Споделена история от Тинейджърски

Несъвършенства във фигурата ми ме депресират сериозно...
Здравейте! Момиче на 15 съм и пиша, защото напоследък се чувствам зле в тялото си. Просто не се харесвам, чувствам се дебела. Висока съм 1. 60 и тежа 50 кг, мерките ми са 84/63/81. По цял ден си седа в къщи и плача имам чувството, че за нищо не ставам. Искам да променя в себе си тези неща:
1. Да си стегна корема
2. Имам нещо като целулит по бедрата(не се вижда много, но ме дразни) уж мажа с кремове. но ми казаха, че точно тези кремове водят до появата на повече...
3Имам окосмяване по корема и кръстта и се чуда ако ги третирам с кислородна вода дали ще се изрусят или може би с нещо друго?
4 Голям комплекс ми е бюстта – няма го ?. И искам да ви попитам няма ли някакви хапчета за подпомагането на растежа им?

Надявам се да ми помогнете, защото няма кой друг, а повярвайте ми цял кошмар е да не се харесваш. Говорих с майка ми тя ми каза: „Нямаш нужда от фитнес, а от това да си излекуваш душата, всички те харесват, но не, ти не можеш да се понасяш. Просто се погледни с други очи”. Е как да се погледна с други очи? Така се виждам и не се харесвам! Никога не съм се харесвала.. Мерси предварително на всички отделили от времето си : )

Коментари

1.   Добре явно при теб клишето "Харесвай се такава, каквато си не работи" Но някакси трябва да повярваш.. Съвсем нормална си за възрастта си!!! НАИСТИНА!! Аз съм висока 1. 70 и съм 45 килограма.. ДЕ ДА БЯХ 50!!! Ужасно съм слаба и всички ми викат "Как може да се тъпчеш кат прасе, а да си толкова слаба" Отг. ми: Проклет МЕТАБОЛИЗЪМ!! Чак е грозно да си толкова слаб.. Да вярно е, че съм по-висока от теб, но мисля, че си си направо супер! Щом всички те харесват защо си го причиняваш сама?
За окосмяването винаги можеш да ги махнеш тея косми и аз имах, обаче само когато е лято си ги махам.. Не виждам смисъл през зимата.. То това е най-лесното :))
А за бюста ти.. Зависи кога ти е дошъл цикъла ако е дошъл по-късно споко със сигурност ще се оправиш.. Но дори и да не е.. Колко 15 годишни секс бомби виждаш да вървят по улицата?? Аз също съм критичен случай чашка Б.. ама да си е** майката циците не са най-важното :Д

2.   за циците има ортопедични сутиени с много подпланки и имаш гърди. за космите много лесно ще ги махнеш с кола маска не такъв проблем

3.   Замисляли ли сте се как се възприемат децата? !?
За тях тялото е даденост, харесват си го, обичат си го, изучават си го и си го ползват..
Но в пуберитета става страшен коктейл от хормони, сякаш IQ-то пада с 50 %.... На всичкото отгоре по разните му там модни списания и др. медии ни налагат абсурдни клишета на красота – силиконови анорексички, чийто крака стигат до сливиците. Но какво ли не прави фотошопа и сребролюбието...
Душата и ума човешки се изтикват в някой ъгъл и плътта се поставя на пиадестал... Жалкооо, много жалко....
Авторке, опитай да осъзнаеш думите на майка ти, мъдра жена е!
.....
А... замисляли ли сте се как се възприемат децата и... колко щастливо и безгрижно си живеят...

от една такава-онакава

4.   Хаха, по цял ден си седя в къщи и плача. И помага ли. Та ти си на 15, излез навън, движи се, а и с времето тялото ти ще се промени. Ако мислиш само за това и се тормозиш не си помагаш по никакъв начин. А пък за циците съвсем не се тревожи, ако те са определящи за един мъж...по добре бягай.
Повярвай ми, след някоя и друга годинка ще се смееш на това, че сега си ревала за такива дреболии.

Ale

5.   Според мен имаш по-скоро сериозни психологически проблеми от колкото физически и трябва да вземеш сериозни мерки в тази насока иначе комплексите винаги ще ти пречат да бъдеш щастлива. Познавам доста щастливи жени с малки цици или с по-лоши мерки от твоите но досега щастлива комплексарка не съм виждал.

6.   Първо се замисли, че си на 15 и тялото ти още далеч не се е развило. На 20 ще изглеждаш съвсем различно, ще си се оформила като жена, ще имаш по-голям бюст и женствените извивки, за които мечтаеш, но все още нямаш. Потърпи просто. Като малка имах отпуснато коремче, паласки и плоско дупе. След пубертета талията и дупето ми се оформиха от самосебе си точно такива каквито съм ги искала. Предстоити цяла метаморфоза:)Иначе фитнеса няма да ти навреди и ще ти вдигне самочувствието, а за окосмяването си има кола маска:)

7.   По цял ден си седя в къщи и плача, извинявам се за думите ,но земи си размърдай зад*ика .. ако седиш по цял ден и плачеш и се оплакваш какво мислиш че ще постигнеш.. почни да се ограничаваш сутрин бягай .. и нещата ще станат е не веднага но .. се пак ;Д дори ако станеш малко по висока ще е супер..
късмет :)

8.   Ти май си ПЕСИМИСТ.. недей така и аз съм на 15 и не си харесвам много тялото, но се замисли няма смисъл сега да си го съсипваш... Просто се отпусни.. не обръщай внимание на нещата :) Както казва баба ми '' Който не те харесва да не те гледа '' и съм напълно съгласна с нея :) не мисли за тялото си, а просто се отдай на друго нещо.. не плачи за глупости. Отдай се на живота :)