Споделена история от Тинейджърски

Не се харесвам...
Здравейте :)

Момиче съм на 14 години. Моят проблем е, че не харесвам лицето си, не го харесвам и това е. Иначе фигурата ми си е добре (според мен). Слаба съм, висока, стройна, но става ли въпрос за лицето ми-не ме радва.

Сигурно звучи доста тъпо... Лошото е, че няма решение на проблема ми. Родителите ми ми казват, че изглеждам добре, но все пак съм им дете, оставаше и да ми кажат нещо друго... Нямам си и гадже. Има едно момче, което уж ме харесвало, но с него се виждаме много, много рядко. На няколко месеца веднъж.
Никой не ми е казвал, че нещо не ми е наред, имам си приятели и се чувствам добре, но когато се погледна в огледалото се питам някакви неща... Предстои ми да се запозная с новите си съученици (за 8 клас съм), но се притеснявам дали ще ме харесат, ако направя впечатление, че съм свита после върви да го оправяш...

Понякога се чувствам страшно тъпо :(
Дали има някакъв начин да стана по-уверена, с повече самочувствие или... И ако някой има понятие. До кога се развиват или по-скоро кога спира промяната в лицето. В един период нарастъването на носа, устните трябва да спре, но на каква възраст горе-долу?
И като стана въпрос за развитие искам да попитам и за друго- от време на време ми се появяат пъпки. Не е нищо сериозно, не са някакви големи, но и те допълнително подтискат. Започнаха да ми излизат като станах на 11-12 години. Те ще се махнат, нали? След още 2-3 години като мине пубертета и те ли ще се махнат? Познавам хора на по 18-19 години и лицата им са като посипани. Моето е срвавнително добре, но дали ще се оттърва от тях?

Надявам се на някой друг съвет, защото понякога направо ми се реве... Възможно ли е да изглеждам добре, а да си внушавам някакви неща?

Коментари

1.   Здравей! Спри да се комплексираш и вдигни високо глава. Ако ти имаш лошо мнение за себе си, какво очакваш от другите!? Всеки ден си пиши по едно нещо, което харесваш в себе си - било то външно или душевно. Преговаряй ги всеки ден и ако станат повече от отрицателните, значи не си толкова зле. Знаеш, че никой не е идеален и всеки би искал да промени нещо в себе си. Но ние сме такива, така сме създадени и така трябва да се обичаме. А и на нашите години няма как да си правим пластични операции. Мисля, че ще се оправиш. Просто си припомняй, че си красива по свой собствен начин и че някой все ще те оцени!
Късмет!

The Star *

2.   Успокой се, де. И аз съм имала такива моменти, в които се мразя, в които ми иде да счупя огледалото, но това е глупаво. Просто се отпусни и се научи да се харесваш, каквато си. Винаги ще има по-красиви, по-умни, по-успели и по-сексапилни от теб, но това не е причина да се затвориш вкъщи и да не излизаш. За пъпките- ще се махнат, това не е проблеми, всички сме минали /или минаваме/ по този път, така че... Недей да се тормозиш с глупости допълнително. Вземи се занимавай с нещо, че ми изглежда, че от свободно време си търсиш само занимания. Хайде, успех

3.   Понякога ни харесват заради характера, излъчването, чувството за хумор... Не се вглеждай толкова в детайлите!

4.   Номер 3 е пра/а! :)
Фокусирай се върху същността и характера си :) Това прави вуншността дори по - привлекателна. А и съм сигурна, че само си въобразяваш, че не си хубава...

5.   Харесвай се и другите ще те харесват! И не забравяй, че в един човек не е важна само визуалната красота ;)))