разбрах и се оправихме. Всичко си беше наред докато не дойде и моят ред да я предпазя от същите неща, но тя не го разбра първоначално когато и го обясних. Аз отново се опитвах да оправя нещата, но тя не се опитваше изобщо. Например ние принципно седим заедно, но един ден тя нито седна до мен, нито ме погледна и дори и една дума не си казахме. Тогава си помислих, че тя повече не иска да си общува с мен и аз се отказах да се опитвам да оправя нещата. След този ден излезнахме във ваканция и всеки ден тя ми пишеше, след това в училище се опитваше да оправи нещата, но аз бях объркана и не правех нищо. Тя обаче се отказа и сега само аз опитвам, но нищо не става. На нея сякаш ѝ е все тая и не прави абсолютно нищо. Плюс това се сближава и с друго момиче и някак си ме е страх, че те двете ще станат най-добри приятелки и аз просто ще съм излишна. Тя се е променила, станала е агресивна, вчера си личеше че си е изплакала очите, но не знам защо! С гаджето си си имат някакви проблеми, но не знам дали всичко това е само заради него. Тя ме отбягва и не иска да говори с мен!
Истината е че и аз се промених след това което се случи. И аз съм агресивна, не мога да седя на едно място и постоянно се разхождам из училище през междучасията. Просто вече не мога да седя толкова спокойно на чина си както преди. Всеки ден плача и не знам какво да правя. Аз прецаках всичко и се чувствам като един огромен провал! Чувствам се изгубена и нямам представа какво да правя. Моля ви посаветвайте ме нещо!

Коментари

1.   Не разбрах почти нищо, щото изгубих нишката. Но вземи се в ръце и помисли. Като иска да се сдобрите тя винаги може да дойде. За глупости се карате. Единия да предпази, другия, но от какво?
Вместо да се вбесяваш и ти си намери приятелка.

2.   С моята най - добра приятелка се раздалечихме, по принцип не сме се карали, но осъзнах, че сме различни. Скоро ще се разделим, защото след два месеца ще кандидатстваме, а тя не иска да влиза в училището, към което аз се стремя ( имаме съвсем различни интереси, аз харесвам литературата и английския, а тя си пада по технологии ) . Нямам смелост да поправя нещата, защото не иска да говори с мен и вече три пъти ме моли да я оставя на мира. Тя го иска, затова няма да ѝ се пречкам... Въпреки че и тя се промени много, започна да се върти с разни компании, които ѝ оказаха влияние, но не мисля, че е лош човек. Тя е умна и прекрасна. Знам, че няма да прочете това, но дори да го направи, няма да ме разпознае, ала аз пак ще ѝ пожелая винаги да има истински приятели до себе си и да е щастлива! Но стига толкова за мен. Ти трябва да поправиш нещата! Говори с нея, недей да се притесняваш, а ѝ обясни как се чувстваш и какво искаш, че желаеш силно да поправите нещата и да сте пак приятелки! Желая ти успех, а аз мога да говоря със своята приятелка, няма да ѝ се натрапвам, но ще ѝ споделя, че съм много тъжна от станалото между нас. И после я оставям на мира...