Споделена история от Тинейджърски

Професионални насоки в биологията и химията
Здравейте! Момче на 16 години съм. В училище обожавам и се паля страстно по биология и химия. Обичам да уча всичко, свързано с биологията и химията, което има приложение за здравето на човечеството. В началото на годината започнах да ходя на частни уроци по биология за кандидатстването ми, а по химия започнах също уроци за кандидатстването ми преди 2 месеца.
Насочил съм се за в бъдеще в четири специалности, като "Медицина" и "Фармация" съм решил за Софийския университет и "Медицинска химия" и "Медицинска биология" в Пловдивския университет. Много ми е трудно да избера само една от тях, тъй като биологията и химията ги обичам еднакво. Ще посоча и няколко причини за всяка една от специалностите, в които съм се насочил.
В медицината съм се насочил, тъй като обичам директно да лекувам хората, особено в областта на " клиничната фармакология и токсикология".
С фармация съм се насочил, като искам да имам собствена аптека със собствени лекарства от естествен произход, достатъчно силни, за да лекуват с възможно най-малък брой нежелани реакции.
С медицинска химия съм се насочил, защото обичам химията, да внедрявам нови открития в медицината, примерно нови методи за изследване в клиничната химия, нови методи за синтез на органични съединения с клинично значение, а и защото има възможност да придобия педагогическа правоспособност по химия, защото искам да науча децата на химията, не която е в учебниците им, а тази в техния живот.
С медицинската биология съм се насочил, също за внедряване на нови открития в медицината, например за създаване на чревни бактерии, които биотрансформират (метаболизират) ксенобиотици (чужди вещества), като соли на тежки метали, алкохоли, лекарства, пестициди и др. Така и за създаването на мощни природни антибиотици, за да унищожават упорити микроорганизми, отново с възможно най-малък брой нежелани лекарствени реакции. Тук също има възможност за придобиване на педагогическа правоспособност по биология, тъй като искам децата да научат биологията на човека, защото е срамно да не знаеш къде е черния ти дроб.
Моите интереси, макар и още като ученик са в областта на: фармакологията, токсикологията, биохимията, медицинската биохимия, клиничната химия, фармацевтичната химия, токсикохимията, органичната химия, патологията, физиологията, микробиологията, генетиката, фармацевтичната ботаника, медицинската зоология, фармакогнозията и имунологията.

Моля, за професионални мнения без злоба!
Много Ви благодаря предварително!
Благодаря на модераторите за публикуването на историята ми!

Коментари

2.   Здравей! Изумена съм от твоите интереси! Аз съм момиче на 17 години и имам същите интереси, насочих се към медицина. Според мен не избирай фармацията - почти невъзможно е да се случи това което искаш. По мое мнение избери медицината - можеш по-късно да преподаваш, да лекуваш, да правиш открития - всичко, което всъщност търсиш в професионален план.

3.   Благодаря ти, Номер 1!
Ще очаквам още коментари!

4.   Следвай Медицина.

5.   Благодаря, номер 4! Очаквам още коментари!

6.   До автора: много ме кефи и радва това което си написла и нещата които те влечат и виждам че си наясно с нещата. Аз съм горе долу на твоята възраст и също обмислям да следвам медицина, но много неща са ми неясни и би било стархотно ако искаш някак си да си комуникираме( обменяме опит :-D) относно биологията и химията (като начало с имей нз, ще видимй). Пиши ако си навит.

9.   Номер 6, много ще се радвам! Как искаш ти? За мен няма значение как.
Мерси!

10.   Пожелавам ти успех! Сега си на 16 години, а от колко години имаш тази осъзнатост и работиш в тази насока? Как се случи да заобичаш химията и биологията? Имаше ли човек, който ти е оказа влияние или сам? Радвам се да чета такива писания.

11.   Здравей, номер 10! От 8 клас исках да се занимавам с биология и химия, а интересите ми се засилиха драстично от тази учебна година. Още от малък исках да се занимавам с наука, а наследих "мечтата" на майка ми да ставам лекар. Да уточня, че аз го искам, не тя!!!
А пък ако те вълнува пък някой от дяловете на биологията и химията, пиши пак!

12.   Медицина! Ние сме най-добри ;-)