Споделена история от Тинейджърски

Изпит,заради отсъствия
Здравейте, 6 клас съм. Тази година отсъствах много, постоянно съм болна. Днес пак отсъствам, защото имам грип. Учителят е казал, че ще ходя на изпит лятото. Много ми е притеснено, иде ми да плача. Но защо не се е обадил на родител, а е казал на приятелите ми? Не знам изобщо какво представляват и защо лятото, а ме някоя събота и неделя в учебен период? По повечето предмети имам достатъчно оценки, а й като отсъствам си уча уроците. Говоря за извинени отсъствия, нямам никакви неизвинени, докато приятелите ми също не отсъстват малко, а й имат неизвинени.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Не се притеснявай а просто сподели с родителите ти и поискай те да говорят с класната ти и да питат вярно ли е

2.   Ще ти обясня.

Изпит се полага не защото не учиш или нямаш достатъчно оценки, а заради отсъствията. По всеки предмет е нужно да имаш определено присъствие. Тоест, ако то не е достатъчно по история, ще се явиш само на изпит по история, а не по всички предмети.

Най-вероятно учителят е казал първо на приятелите ти, защото просто има такава опасност или смята, че ще приемеш новината по-леко, ако я чуеш от тях... Честно казано нямам обяснение на този въпрос, но ще бъде най-добре вашите да му се обадят и да попитат каква точно е ситуацията. Ако наистина ще ходиш на изпит, най-добре започвай да учиш. Доколкото съм чувала изпитите са доста тежки.

Не мога да ти кажа какво представлява самият изпит, защото (за мое щастие) никога не съм се явявала, но доколкото съм информирана е на целия материал и няма как да не е лятото, когато годината е приключила и материалът е взет. Учителят би трябвало да може да ви каже и за това, когато му се обадите.

Това, че учиш, докато отсъстваш, ще ти бъде от голяма полза, тъй като са ми казвали, че изпитът е труден. Подготвяй се!

Когато се явяваш на изпит, заради отсъствия, няма значение дали са извинени или неизвинени. Проблемът е, че не присъстваш в час, а не че нямаш бележка.

Аз към ученичка също!!! Не съм сигурна на 100% в това което ти написах, но това съм чувала аз! Най-добре ще е да говориш с учителя и да зададеш въпросите си на него!
Успех!

3.   Трябва да имаш 25% отсъствие по даден предмет за срока,че да останеш на изпит. Можеш да си ги сметнеш.

4.   Мило момиче и аз бях така в 9 клас, една съученичка все повтаряла че няма да завърша Тогава и аз бях съкрушен Вече съм на 26 години- млад мъж съм и като се върна на моментите от 9 клас се ужасявам, знам какво ти е и дано всичко мине добре за да нямаш изпити