Споделена история от Тинейджърски

Може ли да съществува такава връзка?
Здравейте! Няма да ви губя времето в празни приказки, затова ще разкажа накратко моят проблем.
От много години съм влюбена в едно момче от старото ми училище, но наскоро разбрах, че той си е хванал приятелка, и някак си изгубих интерес към него.
Преди няколко дни, видях във фейсбук сина на една моя учителка, която ми преподава музика.
От този момент, още като видях снимката му, изпитах някаква симпатия към него, въпреки че никога не сме се виждали.
Поразгледах страницата му и разбрах че имаме доста общи интереси. Вече съм сигурна, че го харесвам, но имам един проблем. Имам чувството, че е нередно да излизам със сина на моята учителка, въпреки че с нея се разбираме повече от добре и я чувствам като втора майка.
Единственият път, в който видях въпросното момче, беше вчера на един концерт, но за малко, нямах никаква възможност да се запозная с него, защото участвах на въпросния концерт и трябваше да се кача на сцената, пък и когато свърших той изчезна някъде с по-малката си сестра. Та въпросът ми е, как да се запозная с него? Да му пратя ли покана във фейсбук, въпреки че не се познаваме и майка му, както и няколко мои съученици, са ни общи приятели? Дали това, че е дете на моята учителка трябва да ме притеснява наистина? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей според мен по-никакъв начин не е проблем това че майка му ти е учителка и е още по добре че се разбирате защото не всички са добри учители. Аз на твое място бих започнала като намеря някакъв удобен момент да се запозная с него след това бих му пратила покана и бих започнала да си пиша с него за общите ни интереси.
По-добре не прибързвай с поканата защото ако е от срамежливите момчета най-много да ти изтрие поканата.Това е моето мнение по въпроса и успех!

2.   Прати му покана, няма лошо. Майка му вероятно няма да обърне внимание на поканата, но вече как ще реагира, ако между синът ѝ и теб възникнат повече от приятелски чувства, зависи от нея и нейната гледна точка. Дъщерята на госпожата ни по история учеше в нашето училище, ходеше с едно момче от по- горните класове няколко години, после скъсаха и нямаше никакъв проблем, поне за пред учениците и учителите. Абсолютно нормални човешки взаимоотношения са това, синът на госпожата ти все някога ще си хване гадже, вероятно ще е от някое училище, а тя вероятно е допуснала, че може да е от училището, в което преподава.

Black Sabbath

3.   Как може да харесваш човек, който дори не познаваш лол детска работа, но дам щом искаш пиши му в фейсбук. Но недей да досаждаш, защото като те гледам как си се възхитила нищо чудно да се оплеснеш. И не разбирам щом си харесвала от старото си училище момчето защо не си действала?

4.   Че що да не може? Ама ти не го познаваш, а вече мислиш за връзка с него. Я, първо се запознайте и виж дали ще се харесате и като хора. Иначе ще си остане въображаема връзка, а не е това целта ти.

5.   От авторката:Хора, благодаря ви за съветите!
Иначе, към въпроса как мога да си падна по непознат... Не знам, просто се случи. Аз също не мога да си го обясня. Иначе с момчето от старото ми училище имахме особени отношения, тъй като той не идваше на рожденните ми дни, и не ме канеше на своите, иначе ми казваше че ме обича, но същевременно все беше в компанията на другите момичета, с мен си говореше единствено в часовете и изобщо... Да не говорим че последния път го поканих да се видим, забележете, аз го каня, да не говорим че ми се оправда че е зает. После от нищото спря да ми пише и дори не мога да си обясня защо. Нито сме си вдигали скандали, нито съм му досаждала. Ама както и да е. Сега просто в един момент, явно, ми е писнало от неговото "внимание " към мен и четири години по-късно, ето ме тук, лудо влюбена в някой, с който не се познаваме.

6.   Прати му покана! Това, че майка му ти е учителка, а не примерно съседка или колежка на майка ти, няма никакво значение. Просто му кажи "Здрасти! " и виж какво ще излезе, но и да не се получи връзката за която мечтаеш, поне ще си имаш още един приятел. Нищо не губиш. Обаче наистина е малко странно. Дори не сте се запознали, а ти вече си влюбена в него. :)) Така, че първо му пиши, виж дали ще си станете приятелчета, пък после мисли за по-сериозни отношения.

7.   От авторката: No 6, прав си, благодаря за съвета!
Наистина трябва да го карам малко по-спокойно! :)