Споделена история от Тинейджърски

Изгубих приятел
Здравейте! На 17 години съм и преди две години влязох в гимназия. В предното училище с класа ми си бяхме всички много близки, постоянно излизахме и се забавлявахме. След като се разделихме, останахме една групичка от 10 човека, които продължихме да се виждаме и си излизахме. С времето останахме четирима-аз, най-добрата ми приятелка(в един клас сме) и двама приятели. Много ги обичам всичките! Към едното момче обаче имах малко по-силни чувства от приятелски, но не го показвах и така и не му казах. Той започна да се държи много гадно, промени се доста. Започна да ме обижда с държанието си. Вобще не се интересува от мен, как съм, какво правя. Веднъж ме видя разплакана в училище и вобще не ме попита как съм. Обиждал ме е не веднъж-наричал ме е комплексарка, че нямам хубаво тяло, че съм несъобразителна. Винаги иска да правя това което той желае, а когато аз поискам нещо, не го прави. Не се съобразява с мен, постоянно се смее на всичко което му казвам, иронизира ме и ми се подиграва. Накрая не издържах и му казах всичко, което мисля, а той дори без да се замисли ми каза че всичко е лъжа, отрече всичко, каза че никога не се е държал така. Каза че си измислям. И му казах, че трябва да направи нещо, да спре, да се замисли, да се извини. А неговите думи бяха:”Не ми се занимава сега с това”! Не можах да повярвам! Не спрях да плача след това. Ужасно съм разочарована, но много го обичам въпреки това и ми липсва и продължавам да се оглеждам в коридорите за да го видя в училище. Мисля за него и за моментите заедно. Какво да правя? Да му простя ли или просто да го забравя!

Коментари

1.   Не си струва, мила! Намери си нови приятели и продължи напред! Знам, болно ти е, държиш на този човек, но той няма да се промени и вечно ще те наранява и ще се държи гадно. Така, че защо си го причиняваш? Обаче, животът е твърде кратък за да страдаме и да се унижаваме за някой, който не го заслужава! Той ако ти беше приятел и държеше на теб, нямаше да се държи така. И щом, въпреки че в прав текст си му казала, как се чувстваш продължава, смятай колко му пука. Ами грам не му пука! Така, че просто не си заслужава да се съсипваш за човек, който не държи на теб. Забрави го и продължи напред! Не е нито първото, нито последното готино момче, което ще срещнеш, така че потърси човек, който ще ти е истински приятел и когато види, че плачеш няма да те подмине, а ще дойде при теб да те утеши и да попита с какво да помогне. Така правят приятелите!

2.   Зарязвай го, той не те заслужава, щом се е държал по този начин така с теб. Не заслужава твоята обич и внимание!

3.   Благодаря ви много! Особено на коментар 1!!! Напълно прав си и смятам така да постъпя, трябва да се осъзная и да спра да тъжа. Ще продължа напред.

4.   Той е комплексар в случая, ти не си виновна просто той не е съобразителен, подигравал ти се е многократно. Смени приятеля си